Patronaty

Photo: Erika Gerdemark, Royal Court of Sweden

Księżna Sofia rozpoczęła swoją działalność charytatywną, jako Sofia Hellvist, w 2006 roku udając się w misje humanitarne do Republiki Południowej Afryki. W 2010 roku ziściła swoje marzenie zakładając wraz z przyjaciółką, Fridą Vesterberg, organizację Project Plyground. PP ma swoją siedzibę w Cape Town w Republice Południowej Afryki i zajmuje się przede wszystkim pomocą dzieciom i młodzieży z Afryki potrzebującym opieki oraz organizacją wolnego czasu dla najmłodszych, dzięki czemu mogą spędzać czas na świeżym powietrzu i rozwijać swoje umiejętności. W 2015 roku, po ślubie z księciem Carlem Philipem stała się honorowym członkiem zarządu Project Playground i nadal angażuje się w działalność organizacji. 

We wrześniu 2015 roku, zaledwie  cztery miesiące po ślubie, odbyła swoja pierwszą samodzielną podróż do Republiki Południowej Afryki, gdzie reprezentowała rodzinę królewską na Global Child Forum. 

W 2015 roku księżna wraz z mężem założyła fundację pary książęcej. Wiele osób chciało przekazać prezenty młodej parze, dlatego Sofia i Carl postanowili stworzyć własną fundację a wszyscy mogli wpłacać datki na jej rzecz, co stanowiło najlepszy prezent dla pary książęcej. Organizacja wspiera dzieci i młodzież w sprawach  opiekuńczo-wychowawczych.

1 stycznia 2016 roku księżna została honorowym prezesem Sophiahemmet. Przejęła tym samym obowiązki księżniczka Christiny, która była patronką szpitala od 1972 roku. 

1 komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.