Księżna Sofia urodziła syna!

2021/03/26Dzisiaj o godzinie 11.19 księżna Sofia urodziła zdrowego syna. Poród przebiegł bez komplikacji, a mama i dziecko czują się dobrze. Chłopiec waży 3220 gram i mierzy 49 centymetrów. Jak podano w oficjalnym komunikacie, książę Carl Philip był obecny przy porodzie w szpitalu Danderyd.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni, że możemy powitać naszego trzeciego syna w rodzinie. Tego dnia zarówno my, jak i jego dwaj starsi bracia tęskniliśmy za sobą. Teraz nie możemy się doczekać poznania naszego nowego członka rodziny.

Książę Carl Philip


Księżna Sofia w poniedziałek oficjalnie zawiesiła pracę  w szpitalu Sophiahemmet. W wywiadzie telewizyjnym z SVT rzeczniczka dworu podała, że księżna zamierza wrócić do pracy za kilka miesięcy. W poniedziałek rzeczniczka mówiła również, że książęca para zdecydowała się ograniczyć kontakty społeczne do minimum, tak aby bezpiecznie oczekiwać narodzin trzeciego dziecka. Jak widać, umożliwiło to, księciu bycie obecnym przy porodzie.

30 komentarzy

 1. W podświadomości czułam, że syn. I proszę bardzo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również cały czas byłam pewna, że to będzie chłopiec.

   Usuń
 2. Wspaniała wiadomość!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow nie spodziewałam się, że urodzi już teraz. Gratulacje dla rodziców!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, osobiście odstawiałam przyszły tydzień (najwcześniej), ale raczej początek kwietnia.

   Usuń
 4. Kolejny chłopczyk. Świetny koniec tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam pewna, że będzie chłopiec :D

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja tak chciałam dziewczynkę :( No, ale cóż. Najważniejsze, ze dziecko jest zdrowe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najważniejsze, że zdrowe. Oczywiście, że tak. Jednak bardzo liczyłam na dziewczynkę. Sofia jest piękną kobietą i nie może córeczce przekazać urody. Na jej miejscu nie byłabym zadowolna. Nie chciałabym mieć trzech synów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wiesz, i tak nie miałabyś na to wpływu ;) Gdyby Ci się urodziło 3 chłopców, byłabyś pewnie nimi zachwycona i kwestia płci odeszłaby na baaardzo daleko plan :D

   Usuń
  2. Pewnie zależy też od genów, u mnie np. Moja babcia i dziadek że strony mamy mieli dwie córki i syna, a że strony ojca 2 synów i córkę, z kolei moi rodzice 3 córki razem ze mną, siostra mojej mamy dwie córki i syna, brat mojego taty dwóch synów (jeden ma dwóch synów, drugi naradzie tylko córkę) natomiast siostra mojego taty ma dwie córki i 5 synów, ale ważne że dzieci są zdrowe, płeć nie ma znaczenia :)

   Usuń
 8. Świetny news. Tez mam trzech chłopców:) gratulacje dla Sofii i CP

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje! Wyobrażam sobie radość Sofii i CP, cieszę się razem z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co za radosna nowina na weekend! Tak myślałam, że będzie chłopiec, ale najważniejsze, że on i Sofia mają się dobrze, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 11. Super news! Ostatnio mamy same takie nowości o narodzinach :D to miła odmiana.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale szybko zleciało! Świetny początek weekendu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Mam wrażenie, że ledwo co ciążę ogłaszali.

   Usuń
 13. Jak zawsze jestem zaskoczona, że to już:)
  Cudowna wiadomość. Trzech synków brzmi cudnie, choć sama typowałam małą księżniczkę.
  Mała ciekawostka - teraz Carl Gustav i Silvia mają ośmioro wnuków, tak jak Elżbieta i Filip, Juan Carlos i Sofia, Beatrix i Małgorzata. Ciekawe, czy na tym się skończy...

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest jeszcze szansa, że zdecydują się na czwarte dziecko? Jak tak to mam radę i sposób na dziewczynkę. Otóż przekażcie Sofii, żeby wyliczyła sobie kiedy ma owulację i na 2-3 dni przed owulacją niech współżyją. Ja tak zrobiłam i mam córkę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratulacje! :) Świetna wiadomość i najważniejsze, że księżna i dziecko czują się dobrze. Teraz Gabriel jest tak jak Alexander starszym bratem :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Te Deum w niedzielę? Kiedyś pisałaś, popraw jeśli się mylę, że jak dziecko rodzi się w piątek Te Deum jest w poniedziałek... a kto będzie? Bo Vic i Maddie z mężami nie. A rodzina Sofii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tą chwilę nadal nie wiadomo czy w ogóle się odbędzie. Ale tak te deum najprawdopodobniej odbyłoby się w poniedziałek. Musimy poczekać na informacje z dworu.

   Usuń
  2. Marlenko jest podane, że ogłoszenie imion i Te Deum mają odbyć się w niedzielę 28 marca.

   Usuń
 17. Kto będzie z Królem ogłaszał imiona skoro Vic chora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo. Dowiemy się z oświadczenia, kiedy podadzą datę ogłoszenia imion.

   Usuń
 18. Myślałam, że Danderyd zamknięty przez pandemię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jednak przypuszczam, że w Szwecji inaczej funkcjonuje przekształcanie szpitali. Danderyd jest określony jako szpital wspierający.

   Usuń
 19. Wspaniała wiadomość :) Wielkie gratulację!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.