Przyjęcie urodzinowe w Pałacu Drottningholm, wizyta państwowa, nowe/stare zdjęcie i więcej - Najnowsze informacje

2017/01/16

W czwartek księżniczka Birgitta, jedna z najstarszych sióstr króla, będzie świętować swoje 80 urodziny. Z tej okazji rodzina królewska postanowiła zorganizować dla księżniczki uroczyste przyjęcie w Pałacu Drottningholm. Birgitta na dniach powinna przylecieć do Szwecji z Majorki. Jak podała królowa Silvia na przyjęciu pojawi się dużo gości, szczególnie tych z którymi księżniczka jest bardzo blisko związana. Uroczystość będzie miała charakter prywatny.

Media poinformowały o pierwszej wizycie państwowej, która będzie miała miejsce już pod koniec przyszłego miesiąca. Do Szwecji z wizytą przyleci Gubernator Generalny Kanady David Johnston i jego żona Sharon Johnston. Małżonkowie spędzą w kraju cztery dni od 20 do 23 lutego i odwiedzą Sztokholm, Malmo, Lund i Goteborg. Nie wiadomo jak do wizyty ustosunkowuje się rodzina królewska i jej agenda.

W wywiadzie królowa Silvia przyznała, że obchody z okazji 40 urodzin księżniczki Victorii będą miały miejsce w Sztokholmie i Solliden. Dwór królewski nie chce zdradzać na razie żadnych konkretnych informacji. Potwierdził jednak słowa królowej i odbywający się co roku koncert na Olandii. Wszystko wskazuje na to, że program będzie przypominał 30 urodziny księżniczki. Najpierw w godzinach przedpołudniowych Następczyni Tronu wzięła wraz z resztą rodziny udział w Te Deum i uroczystej zmianie warty na dziedzińcu a następnie pozdrowiła tysiące Szwedów i osobiście odebrała życzenia i kwiaty od niemal wszystkich zebranych pod Zamkiem Królewskim. Następnie rodzina królewska i goście z innych rodzin królewskich samolotem udali się na Olandię, aby wieczorem wziąć udział w corocznym koncercie charytatywnym.

vk.com

W sieci pojawiło się niedawno nowe/stare zdjęcie księcia Oscara wykonane w listopadzie ubiegłego roku. Jak na razie księżniczka Victoria, w przeciwieństwie do męża, nie ma zaplanowanych żadnych spotkań. 

Dzisiaj wieczorem odbędzie się Gala Sportu na której w ostatnich latach pojawiali się książę Carl Philip i księżna Sofia. Niestety w tym roku nie pojawią się na wręczeniu nagród, rodzinę królewską reprezentował będzie książę Daniel. Mąż Następczyni Tonu wręczy również nagrodę przyznaną przez organizację książęcej pary Gen-Pep. Nie wiadomo, czy przyznanie nagrody tej organizacji było powodem dla którego w tym roku na gali zamiast pary książęcej pojawi się książę Daniel.

8 komentarzy

 1. Uroczo wyszedł na tym zdjęciu Oskar :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki Oscar słodki i duży.Dzieci rosną w niewiarygodnym tempie i niech jak najwięcej z tego okresu czerpie Victoria.Takich lat nigdy się już nie odzyska,już pewnie więcej dzieci mieć nie będzie,więc niech jak najwięcej teraz czasu im poświęca.A obowiązków będzie mieć jeszcze dużo.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 3. https://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Magnificent-Zircon-Bridal-Tiara-Fashion-Silver-Diadem-for-Women-Wedding-Princess-Hair-accessories-wholesale/32724051646.html?spm=2114.40010608.4.71.CBS8hI

  wyglada jak tiara ktora ma Sofia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najstarsza jest Małgorzata. Rok urodzenia 1934. Brygida jest druga. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. https://pl.pinterest.com/pin/26951297750573700/ To nowe zdjęcie ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę doczekać się obchodów urodzin Victorii. Ciekawe, kto z innych rk przybędzie

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet stewardessa z Emirates chciała mieć zdjęcie z małym Oscarem i księżniczką! Może to Szwedka, która pracuje w Dubaju :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.