Prins Daniel lopp + więcej

2015/09/06

LAYQnanAaz0.jpg

Dzisiaj, już trzeci rok z rzędu odbywa się Prins Daniel lopp - dzień sportu księcia Daniela, podczas którego odbywają się zawody w bieganiu, zawody w ping-ponga i wiele więcej. Ba miejsce zawodów tradycyjne wybrano Haga Parken, niedaleko domu książęcej rodziny.

Z samego rana książę Daniel udzielił wywiadu w którym opowiadał o sporcie, a przede wszystkim o tym jak ważne są zajęcia sportowe w szkole. Nie zabrakło także pytania o powiększającą się rodzinę. Jak przyznał Daniel bardzo się cieszy, ale zostało jeszcze dużo czasu do porodu i trzyma kciuki, aby wszystko poszło dobrze. Victoria jest bardzo szczęśliwa i zadowolona.A Estelle? "myślę, że jest podekscytowana i dumna" powiedział książę. Dziennikarz zapytał także, czy mała księżniczka miała jakieś propozycje co do imienia dla młodszej siostrzyczki czy braciszka, jak powiedział Daniel, na razie nie miała żadnego pomysłu.

kStJZsR0kcM.jpg

Jak się okazuje Estelle ma już swoją ulubioną dyscyplinę sportu! Obecnie bardzo lubię gimnastykę i robienie salt. Książę przyznał, że w ogrodzie mają trampolinę, a mała księżniczka mogłaby spędzić całe dnie robiąc salta. Na pytanie czy przyjdzie dzisiaj do Haga Parken, książę uśmiechnął się i powiedział "zobaczymy". Z samego rana, kiedy wychodził Estelle wolała oglądać telewizję, co trochę go zmartwiło, ale wszystko może zmienić się w ciągu dnia. Niestety w tym roku pogoda była kiepska, dlatego (prawdopodobnie) Victoria i Estelle zostały w domu. Możliwe jednak, że były gdzieś z tyłu i nie zostały zauważone, tak jak w 2013 roku, kiedy dopiero w programie Rok z rodziną królewską (czyli w styczniu 2014 roku) dowiedzieliśmy się o ich obecności.

***


Za to wczoraj Estelle spędziła kilka godzin z rodzicami grając w koszykówkę!!  Rodzina książęca odwiedziła Lillsved Sports Folk High School, do której w latach 1994-1996 uczęszczał książę Daniel.- - -

Bądź na bieżąco i polub Swedish Princesses na facebook'u!!

7 komentarzy

 1. Szkoda, że nie było Vic i Estelle :( para książęca musi bardzo cieszyć się na,drugie dziecko

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że Daniel opowiedział trochę o Estelle

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwazacie ze przystojniejszy jest daniel czy chris ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Carl Philip! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A tak serio to Daniel bardzo mi się podobał jak był młodszy i dopiero zaczął spotykać się z Vic, teraz też nieźle się trzyma. Ale chciałam zwrócić uwagę na coś innego - jego związek z Victorią długo nie był akceptowany, król sam zapomniał, że ożenił się z hostessą. Ale myślę, że Vic nie mogła trafić lepiej. Raz, że jest szczęśliwa, dwa, że Daniel naprawdę się dostosował i wpasował wybitnie w rodzinę królewską. Przynajmniej ja darzę go ogromnym szacunkiem i bardzo lubię. Podoba mi się to, że ma klasę, ale jednocześnie dystans do siebie. Że w imię miłości nie bał się stanąć trochę w cieniu Vic. Możnaby o nim samym jeszcze długo... W każdym razie za każdym razem, gdy go widzę to od razu sie uśmiecha :) nie wyobrażam sobie teraz dworu królewskiego bez Daniela. Jest już nieodłączną częścią. Troszkę inne zdanie mam o Chrisie. Co prawda nie można tego porównywać, nie przyjął tytułu, ale w sumie i tak jest częścią rodziny i często można go zobaczyć na uroczystościach. No ale nie wiem, jakoś mi nie pasuje, często jest trochę wycofany, może niezadowolony, coś mi w nim przeszkadza, no ale najważniejsze, że Madeleine jest szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Były plotki, że Daniel chciałby być bardziej zauważany i życie w cieniu nie do końca mu odpowiada. Ciekawie ile w tym prawdy.

   Usuń
  2. Takie plotki pojawiły się w ubiegłym roku, jeśli dobrze kojarzę w kwietniu. Pisałam o tym nawet na blogu, z prawdą nie miały raczej wiele wspólnego. Był to okres na kilka tygodni/miesięcy przed zaręczynami Sofii i Carla Philipa, kiedy to Svensk Damtidning (to ten szwedzki portal podał informacje o Danielu) zachwycał się cały czas Sofią i cały czas krytykował wszystko to, co dotyczyło księcia Daniela. Na szczęście, teraz jest już trochę lepiej ze Svensk Damtidning.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.