Spotkanie fundacji Nobla + spotkanie doradcze

2015/11/27

Kungahuset 

Dzisiaj rano, na Zamku Królewskim,  król Karol Gustaw, księżniczka Victoria, książę Daniel i księżna Sofia spotkali się z przedstawicielami fundacj Nobla i jej przewodniczącym Larsem Heikensten.  

Fundacja Nobla powstała w 1900 roku i ma odpowiedzialność finansową za zarządzanie darowizną Alfreda Nobla. Fundacja zapewnia środki finansowe na nagrody, ale nie uczestniczy w procesie wyborczym. Fundacja dba o wszystkie "praktyczne" aspekty wręczenia nagród i towarzyszącemu mu bankietowi.

Księżniczka Victoria ponownie miała na sobie czerwoną sukienkę Seraphine.

***

Kungahuset 

Jeszcze dzisiaj Vic dołączyła do króla na spotkaniu z konsulami generalnymi Niemiec, Szwajcarii i Austrii. A następnie wzięła udział w specjalnym spotkaniu zarządu zagranicznego. Victoria zmieniła czerwoną sukienkę Seraphine na granatową tej samej marki.

Kungahuset 

15 komentarzy

 1. Ta granatowa sukienka jest śliczna! Czekam na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a miał być CP a nie Daniel, ale ważne że przynajmniej pokazali jakąś fotkę
  Sofia ma dziwne miny na zdjęciach niepozowanych
  fajnie, że Vic i król pokazali sie razem po wczorajszych informacjach

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że i Sofia uczestniczyła ! :) I ja czekam na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria widać polubiła markę Seraphine :) Zauważyłam, że podczas drugiej ciąży stara się podkreślić swoimi stylizacjami brzuszek - co mi się bardzo podoba :) Ciekawe, jak będzie wyglądać na rozdaniu Nagród Nobla.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sukienki piękne,ale jeszcze lepiej wyglądałyby z rozpuszczonymi włosami:) Myślę,że na Nagrody Nobla też wybierze suknie Seraphine.Wyglada w jej projektach wyjątkowo korzystnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiecie jaki post byłby interesujący? Księżniczki na rozdaniu nagród Nobla. Na przestrzeni lat. Victoria, Madeleine i Sofia, chociaż ta ostatnia tylko w tamtym roku uczestniczyła w uroczystości. Piękne zdjęcia, boskie suknie i zachwycające tiary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki post z pewnością się pojawi, ale już po tegorocznych Noblach, wraz z ankieta w której wybierzecie najpiękniejsze kreacje.

   Na razie możesz obejrzeć tutaj post z ubiegłego roku:

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2014/11/szwedzka-rodzina-krolewska-i-wreczenie.html

   Usuń
  2. Ile kreacji zobaczymy z okazji nagród Nobla? Bo jest rozdanie nagród, przyjęcie i co jeszcze...

   Usuń
  3. 10 grudnia - rozdanie nagród i bankiet - jedna stylizacja (tiary).
   11 grudnia - bankiet na cześć laureatów - jedna stylizacja (tiary).

   Usuń
  4. A ta gala, która w tamtym roku była 20/12? A z jakiej okazji pochodzi zdjęcie Sofii, które ustawiłaś przy tej krótkiej biografii?

   Usuń
  5. To Gala Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk, która odbywa się zawsze na Giełdzie Papierów Wartościowych (w budynku giełdy). Nie jest ona związana z Noblami. Zdjęcie Sofii pochodzi z bankietu na Zamku Królewskim w lutym :)

   Usuń
 7. Sof miała za spotkaniu bluzkę czy sukienkę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Victoria naprawdę dobrze wygląda w sukienkach Seraphine :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.