Pożyczone czy takie same?

2015/08/24

W przeciągu ostatnich lat królewskie siostry często wymieniały się między sobą ubraniami, biżuterią i dodatkami, przyjrzyjmy się dokładniej pożyczanym (lub po prostu takim samym) rzeczom należącym do Victorii, Madeleine i Sofii. W przeddzień swojego ślubu, na przyjęciu w Grand Hotelu księżniczka Madeleine wystąpiła w pięknej sukni od Elie'go Saab. Madde pożyczyła ją siostrze na przyjęcie z okazji 75 urodzin duńskiej królowej Małgorzaty, które miało miejsce w kwietniu tego roku.  


W sesji dla magazynu Elle w listopadzie 2013 roku Madeleine nosiła sandały Raplha Laurena. Victoria nosiła identyczne szpilki w 2014 roku. Ostatnio Vic miała je na sobie w zeszłym tygodniu podczas gali z okazji jubileuszu 90-lecia Szwedzkiego Radia. 


Victoria od lat nosi różne modele sandałek na platformie od Yves Saint Lauren. Księżniczka Madeleine nosiła takie raz w 2012 roku na koncercie z okazji urodzin siostry.


Szpilki w wężową skórę Miu Miu, należą do księżniczki Victorii, która pożyczyła je siostrze na jedno z przyjęć poprzedzających królewski ślub w 2010 roku. 


Na koncert z okazji 40-lecia panowania króla Victoria pożyczyła siostrze torebkę puzderko Bottega Veneta. Vic miała je ze sobą m.in. 17 sierpnia 2011 roku na spotkaniu w Sztokholmie. 


Kolejna rzecz, czarne futerko by Malina prawdopodobnie należące do księżniczki Madeleine.


W Saint Troepz Victori nosiła klapki od Jack'a Rogers'a takie same kilka lat wcześniej miała Madeleine. 


Na tegorocznym Victoriadagen Sofia nosiła sukienkę Karen Millen i zabrała ze sobą kurtkę Moncler. Taką samą w sierpniu 2011 roku nosiła Madeleine na koncercie w Bornholm. 

Sofia Hellqvist. March 16, 2013 | Royal Hats

Na pogrzebie księżnej Lilian w marcu 2013 roku Sofia nosiła elegancki czarny kapelusz. 

Crown Princess Victoria, May 14, 2012 | Royal hats

Pożyczyła go od księżniczki Victorii, która nosiła go w maju 2012 roku na pogrzebie wuja, hrabiego Carla Bernadotte. 


W czerwcu 2013 roku Sofia pojawiła się na bankiecie poprzedzającym ślub księżniczki Madeleine i Christophera O'Neill. Przyszła księżna wystąpiła w żółtej sukni do której dobrała złote kolczyki  Maria Nilsdotter, jak szybko się okazało pożyczone od księżniczki Victorii. Nasepczyni tronu nosiła je ostatnio w kwietniu ubiegłego roku na wystawie żab w Skansen. 


W sierpniu tego samego roku pożyczyła od przyszłej szwagierki futerko by Malya. Victoria nosiła je m.in. w kwietniu 2013 roku na przyjęciu po inauguracji króla Willema Alexandra z Holandii. Sofia nosiła go z kolei kilka miesięcy późnej w sierpniu, na ślubie Gustawa Magnusona. 


W grudniu 2013 roku na koncercie z okazji 70 urodzin królowej Silvii, Sofia miała ze sobą torebkę puzderko by Malene Birger. W czerwcu tego roku pożyczyła ją swojej szwagierce na własny ślub.

10 komentarzy

 1. Ciekawe podsumowanie. Takie rzeczy prawie nigdy nie rzucają mi się w oczy

  OdpowiedzUsuń
 2. Po tym poscie uwazam, ze siostry bardzo sie kochaja i wspieraja i traktuja swoja bratowa jak siostre. I w miare mozliwosci spotykaja sie na babskich pogaduchac i przy lamce dobrego wina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post ! Co w rodzinie to nie zginie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie posty pokazują jaką wspaniałą rodziną jest RK, dzięki temu lubię ich jeszcze bardziej.

  anytsujdream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda tylko, że ten pożyczony od Victorii toczek na pogrzeb Księżnej Lilian tak źle leżał z racji tego, że był za duży co widać :/

  OdpowiedzUsuń
 6. W tej pierwszej sukience Madde wygląda lepiej 😊 a ta ostatnia torebka to raczej Victorii ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby była Victorii, ta z pewnością nosiłaby ją często i widzielibyśmy tą torebkę przy różnych okazjach, skoro Sofia miała ją na koncercie przed dwoma laty nie może być nowa, a Vic raczej nie trzymałaby jej w szafie.

   Usuń
 7. Fajny post, lubię takie czytać. Fajnie że sobie pożyczają rzeczy!
  Ania L

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.