Relacje szwedzkich "księżniczek" i całej rodziny

2016/08/29

Stoppapressarna 

Nadszedł czas na post, o który prosicie od bardzo, bardzo dawna. Dzisiaj poddamy weryfikacji relacje jakie łączą Victorię, Madeleine i Sofię.

Tumblr / Victoria i Sofia na koncercie Roxette, lato 2015 roku

Victoria i Sofia poznały się najprawdopodobniej w 2010 roku. O ile wiadomo, że Carl Philip przedstawił rodzicom swoją wybrankę dopiero po ślubie starszej siostry w lipcu 2010 roku w Solliden, o tyle nie wiadomo kiedy nastąpiło pierwsze spotkanie przyszłych szwagierek. Nie wiadomo też, czy od razu złapały wspólny kontakt i nawiązały tak bliskie relacje, jakie łączą je teraz.

Tumblr / Sofia i Victoria w programie z okazji 70 urodzin króla, 2016 rok

Kontakty zacieśniły sie jednak na tyle szybko, że w lutym 2012 roku Sofia była jedną z pierwszych osób, które poznały malutką księżniczkę Estelle. Zdjęcia Sofii i Carla Philipa zmierzających do Pałacu Haga wykonano kilka godzin po opuszczeniu przez rodzinę szpitala. 

Newmyroyals / Sofia i Victoria podczas wieczoru panieńskiego, 2015 rok

Podobno Sofia i Victoria mają takie samo poczucie humoru i właśnie dlatego tak dobrze spędza im się wspólnie czas. Nie od dziś wiadomo, że Victoria i Sofia pożyczają sobie nawzajem ubrania, zresztą tak samo robi Madeleine. Victoria bardzo pomogła szwagierce w okresie zaręczyn i ślubu. Zaproponowała Sofii pomoc swoje stylistki i wielokrotnie doradzała w najróżniejszych sprawach. Nie dziwi więc fakt, że Victoria znalazła się na szczycie listy najbliższych przyjaciółek zaproszonych na szwedzki wieczór panieński Sofii.

Tumblr / książę Carl Philip i wszyscy goście przyglądają się Sofii idącej do ołtarza, 13 czerwa 2015 roku 

Jednak wszyscy najlepiej pamiętają wypowiedź Victorii z wywiadu udzielonego na krótko po ślubie Sofii i Carla Philipa. "Płakałam całą drogę z domu do kościoła" zdradziła Następczyni Tronu. Nie ukrywała również, że bardzo cieszyła się ze ślubu i tak jak rodzice nie mogła się doczekać, kiedy wreszcie Carl Philip zdecyduje się na oświadczyny. Na widok Sofii idącej w kierunku młodszego brata księżniczka nie mogła powstrzymać łez. Spostrzegawczy dostrzegli, że również Madeleine sięgnęła po chusteczkę kiedy Sofia i Carl Philip już razem zbliżali się do ołtarza. 

Tumblr/ Sofia i Madeleine podczas 69 urodzin króla Karola Gustawa, 30 kwietnia 2015 roku 

O ile o dobrych relacjach Sofii i Victorii można znaleźć masę informacji, o tyle o relacjach łączących Sofię z drugą szwagierką krążą prawdziwe mity. Możemy rzeczywiście przypuszczać, że Madeleine podeszła sceptycznie do nowej partnerki brata, chociażby ze względu na fakt, że poprzednio Carl Philip spotykał się z jej przyjaciółką. W okresie ślubu każdy doszukiwał się jakichkolwiek oznak świadczących o konflikcie. Jednak na próżno. O wiele więcej mówi się o dobrych kontaktach Sofii i Victorii, jednak w sieci zdecydowanie więcej znajdziemy zdjęć Sofii i Madeleine. Jak stwierdził niemiecki Bunte "nie mogą się od siebie oderwać". Poniekąd to prawda. Przegadały uroczystości na dziedzińcu Zamku Królewskiego z okazji 69 urodzin króla w ubiegłym roku i 70. w tym. Cały czas plotkowały na koncercie z okazji Święta Narodowego, a po koncercie z okazji urodzin Victorii w lipcu uznano nawet, że rozmawiały za dużo.

Tumblr/ Sofia i  Madeleine na Victoriadagen koncert, 14 lipca 2016 roku
Tumblr/ Victoriadagen w ubiegłym roku, 14 lipca 2015 rokj
mtv.fi / Victoriadagen w ubiegłym roku, 14 lipca 2015 roku 
promiflash.de / Madeleine, Sofia i malutka Leonore podczas 69 urodzin króla, 30 kwietnia 2014 roku


Co niektórzy nadal żyją w przekonaniu, że Madeleine po ślubie pogratulowała tylko bratu i zignorowała Sofię. W żadnym wypadku, to nie jest prawda! Kamery właściwie tego nie uchwyciły. Na zdjęciach też tego dobrze nie widać, a to dlatego, że zasłonili je Carl Philip i Chris stojący w męskim uścisku. (Dla tych, którzy nadal nie widzieli przytulenia Sofii i Madeleine odsylam do filmiku tutaj - KLIK).
Szwedzkie media plotkarskie nadal starają się podsycać plotki o złych stosunkach Madeleine i Sofii. W końcu z czegoś muszą żyć. Dla przykładu, po koncercie z okazji Victoriadagen w lipcu Hant na pierwszej stronie opublikował obszerny artykuł jak to Sofia i Madeleine pokuciły się przed samym koncertem. No cóż, zdjęcia mówią o czymś zupełnie innym.
Pierwsze zdjęcia Victorii i Madeleine z przyszłą szwagierką wykonano dopiero w lecie 2012 roku podczas koncertu w ruinach zamku Borgholm, na który wybrały się wspólnie trzy pary. W tym czasie szóstka znała się już dwa lata.

Tumblr 

Myślę, że stosunki Madeleine i Victorii są jasne. Jako siostry są ze sobą bardzo blisko. Podobno codziennie rozmawiają ze sobą przez telefon bądź Skype, kiedy Madeleine jsst w swoim domu w Londynie. To Victoria miała stanowić dla siostry największe wspracie, kiedy zerwała zaręczyny z Jonasem Bergströmem. Również ona miała dokładnie sprawdzać Christophera podczas pierwszego spotkania, w końcu martwiła sie o młodszą siostrę. 


A książęce rodzeństwo? Victoria zawsze uważała się odpowiedzialna za rodzeństwo, bawiła sie z nimi, uczyła je i opiekowała się nimi pod nieobecność rodziców. Dzieki temu kiedy Madeleine poszła do szkoły umiała już czytać i pisać, w końcu starsza siostra bawiła się z nią w szkołę. Osobiście myślę, że to Madeleine otrzymała najwięcej opieki ze strony rodzeństwa, jako najmłodsza z troki zawsze pozostawała pod czujnym i troskliwym okiem brata i siostry. O ile zawsze mówi się o tym jaką starszą siostrą była Victoria, o tyle mniej wiadomo Carlu Philipie jako starszym bracie. Najwięcej informacji pochodzi z 2010 roku kiedy Madeleine zerwała zaręczyny. Jonas był jednym z najbliższych przyjaciół Carla Philipa. Podobno kiedy książę dowiedział się o zdradzie Jonasa wpadł w furię i zapowiedział, że nigdy mu nie wybaczy. Nigdy nie widziałem mojej siostry tak smutnej. Nie mogę zaakceptować, tego co zrobił Jonas. Miał kiedyś powiedzieć. Od zerwania pary minęło juz sześć lat, a Panowie nadal się unikają. Niektórzy żartobliwie zastanawiają sie kto kogo bardziej. Jonas podobno nadal obawia się spotkania z Carlem Philipem, który zapowiedział, że rozliczy się z byłym przyjacielem.

Christopher i Carl Philip podczas chrztu księcia Nicolasa, październik 2015 roku 
Tumblr/ Daniel i Carl Philip podczas wizyty w Danii z okazji urodzin królowej Małgorzaty II, kwiecień 2010 roku.
Tumblr/ Carl Philip poprawia muszkę Danielowi oczekując na przybycie księżniczki Victorii do Katedry, 19 czerwca 2010.
Stoppapressarna/ Daniel i Carl Philip na bankiecie, wrzesień 2015 roku 

Zarówno Victoria, Carl Philip i Madeleine nawiązali bliskie kontakty z partnerami rodzeństwa. Daniel wybrał szwagra na swojego świadka. Chris i Carl Philip podbili internet po wyemitowaniu programu rok z rodziną królewską kilka lat temu. Z kolei Sofia zdradziła, że Daniel jest dla niej prawdziwym przyjacielem i bardzo pomógł jej po zaręczynach i zawsze może liczyć na jego radę i wsparcie.

Tumblr / Daniel, Carl Philip i Chris podczas uroczystości z okazji 40lecia panowania króla Karola Gustawa, wrzesień 2013 roku
Tumblr/ Chris i Carl Philip w lecie 2014 roku 
Zimbio/ Madeleine i Daniel podczas koncertu z okazji urodzin Victorii, 14 lipca 2014 roku

To właśnie Solliden i wakacje dają idealną możliwość do spędzenia wspólnie czasu. Rodzina spędza je cały czas razem. Niemal regularnie pojawiają się zdjęcia z wypadku na lody czy zakupy lub wycieczki rowerowej. W dzień spędzają czas aktywnie, bądź w sadzie zbierając truskawki bądź inne owoce, a wieczorem zasiadają do stołu w głównym Pałacu, aby wspólnie zjeść przygotowaną wcześniej kolację.

Tumblr 

21 komentarzy

 1. Uwielbiam tego typu notki! :) Bardzo się cieszę, że się pojawiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny post! Też myślę, że Madeleine i Sofia mają bardzo dobrą relację. Wiadomo, że prasa wymyśla bardzo różne rzeczy, tylko że mało co z tego znajduje potwierdzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. I właśnie za to ich lubię. Są normalną (jeśli można tego słowa użyć w kontekście rodziny królewskiej), kochającą się rodziną. Wspaniale jest patrzeć jak spędzają razem wakacje, święta i uroczystości.

  PS Świetna notka, zresztą jak i cały blog. Czytam go od ponad roku i muszę stwierdzić, że nigdy się nie zawiodłam. Pozdrawiam, Monika :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę mnie dziwią te plotki, że Sofia i Madeleine się nie lubią. Wszak jest mnóstwo zdjęć, na których widać przyjacielskie relacje. O ile może faktycznie kilka late temu nie było ich zbyt dużo, o tyle teraz się ich namnożyło jak grzybów po deszczu, chociażby te z koncertu :)
  Wiadomo, że nie każdego lubi się tak samo, z jednym się dogaduje lepiej, z drugim troszeczkę gorzej. Każdy tak ma :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie jednak trochę zastanawia to nagranie ze ślubu-przytuliły się ale Maddie była tak daleko, podeszła dopiero jak Sofie wyciągnęła ręce. Z drugiej strony mogły sobie gratulować do woli później i nie robić tego pod publikę :D
   ale grunt, że się lubią.

   Usuń
 6. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna notka!

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna notka :D Uwielbiam czytać o relacjach czlonkow rodzin królewskich.

  OdpowiedzUsuń
 9. Maddie i Sofia zazwyczaj siedzą obok siebie podczas uroczystości i zawsze uśmiechają się do siebie i mnóstwo rozmawiają? Dlaczego miałyby się nie lubić- to pozostaje zagadką,ale media muszą o czymś pisać.
  Dokładna i szczegółowa,świetna notatka.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 10. Madeleine ma wspaniałe relacje z Victorią ale też z Carlem widać to nawet po ich zdjęciach. I tak właśnie być powinno.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna notka, uwielbiam czytać tego typu informacje, miałam wrażenie, że za szybko się skończyła.
  Oby więcej takich notek.
  Widać, że wszyscy się lubią i są szczęśliwi spędzając czas razem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Te zdjęcia księżniczki Madeleine i Sofii to są oficjalne wyjścia ale nie widzę prywatnych wspólnych wyjść- spotkań.Sofia na wieczorze panieńskim nie była u księżniczki Madeleine i odwrotnie,nie ma wspólnych zdjęć chociaż ze spotkania z księżniczką Madeleine z USA lub Londynu,nie ma wspólnych spotkań ze Sztotholmu.To,że się jest szwagierkami nie gwarantuje,że się jest przyjaciółkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby się nie lubiły, nikt by ich nie zmusił do rozmów i uśmiechów nawet na oficjalnych wyjściach.

   Usuń
  2. nie piszę,ze się nie lubią ale mam wątpliwości co do tego że są przyjaciółkami.Ja mam dwóch szwagrów mam z nimi poprawne relacje traktuje ich jak mężów moich sióstr,rozmawiam z nimi,piję kawę,herbatę ale żadnego z nich nie nazwałabym moim przyjacielem a przyjaźń to już głębsza relacja.A że siedzą i prowadzą grzecznościową rozmowę to jest dobre wychowanie Księżniczki Madeleine i wspieranie brata.

   Usuń
  3. Coś w tym jest ;)

   Usuń
 13. Witam,
  fantastyczna notka. Przeczytałam ją jednym tchem.Po prostu rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 14. Dlaczego zepsułaś wersję na telefony?!
  Było tak dobrze a teraz czytać się nie da...

  OdpowiedzUsuń
 15. Znalazłam tu wszystko co chciałam wiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.