Sekretne życie księżniczki Estelle - Sztokholm śladem małej księżniczki

2016/08/03

Svenskdam 

Estelle jest szwedzką księżniczką, ale również zwykłą czteroletnią dziewczynką, a jej życie naprawdę składa się z dwóch światów. Nie od dziś wiadomo, że księżniczka Estelle prowadzi "sekretne życie" zdala od blasków fleszy. Chodzi na pizzę z najlepszą przyjaciółką, jeździ metrem, je pyszne naleśniki podczas rejsu łodzią na archipelagu Sztokholmskim, długo by tak wyliczać. A o wszystko dbają jej rodzice, którzy chcą pokazać córeczce życie zdala od królewskich konwenansów.

Tumblr 

Estelle staje w blasku fleszy podczas królewskich uroczystości a późnej wraz z tatą jedzie metrem na pizzę. Przecież przyszła królowa powinna poznać życie poza wysokimi murami Pałacu Haga. To książę Daniel najczęściej zabiera córkę do biblioteki, Kolmården czy na pizzę. Nic dziwnego, przecież sam wychował się w szeregowcu w Ockelbo i dobrze wie, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu i uczenie dzieci życia. Może i Estelle jest przyszłą królową, ale również zwykłą dziewczynką. Sekretne życie, nie jest wcale tak sekrente, na szczęście Szwedzi potrafią szanować prywatność małej księżniczki i nie fotografować każdego jej kroku. Jednak cała Szwecja dobrze wie, gdzie iść, aby zobaczyć małą księżniczkę, dzisiaj te miejsca poznacie również Wy.

Park Haga

Miejsce bardzo blisko domu książęcej rodziny. W Parku regularnie można zobaczyć książęcą rodzinę w drodze do sklepu, na spacerze lub wycieczce rowerowej. Wspaniałe miejsce do zobaczenia dla turystów i królewskich fanów, jeśli dochodzi do tego możliwość zobaczenia książęcej rodziny tym bardziej należy odwiedzić to miejsce.

Archipelag Sztokholmski

Kolejne miejsce, które wszyscy odwiedzający Sztokholm powinni zobaczyć, malownicze widoki, kameralna atmosfera i trejs małym statkiem bądź łodzią z restauracją na pokładzie. Nie sądzicie, że byłby to wspaniale spędzony czas? Właśnie tak uważa księżniczka Victoria! Estelle i Oscara, w wózku, zabrała już kilka razy właśnie tam na spacer i późniejszy obiad a pokładzie jednej z łodzi.

Kulturhuset

To tam książę Daniel w każdy piątek zabiera córeczkę. Wspólnie czytają książki, bawią się, rysują. Jeśli do Szwecji wybieracie się z dziećmi zdecydowanie trzeba zobaczyć to miejsce.

Östermalm

To miejsce obowiązkowe, nie tylko dla królewskich fanów. Pomińmy fakt, że niedaleko znajduje się sztokholmskie mieszkanie księżniczki Madeleine i kiedy jest w Szwecji to tam można zobaczyć ją niemal codziennie z wózkiem. Podczas wizyt również Chris pojawia się tam na zakupach czy lunchu z żoną. Regularnie pojawiają się tam również Sofia i Carl Philip. Książę Daniel i księżniczka Estelle znaleźli tam swoją ulubioną pizzerię - Ciao Ciao Grande. To tam księżniczka wybiera się na obiad z tatą i najlepszą przyjaciółką. Pojawiają się tam zawsze w czwartki.

Metro

Niemal w planie każdej wycieczki znajduje się wizyta w metrze. A gdyby tak spotkać tam małą księżniczkę? To całkiem możliwe. Estelle podróżowała metrem już nie raz. Również jej rodzice często to robią zmierzając na zakupy do NK (największego centrum handlowego w stolicy Szwecji).

Tumblr 

A jeśli chcemy iść śladem księżniczki Estelle, niekoniecznie mając możliwośćdo jej zobaczenia, powinniśmy odwiedzić następujące miejsca:

Skansen 

Wielki ogród Zoologiczny na wyspie Djurgarten w Sztokholmie. Tam księżniczka Estelle była już kilka razy razem z rodzicami i dziadkiem. Skansen jest rowwaxnym miejscem na trasie wycieczek do Szwecji.

Zamek Królewski 

Oczywiste na takiej liście prawda? Zamek Królewski warto zobaczyć chociaż z daleka. Rodzina królewska często zmierza do pracy spacerkiem po Gamla Stan. W zimie kiedy Stare Miasto jest pięknie oświetlone rodzice często zabierają swoje dzieci właśnie tam aby pokazać im pięknie oświetlone miasto i Zamek Królewski. W ubiegłym roku jednymi z rodziców Byki oczywiście Victoria i Daniel oraz Madeleine i Chris. Ponadto Zamek Królewski można zwiedzac przez cały rok! Wystarczy wykupić bilet i wejść do środka. Można wówczas zobaczyć kilka sal Zamku. Jednak specjalne wystawy można zobaczyć tylko wcześniej wykupując bilety, które rozchodzą się jak świeże bułeczki.


Co jeszcze robi księżniczka Estelle prowadząc swoje "sekretne życie"? Regularnie chodzi na lekcje tańca, uprawia gimnastykę i uwielbia jeść popcorn.

***

W najbliższych tygodniach na blogu się spodziewać postów o królewskich rezydencjach oraz Szwecji oczami rodziny królewskiej. Dowiecie się jakie miejsca warto odwiedzić w Szwecji i gdzie można spotkać członków rodziny królewskiej! Więcej informacji o każdym z wyżej wymienionych miejsc oraz masę zdjęć znajdziecie w kolejnym poście o Szwecji oczami rodziny królewskiej.

10 komentarzy

 1. To miłe, że ludzie nie robią Estelle zdjęć na każdym kroku i że może "normalnie" spędzać czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. normalne życie księżniczka dopóki jest jeszcze mała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że Szwedzi nie fotografują z każdej strony Estelle (zresztą inni członkowie RK też chyba takiego problemu nie mają). Dzięki temu na co dzień może ona żyć jak normalny dzieciak. W porównaniu z BRK to luksus chyba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W przyszłe wakache lecę do Szwecji :P
  WeroNika

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinno być "czteroletnią dziewczynką" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post! Zresztą, który taki nie był?- pytanie retoryczne! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mojego komentarza nie ma a błąd dalej jest ... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troszkę cierpliwości, zazdroszczę jeśli miałabyś czas cały czas siedzieć przed komputerem i na bieżąco wszystko robić. Skoro błąd nie został od razu poprawiony znaczy, że po prostu nie ma mnie przed komputerem i zwyczajnie nie miałam czasu tego zrobić. A komentarza nie publikowałam specjalnie żeby mu ten błąd nie umknął. Czasami tak się zdarza, że opublikuje komentarz z czyimś pytaniem kiedy nie mam czasu na nie odpowiedzieć, a późnej po prostu o tym zapominam. Dlatego kiedy nie mam czasu wprowadzać poprawek (a zgłaszacie mi je w komentarzach - za co bardzo dziękuję, błędy mi się zdarzają w końcu jestem tylko człowiekiem) lub odpowiadać na pytania po prostu ich nie publikuje dopóki nie usiadę przed komputerem żeby na spokojnie się tym zająć.

   Usuń
  2. Spoko, myślałam, że gdzieś zaginął, a potem inni zwracaliby uwagę. Ale jest ok:)

   Usuń
 8. That would explain why CP Victoria was upset while in NY with Prince Oscar. Americans do not respect there right to privacy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.