Książęca para planuje swoje obowiązki na przyszły rok

2018/11/27


W błędzie jest ten, kto myśli, że członkowie rodziny królewskiej pracują tylko przy okazji oficjalnie zaplanowanych wyjść. Lwia część ich pracy odbywa się poza kamerami na Zamku Królewskim. Tam też znajdują się biura pary królewskiej, księżniczki Victorii i księcia Daniela oraz oczywiście księcia Carla Philipa i księżnej Sofii.

To właśnie w swoim biurze na Zamku Królewskim książęca para spędza większość tygodnia. Chociaż małżonkowie mieszkają w Villi Solbacken postanowili tam nie przenosić swojej pracy. Książę pracuje przez kilka dni w tygodniu w studio Bernadotte&Kyllberg, a księżna nadal angażuje się w pracę Project Playground. Jednak to fundacja książęcej pary jest dla Sofii i Carla Philipa priorytetem w królewskich obowiązkach.

Dzisiaj małżonkowie spotkali się ze swoim sztabem (pierwsze zdjęcie w poście), aby opracować  wstępne plany na zbliżający się wielkimi krokami nowy rok 2019. Podczas spotkania książęca para przeglądała wnioski nadesłane do ich biura z całego kraju i zagranicy - zaproszenia od prowincji czy instytucji, prośby o honorowe uczestnictwo w inauguracjach czy jubileuszach oraz o objęcie patronatów nad wydarzeniami i organizacjami. Podczas spotkania Sofia i Carl Philip wstępnie wybrali garść z setek wniosków, które dwór zaakceptuje.

16 komentarzy

 1. Super że wróciłaś do blogowania!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post, brakowało mi twojego bloga!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi brakowało pisania, pewnie będę bardzo tęsknić za pisaniem o Victorii (i Maddie), ale niestety zajmowało to zbyt wiele czasu.

   Usuń
 3. nie zamierzasz już pisać o Victorii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bym chciała, ale nie mam na to czasu.

   Usuń
  2. tak mi brakuje rzetelnego polskiego bloga o następczyni tronu :( przyznam, że za samą Sofią nie przepadam, ale zajrzę od czasu do czasu ;)

   Usuń
 4. Marleno, może to zabrzmi zbyt patetycznie, ale to jeden z lepszych dni w tym roku :) Twój powrót do blogowania. Bardzo się cieszę, że będę mogła czytać o księżnej Sofii po polsku, na polskim blogu. Wspaniała wiadomość na zakończenie dnia i bardzo dobry wybór dot. Sofii. Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie znów się spotkać,choć tylko z Sofią,ale myślę,że przy okazji nie da się nie wspomnieć o innych księżniczkach, a propos nadchodzących Nobli:)

  OdpowiedzUsuń
 6. jak dobrze znów Cię czytać :))

  OdpowiedzUsuń
 7. mogę zapytać dlaczego zdecydowałaś się pisać akurat o księżnej, a nie o przyszłej królowej? jak dobrze pamiętam zaczynałaś pisanie właśnie od Victorii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam już wyżej, że po prostu nie mam na to czasu. Victoria jest nadal moją ulubioną księżniczką, ale opisywanie wszystkich jej wyjść, spotkań i projektów zajmuje masę czasu każdego dnia.

   Usuń
 8. Podobno wybuchł pożar w pałacu Haga, wiadomo coś o tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pożar wybuchł w piwnicy budynku gospodarczego na terenie rezydencji (prawdopodobnie w kotłowni) nie w samym pałacu. Nie wiadomo na razie co było jego przyczyną. Rodzina książęca była poza domem, policja ma przeprowadzić śledztwo zgodnie z procedurami.

   Usuń
 9. W końcu,wiedziałam że jednak wrócisz bardzo brakowało mi Twojego bloga.Dziękuję Joanna

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.