Victoria na... Gaygalan

2015/02/13

http://gfx.aftonbladet-cdn.se/image/16182573/825/normal/01389835eee05/YOPATW7W0NB3A8UNMWFGYMG9TYE.JPG
aftonbladet

W 2013 roku Victoria przybyła na Geygalan, aby wręczyć nagrodę Gey of the Year. Można powiedzieć, że było to wydarzenie historyczne nie tylko w Szwecji. Następczyni Tronu była pierwszą osobą ze wszystkich rodów panujących, która wzięła udział w uroczystości nagradzającej homoseksualistów.


http://blogg.improveme.se/danielnyhlen/files/2013/02/victoria_gaygalan2.jpg
blogg.improveme.se
Obecność księżniczki w Geygalan była utrzymana w tajemnicy, aż do chwili, gdy Następczyni Tronu pojawiła się na scenie. Jej obecność spotkała się z ogromnym zadowoleniem wszystkich obecnych na gali (niektórzy nawet płakali). Victoria otrzymała owacje na stojąco, od razu po wejściu na scenę.

http://svenskdam.se/files/2013/02/victoria-ibl-2.jpg
http://svenskdam.se
Swoje przemówienie rozpoczęła od słów :

"To dla mnie prawdziwa rozkosz, że mogę być tutaj dzisiaj wieczorem i poczuć Waszą siłę, szczęście i poczucie wspólnoty."

http://www.dn.se/Images/2013/02/08/gardell_victoria683.jpg
dn.se
Księżniczka wręczyła także główną nagrodę, autorowi i komikowi Jonas'owi Gardell, którego książka oraz serial " Never Dry Tears Without Gloves" wywołały międzynarodową debatę na temat leczenia gejów w czasie kryzysu AIDS w 1980 roku.

Poniżej wspaniałe nagranie, ukazujące w skrócie główną część uroczystości. Możemy zobaczyć z jaką euforią spotkało się pojawienie Victorii.



Jak podał dwór królewski, dla Victorii obecność na gali gejów była bardzo ważna i Następczyni Tronu sama podjęła decyzję o uczestnictwie w niej.

http://s.improveme.se/data/filearchive/301889.700x0.jpg
s.improveme.se

Następnego dnia rozpisywały się o tym gazety w całej Szwecji oraz w innych krajach. Wzmianki, a nawet artykuły o tym wydarzeniu pojawiły się także w polskiej prasie i telewizji.

http://gaybloggen.improveme.se/wp-content/uploads/2013/02/gaygala.jpg
gaybloggen.improveme.se


***

Życzę Wam miłego weekendu, internet jak na razie do mnie nie wrócił, wiec przy okazji zrobię sobie wolny weekend :) juz w poniedziałek znowu zobaczymy Victorię, mam nadzieje, że do tego czasu będę znowu miała internet w domu.

11 komentarzy

 1. Myślę, że było to bardzo ważne dla homoseksualistów, że Victoria się tam pojawiła. Pokazała wtedy tych ludziom, że są akceptowani a nam, że to są zwykli ludzie i zasługują na szacunek, którego niestety bardzo często nie otrzymują :(

  Bardzo podoba mi się Twój blog :) Jest bardzo rzetelnie prowadzony i masz ciekawe pomysły. Życzę powodzenia :)

  meryemuzerli-polska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Na VOD jest Sisi ale niestety trzeba zapłacić :/.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NA AXNwhite często emitują - za darmo ;)

   Usuń
  2. Tak jak ktoś napisał na AXN white, bardzo często powtarzają trylogię z Romy Schneider, jak i nową wersję z 2009 roku. Co najważniejsze trylogię w obróbce cyfrowej, wspaniale się to ogląda :)

   Usuń
  3. Tak, kolory są świetne po tym "odświeżeniu".
   Wiem, że ta nowa wersja - w mojej ocenie słaba i do tego ta aktorka :/ , była ostatnio bodajże na tvp1.

   Usuń
  4. Oj tak, Christiana Capotondi nie za bardzo pasuje do roli Sisi, a do tego aktorka grająca Nene jest blondynką, poza tym kostiumy nie są tak zachwycające i film nie ma już tej magii :(

   Usuń
 3. a Victoria jakie kasty wali na tych zdjęciach hihi uwielbiam ją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, że cieszyła się jak wszyscy, wspaniałe patrzy się na te zdjęcia :)

   Usuń
 4. Ona jest po prostu sobą, wybiera spotkania, które są dla niej ważne i nie przejmuje się opinią publiczną i dlatego ją uwielbiam :))

  OdpowiedzUsuń
 5. http://rodziny-krolewskie-i-ksiazece.blogspot.com/2015/02/70-urodziny-ksiecia-hans-adam-ii-jak.html

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.