Audiencja na Zamku Królewskim+ więcej

2016/02/11

Kungahuset 


Koło południa król Karol Gustaw i księżniczka Victoria spotkali się z Anną Lindstedt, ambasador klimatu. Na spotkaniu omówiono globalne porozumienie klimatyczne osiągnięte na szczycie COP21 w Paryżu, pod koniec ubiegłego roku oraz dowiedzieli się jak postępują działania mające na celu w ochronę klimatu.

theroylsandi.blogspot.com

Vic miała na sobie bluzkę z linii dla przyszłych mam od H&M, którą nosiła pod koniec pierwszej ciąży.

***

Okazuje się, że Victoria nie zamierza dzisiaj rozpocząć urlopu macierzyńskiego. Wcześniejsze zapewnienia rzeczniczki dworu królewskiego o sprawowaniu przez księżniczkę obowiązków do samego porodu potwierdziły się. Victoria ma już zaplanowane kolejne spotkanie na poniedziałek 15 lutego, a poza tym będzie regentką w dniach 16-19 lutego, kiedy król będzie składał oficjalną wizytę w Japonii. Nic więc nie wskazuje na poród w najbliższym czasie. Victorię prawdopodobnie zobaczymy jeszcze wiele razy, a o jej spotkaniach będziemy informowani nawet na kilka godzin przed wyjściem.


***

Od 14.40 na TVP2 możemy oglądać puchar Świata ze Sztokholmu, gdzie zawodnicy i zawodniczki pokonują tradycyjną trasę przy Zamku Królewskim. Mijają oni wejście na dziedziniec zamkowy, to właśnie te drzwi otwierane są w dniu święta narodowego, 6 czerwca. Tam również Victoria i Daniel pozdrowili Szwedów w dniu swojego ślubu, a król wygłosił przemówienie w 40 rocznicę swojego wstąpienia na tron. 

9 komentarzy

 1. Ta trasa wokół Pałacu i sam Sztokholm to jeden wielki obłęd! Dobrze, że to oglądałyśmy, bo było warto

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam,że Victoria powinna wreszcie odpocząć,ma w końcu 39lat i w tym wieku ciąża to nie jest rzecz banalna.Ale jeśli chce pracować,to chwała jej za to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale ciąża to przecież nie choroba. Jeśli dobrze się czuje, to dlaczego nie pracować? Moja znajoma urodziła pierwsze dziecko w wieku 45 lat i pracowała do ostatniego dnia.

   Usuń
 3. Mam nadzieję że mały książę/ mała księżniczka nie wytnie mi psikusa i nie urodzi się 21 jak moja siostra ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowita Victoria :) Ale niech uważa na siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No to ja obstawiam poród po 23 lutego, może 26? Leonore urodziła się trzy dni przed Estelle, to może kolejny maluszek będzie kontynuował "tradycję" i urodzi się trzy dni po? Mam tylko nadzieję, że to się stanie, kiedy będę w domu, nie chcę dowiedzieć się jako ostatnia

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyjścia mozna planować tylko co z tego jak dziecko samo wybierze odpowiedni termin, ja w tej koncowce wolalabym sie skupic na rodzinie i swoim zdrowiu ale widac Victoria jest bardzo ambitna

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzisiaj o 22:20 na tvp 1 bedzie dokument : zbuntowany ksiaze harry.

  OdpowiedzUsuń
 8. To ostatnie zdjęcie jest bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.