Wizyta prezydenta Tunezji - dzień I

2015/11/04

aktualizacja:
kungahuset

Przed kilkoma minutami na lotnisku Arlanda w Sztokholmie wylądował Prezent Tunezji wraz ze swoją małżonką. Zgodnie z protokołem para została powitana przez księżniczkę Victorię i księcia Daniela. Stamtąd Para Prezydencka udała się do Royal Mews, gdzie oficjalnie powitał Ich król Karol Gustaw i Królowa Silvia. 

expressen

Na spotkania w Royal Mews pojawił się także książę Carl Philip.  Niestety w trakcie wizyty zabraknie księżnej Sofii, która od kilku dni jest w RPA. Z samego rana poinformowała o tym rzeczniczka dworu, księżna udała się do Afryki aby świętować piątą rocznicę otwarcia Project Playground. W Royal Mews rodzina królewska wraz z parą prezydencką za pozowała do kilku zdjęć, na następnie Prezydent wraz z królem powozem przejechali do Zamku Królewskiego, gdzie dokonano oficjalnego przeglądu wojska. 

Dzisiaj wieczorem na Zamku Królewskim odbędzie się bankiet na część Prezydenta, księżniczka Victoria będzie także uczestniczyła w spotkaniach w ramach oficjalnej wizyty w czwartek i piątek.

Na oficjalne powitanie księżniczka ponownie wybrała sukienkę i płaszczyk Seraphine zaprojektowane na specjalne zamówienie. Sukienka została uszyta z szyfonu i jedwabiu, płaszczyk wykonany został z wełny. Warto zwrócić uwagę na kolor paznokci Victorii - bordowy, może ma on pasować do kreacji, którą wybrała na dzisiejszy wieczór? 

36 komentarzy

 1. 5 lat temu powstał Project Playground, czyli Sofia już wtedy znała księcia Karola ... i wtedy nawróciła się ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwnego słowa użyłaś :) jeśli mowa o jak to dziwnie określasz "nawróceniu" nie powinno się myśleć o założeniu PP. Warto pamiętać, że nic nie jest takie proste dzisiaj pomyślę, a założę sobie fundacje, a jutro będzie już istniała i działała. Jak powiedziała Frida, pomysł powstał już wiele lat wcześniej, a zaczęły o tym myśleć na poważnie w 2009 roku. Poza tym w 2009 roku Sofia odbyła kilka misji humanitarnych. Zresztą dla mnie dziwne jest stwierdzenie, że nagle zainwestowała się działalnością humanitarną bo poznała księcia, to jest co najmniej głupie (nie,chce nikogo urazić). Gdyby nie chciała pracować z dziećmi i mieszkańców RPA to by tego nie robiła. Jakoś inne księżne zbytnio nie pracowały na misjach przed swoimi ślubami. I nie piszcie, że chce odkupić swoje winy czy coś tan, czy ona kogoś skrzywdziła? Jak dotąd pomogła setkom dzieci w RPA i teraz dzięki Global Child Forum pomoże jeszcze bardziej. Sofia nie jest już częścią Projektu Placyground, więc jej obecność i tak długi lot jaki odbyła do RPA chociaż jest w ciąży tylko świadczy o tym, że to dla niej ważna organizacja, bliska jej sercu.

   Usuń
  2. fundacja nie powstaje od tak, z dnia na dzień! żeby coś takiego stworzyć potrzeba kilku miesięcy pracy (statut fundacji, środki na uruchomienie działalności, itd.)

   Usuń
  3. Sofia pozostała częścią PP, jest honorowym prezesem (poprawcie stanowisko jeśli źle napisałam), zresztą CP też nadal związany jest z PP

   Usuń
  4. Jest częścią PP, ale honorowy prezes to nie prezes, poczytaj!

   Usuń
  5. ja czytam, to raczej ty powinnaś zastosowac się do własnej rady
   Marlenka napisała w swojej notce z dnia 2015/03/27 w notce Przyszła rola Sofii Helqvist
   "Jak podano w oficjalnym oświadczeniu, od 26 marca przyszła księżna jest jedynie honorowym prezesem Project Playground (podobnie jak Carl Philip) i nadal zasiada w zarządzie fundacji."

   Usuń
  6. Coś w tym jest ja także uważam,że ta fundacja była na poprawę wizerunku aby poślubić księcia CF.

   Usuń
  7. Ale pomyśl po co by jej było tyle zachodu, jej i jej przyjaciółce bo nie zrobiła tego wszystkiego sama. Gdyby chciała ocieplić swój wizerunek (tylko to robić) to jeździłaby na misje i tyle. Musiałaby być chora psychicznie żeby wpaść na taki głupi pomysł

   Usuń
  8. ale zaczęli spotykać się w maju (?) i już po 4 miesiącach planowała, że poślubi CP? i po to ta cała fundacja?

   Usuń
  9. Anonimowy4 listopada 2015 15:32 --> zasiada w zarządzie, ale jak sama nazwa wskazuje to stanowisko honorowe i tylko od statutu fundacji jakie ona ma uprawnienia. Co do zasady honorowi członkowie nie są decyzji.

   Usuń
  10. Anonimowy5 listopada 2015 00:09 o co ci chodzi? Niezbyt gramatycznie to ujęłaś i nie rozumiem (zresztą zapewne nie tylko ja)...

   Usuń
  11. Zaczęli spotykać się w maju 2010r., a PP zostało założone we wrześniu 2010r. Wniosek nasuwa się sam.

   Usuń
  12. Dokładnie, w trzy miesiące nie da się założyć organizacji, to jest po prostu nie możliwe. W maju to ona mogła myśleć nad organizacją inauguracji działalności Project Playground. Jak sobie wyobrażasz założenie organizacji tysiące kilometrów od Szwecji w Republice Południowej Afryki, gdzie nie znasz ludzi jest inna kultura, miała w trzy miesiące znaleźć ludzi do pracy dla organizacji w Szwecji i kolejnych w Afryce, znaleźć teren na budowę ośrodka i przede wszystkim ułożyć program tego na jakich płaszczyznach Project Playground ma działać. W trzy miesiące nie da się tego zrobić, już papierokowa robota musiała zająć co najmniej pół roku szczególnie, że organizacja działa przede wszystkim tysiące kilometrów od Szwecji.

   Usuń
  13. CP chciał, aby ją polubili i jej pomógł to przyspieszyć. Jest księciem to i tempo szybkie.

   Usuń
  14. Wątpię, żeby był gotowy na taki krok po trzech miesiącach znajomości. Ale jak ktoś sobie coś ubzdura to nie przetłumaczysz. Może i ma znajomości, ale myśląc racjonalnie, sprawa przyspieszenia wyszłaby już dawno na jaw, gdyby miała miejsce, na każdym kroku są "życzliwi ludzie", którzy chcą szybko się wzbogacić sprzedając prasie podobne historie.

   Usuń
 2. Victoria przepiękne wygląda!! Szkoda, że nie będzie Sofii, ale cóż ma co świętować, Project Playground to wspaniała organizacja i Sofia włożyła w nią wiele pracy, zresztą nie tylko ona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widzę całej stylizacji, ale Victoria ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardzo liczyłam, że Sofia pojawi się dziś na lotnisku.I zobaczymy ją w ciążowej stylizacji. A z drugiej strony fajne, że angażuje się w fundacje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Vic pięknie się prezentowała, czekam na wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twarzowo Vic w tym kolorze. Czekam na bankiet :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Są gdzieś zdjęcia z poprzednich rocznic Project Playground?

  OdpowiedzUsuń
 8. Marlenko wiesz może czemu na stronie PP nie ma ani słowa o Fridzie? Jest współzałożycielką, a tam o niej cisza. Ani w zarządzie jej nie ma ani w teamie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie Frida jest teraz tylko honorowym członkiem zarządu. Jak widać zarząd się diametralnie zmienił. Frida prawdopodobnie zrezygnowała z bycia w zarządzie i będzie działać dla PP bardziej prywatnie.

   Usuń
 9. Jakich języków obcych uczą się w Szwedzkich szkołach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Największy nacisk kładziony jest na język angielski, każdy Szwed włada tym językiem. Oprócz tego w mniejszym stopniu niemiecki i francuski.

   Usuń
 10. Vici bardzo ładnie się prezentuje i muszę to przyznać jest bardzo pracowita.W sieci pojawiło się nowe zdjęcie Madeleine wygląda promiennie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy będzie coś dzisiaj z bankietu na blogu?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy to szwagier Sofii? Co on tu robi?
  Wywiad

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko wskazuje na to, że tak. Ale o co chodzi?

   Usuń
 13. Victoria coraz większa ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.