Flashback Friday - narodziny Estelle i urlop macierzyński Victorii

2016/01/15


21 lutego 2012 roku

 Para królewska, księżniczka Victoria i książę Daniel spotkali się na Zamku Królewskim z parą prezydencką Finlandii. Miało to być ostatnie oficjalne spotkanie Victorii przed urlopem, w najbliższych dniach na świat miało przyjść pierwsze dziecko Następczyni Tronu i jej męża. Nikt nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko.

23 lutego 2012 roku

Poranka tego dnia nie zapomnę nigdy. Po przebudzeniu czekała na Nas niesamowita wiadomość. O godzinie 4.26 (nad ranem) księżniczka Victoria urodziła zdrową córeczkę. Kilka minut po godzinie 7.00 dumny tata udzielił konferencji prasowej. Kilka godzin późnej rodzina była już w domu.


24 lutego 2012 roku


Podczas specjalnej konferencji król podał imiona swojej wnuczki. 

Estelle Silvia Eva Mary, księżna Östergötland.

Z samego rana odbyło się Te Deum z okazji narodzin księżniczki, wzięła w nim udział  najbliższa rodzina świeżo upieczonych rodziców.


27 lutego 2012 roku

Dwór królewski publikuje pierwsze zdjęcia małej księżniczki.


28 lutego 2012 roku

Rodzina książęca na pierwszym spacerze. Zdjęcie szczęśliwych rodziców wykonał przyszły ojciec chrzestny, książę Carl Philip.


29 lutego 2012 roku

Księżniczka Madeleine przybywa do Szwecji, aby poznać małą siostrzenicę.


23 marca 2012 roku

Pierwsze oficjalne wystąpienie Victorii po porodzie. Księżniczka dołączyła do reszty rodziny na audiencji dla księcia Walii i księżnej Kornwalii.


26 marca 2012 roku

Pierwsza sesja zdjeciowa Estelle.30 kwietnia

Król świętował swoje urodziny. Rodzina królewska pojawiła się z tej okazji w oknie Zamku i zaprezentowała najmłodszego członka rodziny zebranym na dziedzińcu Szwedom.


W maju księżniczka uczestniczyła w przyjęciu dla prezydenta Niemiec, który odbywał wizytę w Szwecji. Poza tym wręczyła nagrodę ALMA, uczestniczyła w spotkaniu przyjaciół Muzeum Nordyckiego. W tym samym miesiacu odbyły się również chrzciny Estelle, poza tym księżniczka z mężem uczestniczyła w pogrzebie hrabiego Carla Johana Bernadotte. 


W czerwcu księżniczka odbyła dwa spotkania. 3 czerwca spotkała się z Hillary Clinton na seminarium w Sztokholmie. 
W lipcu tradycyjnie miało miejsce Victoriadagen. W sierpniu Następczyni Tronu wróciła już niemal do swoich regularnych obowiązków i odbyła dziesięć spotkań. 

9 komentarzy

 1. Już nie mogę się doczekać narodzin! Oj, będzie się działo :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Poród Victorii w 2012 także był wyznaczony na marzec?

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne takie przypomnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam te Flashback Friday!Może następne zrobiłabyś o jakiś ciekawych wydarzeniach jeszcze przed ślubem Victorii i Daniela?

  OdpowiedzUsuń
 5. Chce żeby była już połowa lutego! :) mam nadzieję, że Vic urodzi pod koniec lutego

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam tą fotkę z pierwszego spaceru, wyobrażam już sobie zdjęcie z pierwszego spaceru z dwójką dzieci. Jak Estelle zadowolona biegnie przed wózkiem albo do niego zagląda ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. też nigdy nie zapomnę tego poranka :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.