Pierwsza gwiazdka Victorii

2016/08/01Grudzień 1977 roku. Młodzi król i królowa spędzają czas w Pałacu Drottningholm, w tym czasie mieszkają nadal na Zamku Królewskiego jednak to tam zdecydowali się udzielić jednego z pierwszych wywiadów z córeczką, księżniczką Victorią. Król dokłada drewna do ogromnego kominka, a królowa siedzi na ogromnej czerwonej kanapie z córeczką na kolanach. Iście rodzinny obrazek. Jest szczęśliwa bez swoich butów - zaczyna królowa. Victoria waży teraz siedem kilogramów. Jest szczęśliwym dzieckiem i jest pełna energii. Najczęściej jest głośna, ale nie dzisiaj. Lubi świece i drzewko bożonarodzeniowe. Łapie świece i się śmieje. Jest bardzo słodką małą dziewczynką i wspaniałym źródłem radości dla każdego. 
Ostatnio odkryła nos swojego taty (w tle słychać śmiech króla i potakiwianie) oraz moje włosy. To czasami boli - śmieje się królowa. Ale jest naprawdę zainteresowana wszystkim. Wspaniale ją mieć i wygląda na szczęśliwą. Król kończy zapalać świece i dołącza do rodziny. Temat schodzi na obowiązki pary królewskiej. Mamy nadzieję, że to nie będzie problem. Oczywiście kiedy będziemy mieli gdzieś obowiązki i spotkania ktoś inny będzie się nią opiekował. - zaczął król. Mam nadzieję, że będziemy mogli się nią samodzielnie opiekować. Nie możemy jeszcze tego wskazać. Musimy poczekać rok albo więcej. Uwagę rodziców i dziennikarzy z powrotem przykuwa Victoria. Troszkę pluje - śmieje się królowa. Nie, nie specjalnie. Ona po prostu lubi robić bąbelki.


To wspaniale, że możemy być w tym roku tutaj w Drottningholm. - mówi król bawiąc się stopą córeczki. Nigdy nie byłaś tutaj na święta - zwraca się do żony. - ale ja spędzałem je tutaj każdego roku (w 1976 roku król spędził Boże Narodzenie z żoną gdzie indziej). Co ona tutaj wyprawia? - król spogląda na gaworzącą córeczkę. Jest twoim echem - śmieje się królowa. Jest bardzo aktywna i jest tym naprawdę zafascynowana. Temat szybko przechodzi na psy. Dopiero zaczynamy. Ale to jedna z lepszych ras jeśli chodzi o dzieci. Są przyjazne i opiekują się nimi. Zdecydowanie. - tłumaczył monarcha.

8 komentarzy

 1. Wtedy król i królowa pewnie nie spodziewali się, że Victoria będzie następczynią tronu

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wspomnienia.Mam teraz kuzynkę w takim samym wieku jak Victoria na świętach -takie dzieci są najbardziej urocze,ale też pochłaniają całą uwagę.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 3. Królowa była przepiękna. Madaleine jest bardzo do niej podobna. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł na post i bardzo ciekawy, chętnie poczytam coś jeszcze z historii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam, że nie na temat.
  "Małżonkowie (Albert i Charlene) poznali się w 2000 roku podczas turnieju pływackiego Mare Nostrum w Monako. Dziesięć lat później, w trakcie wesela księżnej Wiktorii i Daniela Westlinga, para ogłosiła swoje zaręczyny. Rok później, 11 lipca 2011 wzięli ślub, który obrócił bieg życia pięknej Charlene na zawsze."

  Czy to prawda? Jak to było? Chętnie poczytałabym o takich "ciekawostkach" z przed-w trakcie-po ślubie. Dałoby radę "zajrzeć od kuchni" na wydarzenia okołoślubne ViD. Takie ciekawostki, kulisy. Wiem, ze na blogu opisywałaś ich związek, zaręczyny, ślub. Ale czy dało by radę cofnąć się do artykułów z tamtych dni, taki mały research - "LIVE Blog z przed lat" :D (pewnie głupoty wypisuję). Ale może chociaż kilka zdań :D

  http://2.bp.blogspot.com/-THrq0fdwsCU/VeygDw3AKQI/AAAAAAAAAOs/fy6fBLXdXqc/s1600/kot%2Bw%2Bbutach.gif

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że da radę :) bardzo lubię wracać do okresu pomiędzy zaręczynami a ślubem Victorii i Daniela czy Madeleine i Christophera :) nie będzie z czymś takim problemu.

   Co do Albrta i Charlene. Ogłosili zaręczyny kilka dni po ślubie Victorii i Daniela. Ta bajkowa wersja mówi o tym, że książę zdecydował oświadczyć się Charlene widząc piękny ślub swojej przyjaciółki (Victorii). A tak racjonalnie, para najprawdopodobniej była już zaręczona, ale nieoficjalnie. Wiedzieli, że wokół tych zaręczyn będzie szum i z całą pewnością nie chcieli zwracać na sobie uwagi kiedy należała się ona Victorii i Danielowi. Co nie do końca się udało po pojawienie się księcia ze swoją dziewczyną było zaskoczeniem i szeroko to komentowano. Tak czy inaczej uważa się, że para książęca była już w tym czasie zaręczona. W zwyczaju książęta nie zapraszają swoich partnerów na takie uroczystości,a jeśli już idą oni bardziej z tyłu jak na przykład Sofia na ślubie Madeleine i Christophera. Albert i Charlene musieli więc poinformować SRK o tym, że szykuje się kolejne wesele za rok, tym razem w Monako :)

   Nie mniej obie pary ukrywały coś na swoich ślubach, Albert i Charlene u Vic i Daniela swoje zaręczyny, a Victoria i Daniel na ślubie Alberta i Charlene fakt, że spodziewają się pierwszego dziecka :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.