Tort księcia Oscara

2016/03/05W NK, największym centrum handlowym w Sztokholmie można już kupić ciasto księcia Oscara. Zgodnie z tradycją z okazji narodzin królewskich dzieci tworzone są nowe wersje Prinsesstårta. Z przyjemnością zjadła bym taki tort ;) z kolei w cukierniach w całym kraju można kupić "męską wersję" Prinsesstårta z niebieskim lukrem (KLIK)

***

Jak donoszą szwedzkie media pogrzeb księcia Johanna Georga odbędzie się 12 marca Sigmaringen w Niemczech. Oczekuje się obecności pary królewskiej oraz wielu innych członków szwedzkiej rodziny panującej.


***

Mówiło się, że dzisiaj pojawią się zdjęcia księcia Oscara. Wczoraj wieczorem niemiecki Bunte powołał się na informatorów z dworu i podał, że zdjęcia pojawią się jeszcze w ten weekend. Mimo to wszystko wskazuje, że,będziemy musieli poczekać do początku przyszłego tygodnia, najprawdopodobniej poniedziałku.

Jeszcze dzisiaj o 20:00 zapraszam na nowy post :)

12 komentarzy

 1. Mam takie pytanie, gdzie odbyłby się ślub czy inne uroczystości np: chrzest, gdyby księżniczka Victoria wzięła kiedyś ślub z księciem William'em? I dziecko z ich związku byłoby wychowywane na króla jakiego państwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno z nich (Vic albo William) musiałoby się zrzec się praw do tronu w swoim kraju, tylko wtedy możliwe byłoby małżeństwo, np. Victoria wtedy ich dziecko byłoby przyszłym królem/królową Anglii, jeśli byłby to Wolliam dziecko byłoby przyszłym monarchą Szwecji.

   Usuń
  2. A w przypadku Maddie? Ślub odbyłby się w WB?

   Usuń
  3. To byłaby decyzja małżonków, w historii były różne przypadki. Ale Maddie automatycznie nosiłaby tytuł męża

   Usuń
  4. Przecież kiedyś chcieli ich zeswatać :D

   Usuń
 2. Ciekawe czy ten tort smakuje równie dobrze jak wygląda?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę że to nie byle jaka cukiernia więc na pewno pyszny:) jak ktoś jest łakomczuchem to zje :)

   Usuń
 3. Jak bym dorwała taki torcik, to w 3 minuty by go już nie było :D Dobrze, że mnie tam nie ma xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Pogrzeb dopiero za tydzień? Tak późno to nie będzie już czego chować.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.