Księżna Sofia na Demencia Forum X + zakończył się remont Villa Solbacken

2017/05/18


Dzisiaj księżna Sofia dołączyła do królowej Silvii na Demencia Forum X. W spotkaniu bierze również udział królowa Sofia z Hiszpanii. Jest to dla księżnej trzecia okazja do spotkania z królową.


Po raz pierwszy forum na temat demencji odbyło się w maju 2015 roku pod patronatem królowej Silvii. Po zakończeniu rozmów w Bibliotece Bernadotte na Zamku Królewskiem uczestnicy forum udadzą się do siedziby Silviahemmet, a następnie zwiedzą otwarte w zeszłym tygodniu SilviaBo, domy dla ludzi z demencją. Budynki powstały dzięki inicjatywy królowej, która wraz z mężem otworzyła je w ubiegłym tygodniu. Wieczorem odbędzie się kolacja w Fotografiska Muzeum.


Dzisiaj przed południem media podały, że wczoraj zakończył się remont Villa Solbacken. Książęca rodzina stopniowo będzie przeprowadzać się do swojego wymarzonego domu i zamieszka w nim jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. 

Jak ujawnił Expressen w urządzeniu domu książęcej parze pomogła Louise "Lussan" Gottlieb, przyjaciółka księżniczki Madeleine. Lussan rozpoczęła prace nad urządzeniem książęcego domu wczesną wiosną. Przed laty wraz z Madeleine urządzała Pałac Haga, rezydencję księżniczki Victorii i księcia Daniela.

Jak ujawniono na parterze Villa Solbacken znalazła się kuchnia z jadalnią, dwa salony, toaleta i biuro. To w tej części domu książęca para będzie mogła przyjmować oficjalnych gości i udzielać audiencji. Z kolei piętro to typowo prywatny obszar domu. Znalazły się tam cztery sypialnie - trzy mniejsze i główna sypialnia z łazienką i garderobą. Do trzech mniejszych sypialni przynależy oddzielna łazienka przystosowana do dzieci. Na piętrze znajduje się również prywatny salon.


Książęca para ujawniła dzisiaj, że ich fundacja podejmuje kolejny projekt, który będzie walczył z zastraszaniem wśród dzieci. Nie ujawniono na czym dokładnie będzie polegać. Małżonkowie mają nadzieję, że "przyczyni się do szerszej i lepszej rozmowy. Dzięki lepszej komunikacji mamy nadzieję przyczynić się do stworzenia bezpieczniejszego i bardziej sprawiedliwego internetu dla dzieci i młodzieży".

9 komentarzy

 1. Sofia ma znowu czarne włosy? Taki kolor pasuje jej najlepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto kiedyś mieszkał w Villi Solbacken?
  Daleko jest od lokum króla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę Bertil i księżna Lilian, była to ich prywatna posiadłość. Książę zapisał ją w spadku Carlowi Philipowi. Księżna Lilian mieszkała tam do śmierci w 2013 roku. Dom znajduje się na wyspie Djurgarden, około trzech kilometrów od Zamku Królewskiego, a od Drottningholm (gdzie mieszka para królewska i również oni) jakieś 14 km.

   Usuń
 3. Może w przyszłości postarają sie o jeszcze jedno dziecko :) takie momenty w życiu są najfajniejsze. Nowy dom, nowe życie w brzuszku :) życzę im wszystkiego co dobre :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofie jest w drugiej ciąży :)

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że Mili chodziło o trzecie dziecko w przyszłości, skoro napisała "nowe życie w brzuszku" :)

   Usuń
 4. Trzy S wyglądały pięknie i widać,że wspólne spotkanie było dla nich przyjemne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może myślą o trójce dzieci. Po opisie wnoszę jednak, że dom jest mniejszy od Pałacu Haga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak to mówią ciasny ale własny.Sofia wygląda pięknie i widać że królowa już ją w pełni zaakceptowała. I to jest iście królewska postawa.Pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.