Patronaty

Photo: Anna-Lena Ahlström, The Royal Court, Sweden

Księżniczka Madeleine patronuje sześciu organizacjom:


  •  Europa Nostra
  • Gävleborgs fäbodförening
  • Göteborgs Kungliga Segelsällskap
  • Kungliga Motorbåtklubben
  • Stiftelsen MinStoraDag
  • World Childhood FoundationWorld Childhood Founadtion jest z pewnością najbliższe jej sercu. Po przeprowadzce do USA księżniczka pracowała w nowojorskim biurze organizacji.
Childhood ma za zadanie niesienie pomocy dzieciom, które zasługują na dobre i szczęśliwe dzieciństwo.


Organizacja wspiera 100 projektów w 16 krajach. Jednym z bardziej znanych projektów jest Thank You by Childhood. Na stronie można zadedykować piosenkę ważnej dla siebie osobie. Fundusze zbierane z zadedykowanych piosenek (5$) przekazywane są Childhood Foundation.  

Min Stora Dag, czyli po angielsku My Big Day. Od lat Madeleine patronuje tej organizacji. Założycielami fundacji byli Claire Rosvall, Marcus Storch, Peder Hammarskiöld, Mats Qviberg i Vicky von der Lancken.

Organizacja ma za zadanie spełniać marzenia bardzo chorych dzieci. Dzięki patronatowi księżniczki 16-letnia  Felicia (dziś już 17-letnia) poznała na Zamku Królewskim księżniczkę Victorię, którą bardzo lubi.  Spotkanie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Dzięki inicjatywie Madeleine spełniło się również największe marzenie, wówczas 14-letniego Samira. 22 stycznia 2014 roku. Samir od dwóch lat mieszał już w Szwecji, jego życie nie było łatwe, na świat przyszedł w Iranie. Doznał poważnego wypadku i przeszedł wiele poważnych operacji, jednak z powikłaniami będzie zmagał się jeszcze wiele lat.

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.