Wizyta w Min stora dag i Maskrosbarn + Ostatnie informacje z życia książęcej rodziny

2019/06/27


Min stora dag Facebook

Księżniczka Madeleine wraz z rodziną przebywa w Szwecji od początku miesiąca, chociaż dla Christophera nie oznacza to wakacji dzisiejszy dzień z całą pewnością spędza z żoną i dziećmi, jako, że świętuje 45 urodziny. Książęca rodzina planuje spędzić lipiec na Olandii, gdzie razem z resztą rodziny królewskiej będą świętować zbliżające się urodziny księżniczki Victorii. Rzeczniczka dworu w wydanym przed kilkoma dniami oświadczeniu zapowiedziała, że Christopher nie ma w lipcu urlopu, jednak zaplanował pracę tak, aby jak najwięcej pracować w Solliden. Jak wiadomo już kilka lat temu król oddał zięciowi jedno z biur w pałacu, aby tam mógł prowadzić swoje projekty i sprawy.

Min stora dag Facebook
Min stora dag Facebook
 17 czerwca księżniczka Madeleine odwiedziła siedzibę Min stora dag (My big day). Organizacja ma za zadanie spełniać marzenia bardzo chorych dzieci. Na przestrzeni lat dzięki współpracy z księżniczką chorym dzieciom udało się spełnić marzenia o poznaniu księżniczki Victorii, królowej Silvii czy króla Carla Gustafa. Z kolei księżniczka Madeleine przed kilkoma laty przygotowała prawdziwe bajkowe przyjęcie na Zamku Królewskim. Podczas wizyty księżniczka Madeleine otrzymała najnowsze informacje o pracy organizacji oraz najnowszych przedsięwzięciach. 

Maskrosbarn Facebook
Maskrosbarn Facebook

Z kolei następnego dnia Madeleine odwiedziła siedzibę organizacji  Maskrosbarn, która zajmuje się walką o prawa dzieci i działa na rzecz poprawy warunków ich życia. Szczególnie w przypadku dzieci dorastających w domach, w których przynajmniej jeden rodzic jest chory psychicznie lub ma problemy z nadużyciami. Maskrosbarn prowadzi między innymi szkolenia, wykłady i działania wspierające dzieci w formie obozów weekendowych, tzw. czwartkowego poranka, wsparcia internetowego czy rozmów z osobistymi trenerami. World Childhood Foundation współpracuje z tą fundacją od 2010 roku. Childhood było pierwszym dużym finansistą Maskrosbarn i dało organizacji praw dziecka możliwość otrzymania odpowiednich licencji i rozwinięcia istniejących działań. 

Maskrosbarn Facebook

Tydzień temu małżonkowie zostali zauważeni w ekskluzywnej włoskiej restauracji Ciccio's w Nybrogatan na Östermalm wraz z grupą najbliższych przyjaciół. Wśród nich znalazła się oczywiście Louise "Lussan" Thott najbliższa przyjaciółka Madeleine, która za kilka miesięcy po raz pierwszy zostanie mamą. Grupa prawdopodobnie świętowała rocznicę ślubu Madeleine i Christophera oraz urodzony małżonków, które również przypadają w czerwcu. 

Z całą pewnością już w przyszłym tygodniu rodzina królewska zjedzie się na Olandię. Jak na razie rodzina rozjechała się po Europie, para królewska przebywa w Danii po, której odbywają road trip, jak wiadomo bardzo lubią tą formę spędzania wolnego czasu. Król i królowa zostali również zauważeniu podczas pikniku na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Z kolei książę Carl Philip i księżna Sofia wraz z dziećmi mają już swoją tradycyjną formę spędzania początku wakacji. Jak co roku spędzili czas na Riwierze Francuskiej w Villi Mirage. Byli tam już na Midsammar, okazuje się, że na przesilenie letnie dołączyli do nich również Madeleine i Chris z dziećmi. 

4 komentarze

 1. Mam nadzieję,że podczas lata może w sierpniu Madeleine znajdzie jeszcze czas na odwiedziny takich organizacji wspomagające dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę dziwnie to wygląda, że Madeleine na ostatnim zdjęciu - pomimo bycia "vipem" - stoi zupełnie z boku, nie w środku.

  Kiedy można się spodziewać jakiejś notki tematycznej? (w Twoim wykonaniu takie posty są zawsze najwyższej jakości!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w lipcu kilka się pojawi. Na razie zbieram informacje i pewnie w ten weekend albo w przyszłym tygodniu usiądę do notek tematycznych.

   Usuń
 3. Maddie pięknie wygląda w krótszych włosach

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.