Wczorajsze i dzisiejsze spotkanie Victorii

2015/11/03
Dzisiaj około 16.00 Victoria przybyła na Uniwersytet w Uppsali, gdzie wzięła udział w The Dag Hammarskjöld Lecture. Tematem tegorocznego odczytu było budowanie pokoju, lektorami w tym roku byli Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, José Ramos-Horta i były prezydent Timor-Leste.
Następczyni Tronu miała na sobie nową sukienkę od Seraphine.***

kungahuset

Wczoraj Victoria i Daniel dołączyli do pary królewskiej na spotkaniu informacyjnym przed rozpoczynającą się jutro wizytą prezydenta Tunezji. Vi miała na sobie nową sukienkę Serpahine.

Jutro rano prezydent Tunezji rozpocznie oficjalną wizytę w Szwecji. Księżniczka Victoria i książę Daniel powitają Prezydenta i towarzyszącą mu małżonkę na lotnisku Arlanda. W Royal Mews parę prezydencką powita król i królowa oraz najprawdopodobniej książę Carl Philip i księżna Sofia. W tej części dnia panie będą nosiły kapelusze. Wieczorem wydany zostanie oficjalny bankiet. Zgodnie z protokołem panie będą nosiły długie suknie a członkinie rodziny królewskiej tiary. Jak dotąd nie potwierdzono obecności Victorii i Sofii, ale jest ona pewna.

W czwartek rano para królewska, Victoria i Daniel oraz książę Carl Philip (bez żony) zjedzą lunch z Parą Prezydencką w Ratuszu.

***

Książę Daniel obszerny, ciekawy wywiad Dagens Industri. Przez pewien okres czasu dziennikarze towarzyszyli księciu w pracy. Dzięki temu wywiadowi możemy dowiedzieć się więcej na temat priorytetów pracy Daniela czy jego opinie na różne tematy. Postaram się opublikować go na blogu w weekend.

Dwór królewski zapowiedział kilka nowych spotkań, także dla księżniczki Madeleine, tak więc zapraszam do zajrzenia do Agendy Królewskiej :)

6 komentarzy

 1. Już się nie mogę doczekać jutrzejszego bankietu i stylizacji Vic :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będą ciekawe dni, lubię oficjalne wizyty z innych krajów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to za strona hitta.se? Wszyscy znani Szwedzi na niej są?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strona ta to tak naprawdę największy zbiór szwedzkich firm, osób czy miejsc (dosłownie wszystkiego co szwedzkie i tylko szwedzkie). Są tam adresy i numery telefonów wszystkich szwedzkich przedsiębiorstw. Mapy, zdjęcia ulic, zdjęcia satelitarne i tym podobne.

   Usuń
 4. Fajnie byłoby przeczytać wywiad z Danielem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe jakie tiary wybiorą... myślę że Vic wybierze Connaught Tiara, a Sofia swoją ślubną tiarę :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.