Victoria udziela audiencji księżniczce Ayako Takamado + więcej

2015/11/12

Księżniczki na Zamku Królewskim, 12 listopada

Dzisiaj przed godziną czternastą księżniczka Victoria przyjęła na audiencji japońską księżniczkę Ayako Takamado.

0O4qmDynkf4.jpg

Księżniczka przyszła na świat w 1990 roku. Studiowała w Kanadzie i w sierpniu tego roku wróciła do Japonii. Od września 2013 roku uczyła się na Camosun College i The University of British Columbia. Już niedługo rozpocznie naukę na Josai International University w Chiba Prefecture.  

Jest córką księżnej Hisako Takamado, która tradycyjnie reprezentuje rodzinę cesarską na wielu  królewskich uroczystościach niższej rangi, oraz zmarłego w 2002 roku księcia Norhito. W dniu 21 listopada 2002 roku, podczas gry w squasha z kanadyjskim ambasadorem Robertem G. Wright w kanadyjskiej ambasadzie w Tokio, książę nagle upadł z powodu drgawek i został przewieziony do Keio University Hospital, gdzie zmarł z powodu niewydolności serca. Ayako jest trzecim dzieckiem pary. Na zdjęciu poniżej możemy zobaczyć starsze siostry Ayako wraz z dziadkiem, księciem Takahito Mikasa, który w przyszłym miesiącu będzie świętował 100 urodziny. Z lewej widzimy najstarszą z rodzeństwa księżniczkę Tsuguko, urodzoną w 1986 roku. Z tyłu stoi Pani Noriko Senge (urodzona w 1988 roku jako księżniczka Noriko) oraz z prawej siedzi księżniczka Ayako. 

AS20141201004135_comm

***Przedwczoraj Victoria była na wykładzie WWF na temat "człowieka i gatunków". Podjęto na nim kwestie globalnych projektów WWF i tego jak ważne jest zachowanie wielu gatunków zwierząt na świecie.  

9 komentarzy

 1. Pięknie Victorii w tej sukience :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrząc na jej brzuszek obawiam się,że poród będzie w lutym . Oby tylko dziecko nie przyszło na świat 29 lutego:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Victoria wygląda jakby miała niedługo rodzić ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrząc na jej brzuszek obawiam się,że poród będzie w lutym . Oby tylko dziecko nie przyszło na świat 29 lutego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu oby nie? Piękna data urodzenia :) mieliśmy sie z bratem urodzić w marcu mama też nie chciała żebyśmy sie pospieszyli i 29 lutego urodzili ale mieliśmy inne plany i zrobiliśmy jej na złość :P co do Victorii to brzuszek ma na prawdę duży jak na okolice 5 miesiąca ale to nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o termin porodu :P

   Usuń
  2. Moze chce nam zrobic niespodzianke i okaze sie ze to bliznieta? Byloby fajnie :):)

   Usuń
 5. Victoria promienieje :) Bardzo ładnie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.