Victoria i Estelle w Marengo

2015/09/13

Aktualizacja:

W piątek Victoria i Estelle dotarły do Norwegii na iście Królewski weekend w Marengo. Na miejscu są oczywiście Haakon i Mette-Marit z Norwegii wraz z dziećmi - gospodarze. Dziedziczny Wielki Książę Wilhelm i Dziedziczna Wielka Księżna Stefania z Luksemburga oraz... książę Frederik, księżna Mary i czwórka ich dzieci! Wyobrażam sobie jak wspaniały musiał to być weekend, dzieci z pewnością się wspaniale bawiły, tak jak i ich rodzice. Estelle jest teraz z pewnością w jeszcze lepszych kontaktach ze swoimi kuzynami z Norwegii i Danii. Zdjęcie opublikowano na oficjalnej stronie rodziny wielkoksiążęcej. Niestety zabrakło księcia Daniela, który jest przeziębiony.

Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w Holandii w 2013 roku na krótko przed inauguracją panowania kola Willema Alexandra. Może w przyszłym roku ponownie któraś z rodzin królewskich postanowi zorganizować takie "rodzinne" spotkanie? Osobiście liczę na Danię albo Szwecję :) Przed dwoma laty na królewskie spotkanie przybyło więcej członków rodzin panujących, mniejszą grupę możemy tłumaczyć oficjalnymi obowiązkami.

spotkanie w 2013 roku

***

Co ciekawe zagadkę z ciążą Victorii mogliśmy rozwiązać dzień wcześniej, jak się okazuje 3 września w Kopenhadze z księżniczką było kilka przyjaciół i jej stylistka, grupa wybrała się na duże zakupy nie tylko do Hermesa, ale również do sklepów z ubraniami... dla przyszłych mam! Oprócz tego księżniczka odwiedziła siedzibę Baum und Pfergarten i obejrzała najnowszą kolekcję, ubrania z pewnością czekają przeróbki, ale możemy się spodziewać, że już niedługo zobaczymy Vic w kilku projektach duńskiej marki:)

***

Przypominam o albumie dla Belgijskiej Pary Królewskiej, do 14 września (JUTRA do północy) prosimy o nadesłanie zdjęć.

21 komentarzy

 1. Marleno! Tak chciałam żeby M&F też pojechali do Norwegii i mam! :)
  Cieszę się, że trzymają się razem (pomimo, że nie lubię Mette-marit!).
  Brakuje dzieciaczka u Steph i Wilhelma :/
  Tylko gdzie jest Daniel??
  Ingrid Alexandra robi się wielka i chyba utyła na buzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również strasznie się cieszę! niestety nie wiadomo dlaczego nie ma Daniela, jeśli pojawią się jakieś informacje napiszę ;)

   Usuń
  2. Już wiem! Daniel jest przeziębiony, napisano na oficjalnym Facebook'u NRK ;)

   Usuń
  3. A można utyć na buzi? Wszystko zależy od kształtu kości, na twarzy tłuszczu się nie ma!!!! Co za dziwny wniosek...

   Usuń
  4. jeśli ktoś tyje to i na buzi się zaokrągla!!! Popatrz na dzieci w PL a także dorosłych. Czy widziałaś kiedyś grubą osobę z bardzo szczupłą twarzą???- nie sądzę!

   Usuń
  5. Widziałam szczupłe osoby z okrągłą (od zawsze) twarzą... Geny, układ kości... a nie obżarstwo

   Ludzi nie ocenia się po wyglądzie!!!!!!!!!

   Usuń
 2. Ale fajnie :)
  szkoda że nie było Alexa i Màxi :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Super,że trzymają się razem!! Liczyłam na to,że M&F pojechali do Norwegii. Estelle na pewno się cieszyła,że spędziła tyle czasu z kuzynami :DD

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede wszystkim przed dwoma laty większość osób osób było następcami i ich małżonkami :) A teraz wśród tej grupy jest 3 królów :) Nic dziwnego, że pojawili się sami następcy i następczyni z rodzinami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabrakło tylko wówczas MM i Frederika,ktoś wie dlaczego?

   Usuń
  2. Gdzieś musiał być w tym samym czasie, ale nie pamiętam. Ona to samo.

   Usuń
 5. Mam pytanie jak Daniel, Chris i Sofia zwracają się do króla i królowej? Wasza wysokość, po imieniu czy matko/ ojcze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chris powiedział w wywiadzie, że zwraca się do króla "sir" ale odnosiło się to raczej do okoliczności podczas oficjalnych spotkań. Sofia nazywa królową "mamą" tak wynika z jednego wywiadu po zaręczynach bo z,rozpędu powiedziała "mama... królowa przyniosła... Co do Daniela jest w świetnych stosunkach z treściami, wiec pewnie nazywa króla i królową tatą i mamą ;)

   Usuń
 6. Oni są spokrewnieni, że to kuzyni Estelle???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, król Karol Gustaw jest kuzynem pierwszego stopnia królowej Małgorzaty z Danii i królowej Anny Marii z Grecji (zresztą pisałam o tym już kilka razy na blogu). Z kolei z królem Haraldem z Norwegii, Karol Gustaw jest kuzynem drugiego stopnia.

   Usuń
  2. Wszyscy jakoś tak spokrewnieni w tych rodzinach królewskich... Fajnie:)

   Usuń
 7. Jak wygląda zdawanie matury w Szwecji? Konkretne przedmioty czy to, co sie chce? A ile trwaja studia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowie ktoś dobrze poinformowany?

   Usuń
  2. Maturę otrzymujesz kończąc liceum - automatycznie. Nie ma takiego egzaminu jak w Polsce. Tak mi się wydaje ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.