Od hostessy do królowej - dzień 2

2014/07/30

Embed from Getty Images

Królowa Silvia przyszła na świat jako najmłodsza z czwórki dzieci i jedyna córka państwa Sommerlath. Miała trzech starszych braci Ralfa, Waltera, Jörga.

Pierwszy z nich, Ralf poślubił Charlotte, z którą doczekał się czwórki dzieci. Carmity Sommerlath (ur. 1958), wyszła za mąż za Serge de Radiqučs de Chennevičre; Thibaulta Radiqučs de Chennevičre (ur. 1987), Chloč Radiqučs de Chennevičre (ur. 1989) i Thomasa Sommerlath (ur. 1961), w 1988 poślubił Susanne; mają troje dzieci, m.in. Giulię, chrześnicę Victorii ).

Embed from Getty Images

Kolejny brat królowej, Wolter, ma syna Patricka, który jest częstym gościem na dworze, mieszka na stałe w Szwecji. Jako nastolatek mieszkał z rodziną królewską w Drottningholm, prawdopodobnie z powodu kłopotów jakich przysparzał swoim rodzicom. Był dwa razy żonaty, wcześniej z aktorką Camilla Lundén. Razem z Nią ma syna, Leopolda Lundéna Sommerlatha (ur. 2002), którego matką chrzestną jest księżniczka Victoria. Późnej poślubił Melanie, z którą jest do dnia dzisiejszego. Para doczekała się bliźniaczek Chloe i Anais.

Embed from Getty Images

Jörg Sommerlath ostatni brat królowej, był dyplomatą pracującym w brazylijskiej ambasadzie w Niemczech. Razem z żoną Simone doczekał się dwójki dzieci, Helene (ur. 1992) i Vivian (ur. 1995).

 Na początku 2005 zdiagnozowano u Niego raka w gardła. Przeszedł operację w Monachium. Zmarł 18 lutego 2006 roku. Księżniczka Victoria jest matką chrzestną Jego córki Vivian.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
trf, wikipedia

13 komentarzy

 1. Bardzo ciekawe informacje o królowej i jej rodzinie, nie mogę doczekać się kolejnych postów

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że od razu są zdjęcia osób, które opisujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. :( znielubisz mnie strasznie :( ale naprawdę chciałabym wiedzieć (sprawdzałam, źródła nie ma, albo jestem ślepa) skąd bierzesz takie informacje - z internetu czy masz może jakąś "super" książkę?

  Jeszcze raz przepraszam za zrobienie małego zamieszania, ale naprawdę chcę dobrze. Blog jest naprawdę super, podziwiam Cię strasznie za ogrom pracy jaką wykonujesz. Chyba nie ma lepszego, znanego mi polskiego bloga o RK. Świetna rodzina i świetnie opisana :)

  Czepialska i podobno nieuprzejma :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha :) Nic się nie stało, masz rację tym razem zapomniałam, zaraz dodam. Na razie to zbieranina najróżniejszych informacji, jutro będzie pierwsza notka na podstawie wypowiedzi królowej z mojej ukochanej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna notka, czekam na kolejne części :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Królowa jest wspaniała, czekam na kolejną część :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że rodzina jest tak blisko siebie i się wspiera. Pewnie mimo wszystko niełatwo funkcjonować z kimś kto nosi tytuł królewski.;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi się bardzo podobała sukienka Vivien ze ślubu Maddie.
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy na pewno ta ruda to Vivian? Bo na siostrę Heleny pasuje bardzie Giulia :) Trochę zabawnie, bo Vivian i Helena to ciocie dla Giulii :) Szkoda tylko, że dziewczyny tak wcześnie straciły ojca. On chyba dosyć późno się ożenił? Skoro zmarł w wieku 65 lat a dziewczynki miały wtedy odpowiednio 14 i 11 lat?

  Trochę bałagan jest przy pierwszym bracie, bo jest napisane, że ma 4 dziec, a wymieniłaś tylko dwójkę? Jak rozumiem po mężu tej córki są wymienione dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.