Pytania i odpowiedzi


Wszelkie pytania dotyczące księżniczki Victorii możecie zadawać tutaj.

17 komentarzy

 1. Księżniczka Estelle z okazji urodzin dostaje prezenty od swojego księstwa. Czy Victoria jak była mała tez je dostawała i nadal dostaje? A Madeleine?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie nie dostawały takich prezentów, jedynie z okazji osiągnięcia pełnoletności. Nie jest to jakaś tradycja, była to jedynie decyzja księstwa aby obdarowywać księżniczkę Estelle.

   Usuń
 2. Czy jest gdzieś dostępny pierwszy taniec Victorii i Daniela (chodzi mi o ich wesele)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, na YouTube.

   https://youtu.be/-aIBwXmrMEs

   Usuń
 3. Podczas wstąpienia na tron króla, przy królu był książę Bertil. Można przewidzieć kto będzie przy Vic? Daniel, królowa, Estelle, a może CP ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krol był wówczas kawalerem, więc wybrał najbliższą sobie osobę, gdyby był żonaty to jego żona stałaby u jego boku. Oczywiście przy Victorii będzie Daniel. Chociaż całkowitą pewność będziemy mieli dopiero kiedy Vic będzie wstępowała na tron.

   Usuń
 4. Czy członkowie SRK mają prawo jazdy, jeśli tak, to którzy i czy samodzielnie jeżdżą samochodami, czy korzystają z usług szoferów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, wszyscy członkowie mają (chociaż nie mam pewności co do królowej Silvii). Ze względów bezpieczeństwa najczęściej korzystają z szofera, ale prywatnie jeżdżą również swoimi samochodami, najczęściej Madeleine, CP i Sofia. Victoria przyznała kiedyś, że rzadko jeździ samochodem.

   Usuń
 5. Czy Victoria albo jej siostra uczestniczyły w tzw. Balu Debiutantek, czy w ogóle, w Szwecji odbywają się podobnego rodzaju bale?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Estelle lubi Eleonore?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo czy planowane są jakieś obchody w przyszłym roku z okazji 45-lecia panowania króla?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytane odnośnie studiów Victorii: czy studiowała na Uniwersytecie Sztokholmskim, a wyjazd na Yale był czymś w stylu wymiany, czy za nim zaczęła studiować musiała przejść te wszystkie egzaminy na amerykańskie uczelnie? Zastanawia mnie w jakim charakterze tam studiowała, jeśli mnie rozumiesz.
  Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli do Szwecji przyjeżdża król/królowa/książę/księżna bądź prezydent, to którym budynku w kraju się zatrzymują, np. u nas w Polsce, takim miejscem jest Belweder, jakie to miejsce zatem w Szwecji?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo różnie. Zależy od tego kto to. Prezydenci często zatrzymują się w sztokholmskim Grand Hotelu. Niekiedy również monarchowie. Ci, którzy są bliżsi rodzinie królewskiej są zapraszani do spędzenia nocy w Drottningholm (na przykład pary królewskie - królowa Małgorzata z mężem czy król Harald z żoną, czy kiedyś księżniczka Beatrix). Victoria i Daniel często zapraszają w trakcie podróży młodszych royalsów do swojego domu, na przykład ostatnio Mary i Frederik, kiedy składali oficjalną wizytę. Z duńskimi i norweskimi monarchami jest różnie, jeśli sprzyja pora roku w porcie w Sztokholmie cumują ich statki i tam spędzają noce. Najczęściej wszystko zależy od organizacji, niemniej prezydenci i członkowie RK z którymi nie są blisko najczęściej są lokowani w Grand Hotelu.

   Usuń