Królowa Beatrix... jej ukochany był pasterzem?

2014/11/16


Kiedyś też zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie i walczyła o swoje szczęście.


Holenderska królowa nie akceptuje miłości swego syna do córki dentysty, Emily. Wygląda na to, że nie pamięta o swoich problemach z czasów młodości.

Królowa zmusiła swojego syna Willema-Alexandra, aby zerwał z dziewczyną, którą kocha. Tylko dlatego, że Emily Bremers nie jest księżniczką, lecz córką dentysty. Najwyraźniej już zapomniała, jak to jest, gdy się kogoś kocha, pierwszą prawdziwą miłością. A przecież kiedyś...

Było to w 1964 roku. Dawid Michnik, Żyd polskiego pochodzenia, urodzony w Egipcie, był studentem. Zarabiał na życie, chwytając się różnych zajęć. Był między innymi pasterzem owiec. 

Beatrix, córka holenderskiej królowej Juliany, miała już 27 lat i coraz mniej ubiegających się o nią kawalerów, dorównujących jej pochodzeniem. Nie zważała wtedy na to, czy jej chłopak ma wystarczająco błękitną krew. 

Dawida i Beatrix złączyła miłość od pierwszego wejrzenia. Królewna zaprosiła pasterza do Amsterdamu. Widywano ich w kawiarniach, jak siedzieli całymi godzinami, trzymając się za ręce. Pewnego dnia pojawił się tam także fotograf, a zdjęcie zakochanej córki zobaczyła królowa Juliana. Z wrażenia omal nie zemdlała.

Królowa wykupiła wszystkie kompromitujące zdjęcia. Dawid musiał natychmiast opuścić Holandię. Beatrix wpadła w rozpacz. Nie chciała jeść. Schudła aż 20 kilogramów. Jednak po kilkunastu miesiącach pocieszyła się.

Znów była zakochana. Niemiecki dyplomata, Clau von Amsber, też nie był - według królowej - odpowiednią partią dla Beatrix.

Dwór królewski zwrócił się z prośbą do ówczesnego niemieckiego ministra spraw zagranicznych, Geralda Schrodera, aby przeniósł Clausa van Ambsberga do innego kraju - najlepiej gdzieś daleko od Europy. Wtedy Beatrix rozpoczęła strajk głodowy. Jej matka, pełna niepokoju o zdrowie córki, poddała się. W 1966 roku Beatrix poślubiła Clausa.

Embed from Getty Images

Królowa Beatrix zachowuje się teraz tak, jakby zapomniała o swej przeszłości. Zmusiła swego syna do zerwania z Emily, tak jak kiedyś matka zniszczyła miłość Beatrix do Dawida Michnika.  

halo! Zuzanna Zawadzka

Pamiętajcie, żeby ten artykuł potraktować ze sporym przymrużeniem oka, na wszystkich zdjęciach z Beatrix jest z Clausem ;)

11 komentarzy

 1. bardzo fajny tekst nie wiedziałam o tym chociaż bardzo lubie Maxime

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiadomo oczywiście, czy to prawda. Może tak, może nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Albo coś przeoczyłam albo źle zrozumiałam, ale była mowa o jakiejś niespodziance dotyczącej księżnej Charlene i miało to być ogłoszone w ten weekend??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze pamiętasz ;) ale niestety będzie dopiero jutro, lub jeszcze późnej, niestety ani ja ani dziewczyny z którymi pracuje nad niespodzianka, nie miałyśmy wystarczającej ilości wolnego czasu na jej dokończenie. Niestety jak każdy mamy szkole i inne obowiązki ;)

   Usuń
 4. już nie moge doczekac sie tej niespodzianki.oczywiście rozumie że oprocz bloga macie jeszcze inne obowiązki i życie prywatne.musze dodac że wasz blog jest MEGA SUPER a wy dziewczyny robicie'kawał świetnej roboty'

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten blog prowadze tylko ja, a teraz w sprawie niespodzianki pracuje z blogerkami, które pisały o Charlene ;)

   Usuń
  2. Mam nadzięje, że wszystko wyjdzie i Wam się spodoba ;)

   Usuń
 5. to nie wiedziała tym bardziej Cie podziwiam prowadzenie w pojedynke bloga to ogrom pracy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak to niestety jest. Podobnie było w Wielkiej Brytanii i nawet w Szwecji.
  Elżbieta II też ma męża, który nie spodobał się jej ojcu. Mimo tego była mega przeciwna związkowi Williama z Kate.
  Tak samo wielki król Szwecji, za żonę wziął hostessę :) a córce zabraniał spotykać się z Danielem.....

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.