Victoria i Estelle odbierają drzewka bożonarodzeniowe

2014/12/17


Tak jak w ubiegłym roku księżniczka Victoria, w towarzystwie swojej córeczki, odebrała dzisiaj choinki od studentów Jägmästarprogrammet ze Sveriges lantbruksuniversitet (SLU) - Szwedzkiej Akademii Rolniczej.


Od końca 1960 roku, co roku SLU zapewnia Pałacu Królewskiemu bożonarodzeniowe drzewka. Kungsgranen, bo tak na cześć szwedzkiego monarchy nazwano świerki, pierwotnie nazywano nordmannsgran.

Skogen i Skolan / uczniowe którzy poznali Victorię i Estelle
Każdego roku, dostarczamy choinki Skogisgranar rodzinie królewskiej. Tak więc w tym roku, ponownie byliśmy do Pałacu Królewskiego w Sztokholmie. Dzisiaj 17/12 był dniem, kiedy to miało się stać. Wszyscy byliśmy trochę nerwowi po spotkaniu z Michelle i liczyliśmy oczywiście, że ładna, mała Estelle też tam będzie. 
O 09:15 znaleźliśmy się przez bramą prowadzącą na dziedziniec pałacu, w samochodzie, było siedem drzew, różnej wielkości. Victoria spotkała się z nami w tak zwanej przechowalni, gdzie zostawiliśmy drzewa. Zdjęcia, które zostały tam podjęte nie mogą niestety zostać opublikowane w Internecie, są tylko do użytku prywatnego. Więc zanim Victoria przyszła mieliśmy czas, aby robić zdjęcia i porozmawiać z Lennart, który powiedział nam, co to znaczy pracować jako woźny na zamku. Wydaje się to zabawnym zadaniem! 
Kiedy zegar wybił 9.30 księżniczka Victoria pojawiła się na korytarzu, a obok niej, ku naszej uciesze, szła Estelle. Victoria i Estelle były bardzo zadowolone, a my zawarliśmy znajomość z małą księżniczką. 
 Spotkania było szybkie i krótkie, ale to było fajne doświadczenie, zarówno poznać Victorię i Estelle, jak i dostanie się do zamku. To jest coś, co każdy z nas, będzie pamiętał przez długi czas!

-Anton Larsson, uczeń SLU, tekst opublikowany na facebook'owej stronie Skogen. 

C-fssYMZirU.jpg

Victoria miała na sobie szary płaszczyk od Ann Sofie Back, który pierwszy raz nosiła w listopadzie, podczas wizyty w Västergötland. Do tego Victoria dobrała nowe szpilki z kwiatowym motywem. 
Patrząc na Estelle można poczuć magię świąt. Mała wyglądała uroczo w tym czerwonym płaszczyku. nie sądzicie ? :)

11 komentarzy

 1. Zawsze miło jest zobaczyć Estelle, urocza z niej dziewczynka

  OdpowiedzUsuń
 2. Super że była z Vic Estelle, zawsze miło na nią popatrzeć. I ten czerwony płaszczyk - święta tuz tuż :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę że jeszcze nie miałaś okazji przeczytać- mini wywiad z Charlene
  http://mysurveylab.com/lng/pl/pageTag/SurveyCampaignResultPublic/cId/9d0ff70127fd20ac5470861cd81aa432c415d175a/rId/2408180/rK/d33a2cd6ca592084/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałam o nich już przedwczoraj na ksieznamonako.blogspot.com

   Usuń
  2. Wiem, zorientowałam się że wchodzę nie na tego bloga o Char co trzeba :)

   Usuń
 4. 40 minut temu na fb opublikowano nowe zdjęcie Estelle :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maddie jest w ciąży!!!!!!!!!! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jest opublikowana wiadomość o drugiej ciąży Madde?

   Usuń
 6. Wspaniały news:D poród latem:))
  Ale będzie miała duży brzuszek na ślubie C-P:D

  OdpowiedzUsuń
 7. to wspaniała wiadomość
  mam nadzieję że tym razem będzie chłopiec

  OdpowiedzUsuń
 8. na oficjalnej stronie www.kungahuset.se

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.