Sofia i Carl Philip na koncercie świątecznym

2015/12/21

Svenskdam

Dzisiaj wieczorem para książęca przybyła na koncert świąteczny "Jul i Vasastan" w Gustaf Vasa Kyrka w Sztokholmie. Sofia i Carl Philip pojawili się na nim po raz drugi, w ubiegłym rok byli tam pierwszy raz, jeszcze jako narzeczeni. Nie wiadomo czy zapoczątkowali tym nową tradycję i będą pojawiać się na nim każdego roku oficjalnie zamykając rok królewskich obowiązków całej rodziny. W tym roku wystąpiła tam m.in. Molly Sanden, podobno to właśnie że względu na jej występ para pojawiła się tam również w tym roku.

Svenskdam
Svenskdam

Sofia wybrała na wieczór nową, koronkową sukienkę Tiffany Rose, dzięki której możemy zobaczyć rosnący brzuszek, a takze kurtkę Ti MO.

Svenskdam

***

Dzisiaj pojawiły się pierwsze informacje na temat Aret med kungafamiljen. Oczywiście w tym roku przyjrzymy się królewskiemu ślubowi (możliwe, że zostanie pokazana próba ceremonii, tak jak w przypadku Vic i Daniela oraz Madde i Chrisa), narodzinom i chrzcie. Nie zapominajmy o ogłoszeniu dwóch ciąż. 

Jednak na razie nie wiadomo co dokładnie zostanie pokazane w programie, oprócz wywiadu z księżną Sofią. Opowie ona o swojej pracy, teraźniejszej i przeszłej, dla Project Playground. Jak się okazuje nadal, kilka razy w tygodniu, księżna odwiedza sztokholmskie biuro PP. Jak donoszą media kamery SVT towarzyszyły Sofii w jej pierwszej oficjalnej podróży do RPA, tam księżna wspomniała o sceptycznym podejściu miejscowych "dwie białe kobiety otwierają w RPA centrum charytatywne". Pozostaje nam czekać na więcej informacji, które z pewnością już niedługo się pojawią ;)

Jak już pisałam na Twitterze, program zostanie wyemitowany 5 stycznia o godzinie 20.00

***

Jeśli klikniecie w zdjęcia Vic, Madde i Sofii na prawym pasku bocznym, zostaniecie przekierowani do nowego menu ;) tak więc zaglądajcie.

14 komentarzy

 1. Sofia ścieła włosy

  OdpowiedzUsuń
 2. Marleno czy ty może wiesz kim jest ten mężczyzna co siedzi obok Sofii, bo często pojawia się obok CP?
  Kilkakrotnie mignął podczas uroczystości ślubno-weselnych (np. wchodzi za CP do kaplicy, to jemu CP oddał czapkę, pogratulował mu zaraz po jego przemówieniu mocno ściskając go, był jak odjeżdżali z pałacu karocą). a dziś siedzi obok Sofii,
  na filmiku na stronie expressen widać że z Sofii są w dobrej komitywie.
  Myślę że to ktoś z dworu, może ktoś w rodzaju sekretarza CP lub jego ochroniarz??
  kilka innych zdjęć na których jest "blisko" nich
  http://media.gettyimages.com/photos/prince-carl-philip-of-sweden-and-sofia-hellqvist-arrive-for-their-picture-id476843816
  na tym filmiku pojawia się kilka razy, widać że jest blisko z CP https://www.youtube.com/watch?v=zdG75CdJxsk&index=42&list=PLC8E2734AF1C69ECD
  np. 1:25:48; 1:27:35; 2:18:53; 7:24:44

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To adiutant/asystent księcia Carla Philipa :)

   Usuń
  2. To adiutant/asystent księcia Carla Philipa :)

   Usuń
  3. i za co taki adiutant jest odpowiedzialny?

   Usuń
  4. Ma takie obowiązki jak lady in waiting w przypadku księżniczek, księżnych. Towarzyszy podczas wyjść, zajmuje się organizacją pracy...

   Usuń
  5. Carl Philip taki smutny, nieobecny:(

   Usuń
 3. Nie mogę doczekać się programu :) Będziesz Marlenko w razie czego tłumaczyła fragmenty? Bardzo fajne rozwiązanie z tymi zdjęciami Księzniczek :) Ale najbardziej mi się podobają te przypięte posty o świętach :) Fantastyczny pomysł ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie podobają mi się te grube czarne rajstopy do koronkowej sukienki u Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna sukienka, nawet kolor mi się podoba. Moim zdaniem kolor rajstop popsuł cały urok :(

  Pozdrawiam Ania Lewandowska

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem (wiem, nie spodoba się to wam) Sofia zatraciła gdzieś samą siebie. To nie ta przebojowa, czarnowłosa dziewczyna, która wie czego chce i potrafi to osiągnąć:( Być może spowodowała to ciąża, być może niekorzystna zmiana fryzury, ale powoli księżna Sofia to miła "ciocia-klocia" bez wyrazu. Sofia jest po 30, a nie po 40. Te koronki, babciowa fryzura. Macierzyństwo powinno dodawać jej uroku jak Vic, Madde, czy chociażby Mary, a nie przytłaczać styl i fryzurę jak u Kate.
  Mam nadzieję, że za kilka miesięcy wszystko powróci do normy i znów zobaczymy blask w jej oczach, lepszą fryzurę i strój dobrany nie tylko do tytułu/ funkcji, ale też do charakteru. Oby!:)


  Co do samej fryzury, wygląda niekorzystnie na pofalowanych włosach, na prostych byłoby lepiej.
  Sofia zawsze miała proste, więc chyba po ślubie zaczęła kręcić. Moim zdaniem niepotrzebnie. Równie zbędne jest rozjaśnianie.
  Rozpisałam się, ale napisałam to co JA MYŚLĘ. Każdy może interpretować ją i jej przemianę, jak chce.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.