Księżniczka Victoria w Nowym Jorku - Dzień 1 i 2

2017/06/09

"Wsniale wrócić do Nowego Jorku" - powiedziała w rozmowie z prasą Następczyni Tronu. To intensywna podróż dla Victorii, dwa dni od rana do wieczora spędza w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy dzień konferencji na temat Oceanów rozpoczął się od wystąpienia Isabelli Lövin, po którym miało miejsce walne zgromadzenie ambasadorów ONZ. Księżniczka Victoria reprezentująca m.in. organizatorów konferencji, skrzętnie robiła notatki i słuchała wszystkich wystąpień. Jednym z prelegentów był sir Richard Branson, z którym Następczyni tronu zdążyła zamienić dosłownie kilka słów przed kolejnym spotkaniem, dotyczącym ochrony mórz.

Na koniec księżniczka spotkała z Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ, Aminą J. Mohammed.Po zakończeniu spotkań Victoria mogła zaczerpnąć powietrza wracając spacerkiem do swojego hotelu, aby przygotować się na kolację z uczestnikami konferencji. Opuszczając siedzibę ONZ Następczyni Tronu miała okazje zobaczyć specjalną wystawę przy wejściu do budynku, Wśród eksponatów znalazł się ogromny wieloryb, wysoki na sześć stóp łosoś czy konik morski. Wszystkie te dzieła sztuki zostały stworzone ze śmieci, które ktoś wyrzucił do morza czy oceanu, a późnej woda wyrzuciła na plaże w różnych częściach świata. 

Z kolei dzisiaj z samego rana wzięła udział w sesji na temat śmieci i tworzywach sztucznych. Celem rozmów jest znalezienie rozwiązań dla śmieci morskich i odpadów z tworzyw sztucznych.6 komentarzy

 1. Wygląda o wiele lepiej niż podczas poprzedniej wizyty w NY :) tutaj taka radosna, miło się ogląda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Godne podziwu zaangażowania księżniczki. Widać, że problem zanieczyszczenia środowiska i ochrony mórz jest dla niej bardzo ważny, że się na tym zna i prawdziwie interesuje.
  Ładne, letnie stylizacje. Vic powinna częściej wybierać pastele.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna sukienka, ale materiał pozostawia wiele do życzenia.
  Chciałabym zobaczyć całość kreacji w paski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Victoria chyba ją już kiedyś założyła, tak mi się kojarzy

   Usuń
  2. Kreację z pierwszego dnia Vic nosiła na ślubie Victora Magnusona, zmieniła tylko spódnicę na krótszą.
   Drugiego dnia założyła sukienkę, którą w latach '80 nosiła królowa Silvia.

   Usuń
 4. Witam,
  księżniczka Victoria ślicznie wygląda w koronkowym komplecie.
  Podziwiam ją za jej zaangażowanie w tematy ochrony przyrody. Ma bardzo wiele spotkań w tym obszarze.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.