Król i królowa na świątecznych zakupach - co kupili swoim wnuczkom?

2014/12/22Zawsze zastanawiałam się jak szwedzka rodzina królewska kupuje prezenty swojej rodzinie, a przede wszystkim, co kupuje?W tym roku przed Estelle i Leonore dowiadujemy się, co dziewczynki znajdą pod choinką, w prezencie od swoich dziadków. 

Jak relacjonuje Claudio Pena, para królewska, w niedzielę, o 17.30 przybyła na świąteczne zakupy do dużego sklepu z zabawkami. Królowi i królowej towarzyszyli czterej ochroniarze. Claudio Pena również robił przedświąteczne zakupy. Jak mówi, monarchowie spędzili w sklepie około pół godziny. Para królewska miała uważnie słuchać pracownika sklepu, który doradził Im co kupić. Jak dowiadujemy się od innej osoby, kupili elektryczny tor wyścigowy dla samochodzików i chodzik dla małych dzieci. Prezenty zapakowano w czarny worek, a rachunek uregulował jeden z ochroniarzy. Król miał stwierdzić, że nie które zabawki są... za drogie.

***Podczas kręcenia programu Rok z rodziną królewską, Victoria przyznała, że Jej córeczka często nosi sukienki, które do niej należały. Jak się okazuje wiele lat temu, część z nich uszyta Alice Sommerhalt, babcia Victorii. Jedno z Kej dzieł możemy podziwiać na zdjęciu powyżej ( screen z programu Rok z rodziną królewską).Jak przyznała królowa Siecią, Jej mała uwielbiałam haftować i miała ogromny talent.

Aftonbladet, expressen

13 komentarzy

 1. http://www.pudelek.pl/artykul/74513/3-letnia_ksiezniczka_estelle_ze_szwecji_ubiera_choinke_zdjecia/#poll_7 /lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podałam ten link pod poprzednią notką :) po co się powtarzać ;)
   a swoją drogą artykuł o Estelle a połowę zajmuje opis księcia Georga

   Usuń
 2. Estelle jest normalnie taka słodka, że mnie rozwala :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten elektryczny tor wyścigowy to prezent .... chyba dla Dziadka????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba tak... bo nie sądzę żeby któraś z dziewczynek się tym miała bawić ;) Pewnie pudełka były podobne i informator się pomylił.
   Zaskakuje mnie sposób ochrony danych RK... rachunek reguluje ochrona... ciekawa kwestia ;)

   Usuń
  2. Podobnież Estelle lubi takie zabawki, ale też myślę, że najlepiej będzie się bawił dziadek. Z rachunkiem pewnie chodzi o fakt, iż król nie nosi ze sobą pieniędzy i jeden z zaufanych ochroniarzy reguluje Jego rachunki :)

   Usuń
  3. W sumie jakby nie patrzeć to ja też dostałam kiedyś jak byłam mała kolejkę elektryczna z szynami do składania itp. fajna zabawa, ale tata bawił się chyba jeszcze lepiej ;)

   Usuń
  4. Ja pamiętam, że kiedyś bardzo chciałam taką dostać pod choinkę i też dostałam, z tym, że więcej bawili się nią mój tata i dziadek :)

   Usuń
 4. zbliża się koniec roku więc, może by tak zrobić podsumowanie z najważniejszych wydarzeń w rodzinach królewskich w 2014r?

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że król i królowa po prostu poszli na zakupy, nawet jeśli towarzyszył im tabun ochroniarzy :) To takie normalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie miło zobaczyć członków RK wykonujących zwykłe czynności, które nie omijają nas zwykłych śmiertelników.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.