Parada i koncert z okazji Święta Narodowego

2018/06/06


Niespodziewanie przed paradą para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel z dziećmi zdecydowali się wyjść do prasy i zapozować do kilku zdjęć - klik, klik.

Princess Madeleine Instagram

Rodzina królewska przejechała ulicami Sztokholmu dwoma powozami. W pierwszym była para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel z dziećmi - księżniczką Estelle i księciem Oscarem. W drugim książę Carl Philip i księżna Sofia oraz księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill. Poniżej możecie zobaczyć urywek z parady:


Obecnie cała rodzina królewska jest już na koncercie. Będzie on jednak pokazany w telewizji dopiero o 20.00, online będzie można go zobaczyć tutaj - KLIK. Dzisiaj po raz pierwszy księżniczka Estelle pojawiła się na koncercie! Wieczorem cała rodzina królewska przyjmie zaproszonych gości na tradycyjnym przyjęciu na Zamku Królewskim.

12 komentarzy

 1. A co to rodzinka zastrajkowała i tylko Gustaw i Viki z rodziną,chyba odpoczywają przed chrztem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała rodzina królewska jest a pardzie, koncercie i będzie na przyjęciu :) jest wyraźnie napisane w poście kto był na pardzie, po to pisze żebyście czytali. Sesja była niespodziewanym "bonusem". Niestety w tym roku zdjęcia pojawiają się w sieci z opóźnieniem, stąd nie ma jeszcze fotografii całej SRK.

   Usuń
 2. Uwielbiam obchody święta narodowego w Szwecji a zwłaszcza podoba mi tradycja zakładania przez panie strojów narodowych 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, a dlaczego tylko panie je wkładają? W Szwecji nie ma męskiego odpowiednika stroju narodowego? ;)

   Usuń
  2. Teoretycznie istnieje męski odpowiednik, ale panowie go raczej nie noszą. Co najwyżej mali chłopcy ale jako kostiumy, a nie po prostu strój. Książę Carl Philip jako mały chłopczyk nosił strój ludowy.

   Usuń
 3. W tym roku zrobiło się tłocznie w pierwszym powozie.Cudownie zobaczyć Oscara i oczywiście Estelle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale widziec rodzinę królewską razem mam nadzieję że w kolejnych latach do parady i koncertu dołączą też pozostałe wnuki pary królewskiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie dlaczego np. siostry króla nie biorą nigdy udziału w uroczystościach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę są osobami prywatnymi, nie mają już tytułów (oprócz Birgitty, która jednak mieszka poza krajem) i raczej nie biorą udziału w życiu dworu królewskiego od wielu lat. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, może po prostu zdecydowały się usunąć w cień :)

   Usuń
 6. A już za dwa dni chrzest Adrienne nie mogę się doczekać kogo typujecie na chrzestnych? Stawiam a księcia Daniela

  OdpowiedzUsuń
 7. Też myślę ,że Daniel się załapie i pewnie jakieś kuzynostwo, Chris ma przecież dużo sióstr,a może jacyś znajomi już jutro się dowiemy. Fajnie by było gdyby były wszystkie wnuki. Będzie wesoło.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.