Sobota z tiarą - Crown Princess Victoria's 18th Birthday Tiara

2014/04/05


W wieku 18 lat Victoria zadebiutowała pierwszy raz w tiarze, która została specjalnie dla Niej zaprojektowana. Był to prezent od króla i królowej, od tego czasu, gdy księżniczka zaczęła pojawiać się na oficjalnych uroczystościach, czy przyjęciach od 1995 roku, nosiła właśnie ten diadem.  


Jest to przede wszystkim kawałek metalu, z małymi słupkami - co tworzy w pewnym stopniu literę V. u góry można dostrzec małe diamenty i szafiry. Na szczęście Victoria nie nosiła tiary zbyt długo, bardzo szybko zaczęła "zwiedzać" królewski skarbiec i decydować się na inne diademy. Jestem prawie w 100 % pewna, że ostatni raz nosiła ją w 2007 roku.   


Nie ma zbyt wielu informacji o tej tiarze, więc i notka jest krótka. Do mnie ta tiara nie przemawia, jestem gotowa powiedzieć (napisać), że jej nie lubię i plasuje się na szarym końcu w rankingu tiar, który już dawno temu ułożyłam sobie w głowie :)

A Wam jak się podoba ? 

21 komentarzy

 1. Bardzo ładna :) można powiedzieć, że to pamiątka, bo Victoria dostała ją na 18-ste urodziny, czyli to nie jest nawet pamiątka rodzinna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też się średnio podoba - jest taka ,,nijaka"? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem prawie pewna, że to najbrzydsza tiara, jaką w życiu widziałam. jak na prezent na pamiętne 18 urodziny jest strasznie brzydka. dobrze, że nosi teraz dużo ładniejsze i okazalsze tiary.

  OdpowiedzUsuń
 4. na niektórych zdjęciach Victoria jest uczesana jak w fryzury jakby z innej epoki, a tiara wygląda jak powyginany drucik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi właśnie na tym ostatnim zdjęciu, bardziej się podoba i na pierwszym też bardzo :)

   Usuń
 5. Moim zdaniem ta tiara pasowała do Victorii w tym czasie. Delikatna i niezbyt rzucająca się w oczy. Doskonała dla 18-latki, która nie ma jeszcze w pełni wyrobionego gustu i stylu. Nie zapominajmy też, że 20 lat temu były troszkę inne kanony piękna.
  Fakt, że księżniczka wybiera obecnie inne tiary świadczy tylko o tym jak bardzo dojrzała i, że wie jak podkreślać swoją urodę oraz funkcję.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem ta tiara jest skromna i delikatna - jak najbardziej odpowiednia dla 18-letniej księżniczki. Z czasem, gdy Victoria stała się dojrzalsza zaczęła nosić okazalsze tiary, ale tamta też jest ładna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda że nie zrobiłaś notatki o wizycie króla i królowej w Holandii, królowa świetnie się prezentowała w bordowej stylizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd wiesz, że nie będzie ? :) Oczywiście, że będzie, ale dopiero jutro, nie siedzę cały czas przed komputerem, też muszę wyjść do ludzi :)

   Usuń
  2. Fajnie w takim razie, ja po prostu jestem w gorącej wodzie kąpana i lubię być na bieżąco, doceniam bardzo trud włożony w notatki tematyczne o tiarach, ale mnie się one już trochę znudziły.

   Usuń
  3. A mi nie !!! Uwielbiam je, oby były jak najdłużej !! :)

   Usuń
 8. może obecnie rzeczywiście ta tiara wygląda na taką 'nijaką', ale wydaje mi się, że jako prezent dla takiej młodej dziewczyny był trafiony, ponieważ jest bardzo delikatna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi podobają się teksty o tiarach i chętnie będę czytać dalej. Chętnie poczytałabym też np. o zamkach królewskich.

  Co do tiary, to są ładniejsze, ale takie skromne jak ta też są czasami potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wpadłam na pomysł o pałacach :) Chyba wczoraj, widziałam na tumblr bardzo ładne zdjęcia szwedzkich rezydencji i pomyślałam, że mogłabym o tym napisać :) Mam nadzieję, nad notkami o nich zacząć pracę już od poniedziałku :) Mam już w zanadrzu kilka gotowych notek i pomysłów :)

   Usuń
  2. Na inne tematy, oczywiście, tak jak prosiliście będzie o Madie (ta akurat jeszcze nie gotowa), ale skończyłam już cz. 4 notki o ślubie Vic i Daniela, o Solliden i o dzieciństwie rodzeństwa, notka będzie nosić tytuł "trudna rola rodzica". Jedna z czytelniczek napisała do mnie z prośbą o opowiedzenie Jej jak zaczęła się moja fascynacja SRK. W przyszłym tyg. na 100 % będzie biografia Madeleine, planuje napisać o jej zaręczynach i ślubie, w takiej formie jak o Victorii i Danielu :)

   Usuń
  3. O to fantastycznie :) Co do tiary to ta chyba jest najbrzydsza taka nijaka !

   Usuń
  4. Widzę, że masz dużo tematów w planach. Na przyszłość mogę Ci zaproponować jeszcze jeden: chętnie poczytałabym o siostrach króla, a także o rodzinie królowej. Myślę, że to zainteresowałoby wielu czytelników. To jest oczywiście propozycja na kiedyś tam, bo wiem, że masz dużo notek do napisania i dużo innych planów :)

   Usuń
  5. Ciekawy pomysł, dopisze go do swojej listy ;) Dziękuję !

   Usuń
  6. Rodzina króla i królowej to fajny i ciekawy temat. Ale mało informacji o nich jest, musiałabyś głęboko poszperać.
   Wiem coś o tym, bo ostatnio jakoś mnie tknęło i znów oglądałam zdjęcia ze ślubu Maddie. I na jednym ze zdjęć, które pokazuje jak księżniczka Charlene schodzi po schodach tuż za nią jest dziewczyna w sukience, która mi się spodobała. Postanowiłam więc znaleźć kto to taki, i sporo czasu mi zajęło- to Vivienne Sommerlath :)

   Tiara niezbyt ładna, ale jak dla 18-latki w sam raz!
   Pozdrawiam Ania

   Usuń
 10. Tiara raczej brzydka. Jak u sklepowej w mięsnym w PRLu. Ale dla 18 nastolatki w sam raz. Pozdrawiam Autorkę tego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 11. Victoria jaka młodziutka... Myślę, że tiara pasowała do niej wtedy, teraz wydaje się za skromna i za ciemna.


  alessandra
  http://studia-parla-ama.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.