Wizyta prezydenta Tunezji - dzień 2 + wieczorne przyjęcie

2015/11/05

victoria-daniel-ibl
svenskdam

Dzisiaj Victoria i Daniel dołączyli do króla i królowej oraz pary prezydenckiej w Stockholm City Hall. Na miejscu para książęce tradycyjnie zjadła obiad z parą królewską i prezydencką oraz przedstawicielami rządu.

obiad IBL
svenskdam

Victoria miała na sobie po raz drugi sukienkę Seraphine, którą nosiła niedawno w Peru. oprócz tego wybrała znany już płaszczyk od Malene Birger.

victoria-daniel-1-IBL
svenskdam

Wieczorem rozpoczął się bankiet "zwrotny" w Grand Hotelu organizowany przez gościa. Zazwyczaj bierze w nim udział jedynie para królewska, jednak tym razem pojawili się na nim również Victoria, Daniel i Carl Philip. Victoria wybrała noszoną podczas podróży do Ameryki Łacińskiej sukienkę od ASOS.

11 komentarzy

 1. Victoria wyglądała bardzo ładnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Czerwona sukienka jest piękna, spodobała mi się już w Peru ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienka od Seraphine mi się nie podobała już w Ameryce, za to wieczorem: piękna stylizacja i fryzura!

  Dobrze jest widzieć, że Victoria nie chce siedzieć w domu, a jest aktywna cały czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta sukienka z ASOS jest śliczna, pięknie ozdobiona

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogłabyś zrobić posty z romantycznymi zdjęciami Vic i Daniela, Madde i Chrisa oraz Sofii i Carla Philipa?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogłabyś Marleno napisać coś o tej książce, którą właśnie nabyłaś do swojej kolekcji? Czy jest w niej o coś o Mary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, książka została wydana w Austrii w 2001 roku, a w Polsce w 2004 roku. Jest tam mowa o mniej znanych księżniczkach, szczególnie z niemieckich i austriackich. Z osób które my od razu możemy skojarzyć jest księżniczka Anna i księżniczka Victoria. W tym momencie przeczytałam rozdział o Vic i jestem zawiedziona sporym błędem, króla Karola Gustawa uznano za syna swojego dziadka. Prościej według autorki król Gustaw Adolf był mężem księżnej Sybilli, którą nazwano nawet królową. Taki błąd spowodowany najprawdopodobniej zawiłością imion. Kolei w oczy ponieważ autorka kontaktowała się z dworem i korzystała z najbardziej wiarygodnych źródeł - oficjalnej strony dworu królewskiego, o czym otwarcie pisze na początku rozdziału poświęconego Victorii. Tak czy inaczej wstawię zaraz zdjęcie spisu treści na Twittera :)

   Usuń
  2. Dziękuje za zdjęcie i wszelkie informacje. Jak udało Ci się zdobyć taką "perełkę"? - jeśli oczywiście możesz zdradzić. Szkoda, że nie ma nic o Mary- bardzo bym chciała móc kupić angielską wersje (o ile jest) książki o niej, która jakiś czas temu została wydana po duńsku. Póki co moje poszukiwania są bezowocne, więc gdyby kiedyś udało Ci się natrafić to mogłabyś dać znać?

   Usuń
  3. Książkę znalazłam w antykwariacie Tezeusz, polecam i tam zaglądać, ja zapłaciłam za nią 7.50. Zamówiłam jeszcze dwie książki i powinnam je otrzymać w poniedziałek :) polecam zaglądać na amazon jeśli chodzi o książkę o Mary, ja sama od dawna szukam jakiejś książki o niej, jeśli coś znajdę napisze o tym na Twitterze :)

   Usuń
 7. Victoria fantastycznie wygląda i w dodatku tak promienieje ! Aż miło popatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.