W oczekiwaniu na królewskie narodziny - kiedy na świecie pojawią się dzieci?

2015/11/14

jobsnhire.com


Już za kilka miesięcy Szwedzka Rodzina Królewska powiększy się o dwóch nowych członków! Będą to chłopcy, czy dziewczynki? a może jedno i drugie? 

Ciekawym zbiegiem okoliczności, w tym roku, księżniczka Christina doczekała się dwóch wnuków. Urodzonego 25 sierpnia Sigvarda (syna Victora i Fridy) oraz drugiego chłopca (synka Oscara i Emmy), który przyszedł na świat 16 października, niestety jak na razie jego imię nie jest znane. 
Tak więc księżniczka Christina ma pięcioro wnucząt, czterech chłopców i jedną dziewczynkę. Wnikliwi z łatwością zauważyli pewną zależność. Najpierw na świat przyszli jej dwaj wnukowie, z kolei u króla Karola Gustawa dwie wnuczki (Estelle i Leonore), późnej jedyna wnuczka Christiny (córka Gustawa i Vicky), król doczekał się, jak dotąd jednego, wnuka (Nicolasa). W tym roku Christina doczekała się dwóch kolejnych wnuków, a dwór królewski ogłosił dwie ciąże. Kierując się tą zależnością możemy spodziewać się narodzin dwóch małych księżniczek w nadchodzących miesiącach!

Przez ostatnie dwa tygodnie mogliście głosować w ankiecie i zdecydować jakiej płci dzieci przyjdą na świat. 

W przypadku Victorii głosy były wyrównane 105 osób zagłosowało na chłopca,  z kolei 112 na dziewczynkę.

W przypadku księżnej Sofii zdecydowana większość uznała, że na świat przyjdzie chłopiec - 139  osób, 76 osób zdecydowało, że będzie to dziewczynka.

Kiedy możemy spodziewać się narodzin dzieci?

Księżniczka Victoria przyznała w jednym z wywiadów, że narodziny Jej drugiego dziecka przypadną na początek marca. Taki sam termin porodu dwór królewski podawał przy okazji narodzin księżniczki Estelle. Możliwe więc, że mały książę/lub mała księżniczka przyjdzie na świat jeszcze pod koniec lutego. 

Victoria-561.jpg
francuski blog, dziękuję Marie!

Z kolei poród księżnej Sofii planowany jest na kwiecień. Mówi się o raczej o połowie miesiąca. Tak więc księżniczka Victoria rozpoczęła już szósty miesiąc ciąży, a księżna Sofia jest w czwartym.  

popsugar

Prasa plotkarska donosi, że księżna Sofia urodzi synka, a księżniczka Victoria bliźnięta. Pamiętajmy jednak, że są to tylko i wyłącznie plotki, a płeć dzieci, nawet jeśli jest znana dla rodziców z pewnością nie zostanie podana do wiadomości przed porodami.

hellomagazine
A Wy macie jakieś typy dotyczące dat narodzin? 

33 komentarze

 1. A ja mam pytanie jeśli Victoria spodziewa się blizniąt to czy zostało by to szybciej ogłoszone czy dopiero po narodzinach ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Victorii oświadczenie zostało tak skonstruowane, że możemy spodziewać się narodzin jednego dziecka.

   W przypadku Charlene napisano, że oczekuje szczęśliwej nowiny w grudniu i późnej dopiero potwierdzono plotki. W przypadku księżnej Mary od razu poinformowano, że będą to bliźniaki :)

   Usuń
 2. Myślę że dziecko Victorii przyjdzie na świat w ostatnich dniach lutego bądź w pierwszych dniach marca a Sofia urodzi w połowie kwietnia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby Victoria spodziewała się bliźniąt, to raczej od razu by to ogłosili tak jak w przypadku księżnej Mary.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że SRK powiększy się o małych chłopców :) Co do dat porodu, to byłoby świetnie, gdyby Victoria urodziła na początku marca, zawsze to jakaś odmiana :) Ale chyba jednak urodzi pod koniec lutego. Natomiast Sofia pewnie w połowie kwietnia

  OdpowiedzUsuń
 5. Procenty bardzo źle przeliczone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Procenty przy obu ankietach liczyły się automatycznie, więc tutaj nie mój błąd ale programu bloggera.

   Usuń
  2. popraw procenty!!!
   77% na chłopca i 53% na dziewczynkę?? 120% łącznie ?? o.O

   Usuń
  3. "105 osób zagłosowało na chłopca, co stanowi 77% wszystkich głosów. Z kolei 112 na dziewczynkę, co stanowi 33 % głosów. "
   Marleno, na litość boską, jak to jest policzone Na chłopca zagłosowało mniej osób a wyszło więcej procent, na dziewczynkę zagłosowało więcej a procent wyszło tylko 33%
   Skoro wszystkich głosów było 105+112+ 217
   to na chłopca zagłosowało 105/217 * 100%= ok 48,4%
   natomiast na dziewczynkę 112/217 * 100% = ok. 51,6%

   Usuń
 6. Prosze, poprawisz?

  OdpowiedzUsuń
 7. Poród Victorii obstawiam między 25 a 27 lutego, natomiast Sofii między 19 a 21 kwietnia. Zastanawia mnie taki mały niuans że daty porodu Victorii z pierwszym i drugim dzieckiem dwór ogłosił na ten sam czas czyli początek marca, ale jednak pierwszą ciążę Victorii podano do informacji 17 sierpnia a drugą przeszło dwa tygodnie później bo 4 września. Zastanawia mnie skąd taka różnica, myślałam że dla porządku trzymają się określonego tygodnia ciąży w którym podają tę info. do wiadomości no chyba że są jakieś specjalne okoliczności których tu nie było. ?Tak więc patrząc na to że wszystkie porody Victorii i Madeleine miały miejsce wcześniej niż podawano nie jestem przekonana czy dwór specjalnie troszkę manipuluje oficjalnymi datami, być może po to aby zachować spokój w tym ważnym okresie, a może po prostu jest to kwestia przypadku...

  OdpowiedzUsuń
 8. Super jeżeli Victoria będzie miała bliźniaki! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że Vic urodzi chłopca, a Sofia dziewczynkę. Wtedy Christina się wyłamie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :)
   mi jakoś do Sofii nie pasuje chłopiec.
   fajnie jakby Vic miała chłopca, a jak bliźnięta to dwóch chłopców <3

   Usuń
  2. Ja życzyłabym VIc parki :) Małego księcia i małej księżniczki :D

   Usuń
 10. Ja obstawiam że Victoria urodzi 5 marca natomiast Sofia 16-17 kwietnia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym aby Vic urodziła 5 marca - to urodziny mojej siostry :)

   Usuń
  2. może być 5 marca jak najbardziej, to moje urodziny :D

   Usuń
 11. Modlmy sie za paryz... teraz wszyscy powinnismy zamilczec....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba zbyt radykalna opinia na tym blogu

   Usuń
  2. Dlaczego?ja osobiscie sie z nia zgadzam. Kto wie czy w polsce w najblizszym czasie c
   Sie cos takiego nie zdarzy (oby nie). Swiat musi sie jednoczyc w rzopaczy ale i dzialanich

   Usuń
 12. czy ktoś wie, co się stało z blogiem o królowej Maximie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Często się zdarza że dzieci rodzą się około 3 tygodni wcześniej.Ja i moje trzy siostry urodziłyśmy się trzy tygodnie wcześniej a brat 2 tygodnie później.Wydaję mi się że Victoria urodzi pod koniec lutego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mialabym nic przeciwko 19 lutego czyli w moje urodziny, kto wie. Na pewno jej porod nas zaskoczy,za to z Sofia moze byc tak jak z Kate ze bedziemy dlugo czekac oby nie do maja

   Usuń
 14. Wiecie czego ja nie rozumiem? Dlaczego rodziny krolewskie robia takoe wielkie tajemnice z tego czy urodzi sie chlopiec czy dziewczynka.. przeciez zarowno chlopiec czy dziewczynja moze odziedziczyc tron a oni robia zbtego wielka konspiracje! Ktos mi wytlumaczy dlaczego??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy maddie bylo wiadomo ze urodzi sie dziewczynka

   Usuń
 15. Jak już tak spekulujemy, to byłoby bardzo ciekawe, gdyby Victoria drugie dziecko urodziła w dniu urodzin Estelle. ;)
  Najważniejsze jednak, aby dzieci urodziły się zdrowe.
  A tak na poważnie, to Victoria urodzi 3 marca, a Sofia między 5, a 15 kwietnia. Byle nie 6 kwietnia- to moja data porodu :-P

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie wiem dlaczego,ale do Sofii pasuje mi tylko chłopczyk.Co do Victorii nie mogę się zdecydować.Ale myślę,że urodzi dużo wcześniej niż podaje pałac.

  OdpowiedzUsuń
 17. Myślę,że obie będą miały chłopczyka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie zaczęła zastanawiać wielkość brzuszka Vic- spory jak na 6 miesiąc. Nie koniecznie muszą to być bliźnięta (chociaz chciałabym), ponieważ o wielkości brzucha przyszłej mamy świadczy wielkość dziecka, łożyska i ilość wód płodowych.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.