Sofia i Carl Philip są w RPA?

2019/01/17

kungahuset.se


Każdego roku książęca rodzina funduje sobie dłuższą przerwę od obowiązków na przełomie stycznia i lutego. Najczęściej udają się wówczas do RPA, gdzie księżna może odwiedzić podopiecznych Project Playground.
Księciu pozostały jeszcze dwa tygodnie zanim wróci do oficjalnych obowiązków, więc jest to jak najbardziej możliwe. Ponadto w dniach 15-17 stycznia królowa odbyła oficjalną wizytę w RPA w trakcie, której spotkała się z Fridą (współzałożycielką organizacji) oraz podopiecznymi PP. Co prawda księżna nie uczestniczyła w spotkaniu, jednak spekuluje się, że książęca rodzina jest w Afryce. Ponadto królowa po wizycie ma lukę w kalendarzu, możliwe więc, że spędzi kilka prywatnych dni w Kapsztadzie z synem, synową i wnukami. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

21 stycznia odbędzie się coroczna Gala Sportu, w tym roku zabraknie na niej książęcej pary. Za to na miejscu będzie książę Daniel, który wręczy nagrodę Prins Daniel Fellowship. 

2 komentarze

  1. Marlenko, zastanawiałam się ostatnio czy kobietom w SRK przysługuje urlop macierzyński taki sam jak innym Szwedkom, czyli 480 dni do wykorzystania do 8 roku życia dziecka? Sofia ma zaplanowane jedyne wyjście dopiero pod koniec lutego i zastanawiam się czy skorzystała z urlopu i postanowiła teraz spędzić więcej czasu z synkami. Będę wdzięczna za odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak naprawdę ciężko stwierdzić, ponieważ dwór nie podaje takich informacji. Jedyne co wiadomo, że książę Daniel skorzystał z urlopu rodzicielskiego przy okazji swoich dzieci (dwór wydał wówczas stosowne oświadczenie). W przypadku Sofii (jak podaje dwór) pracuje na rzecz monarchii w niepełnym wymiarze od czasu narodzin dzieci. Można więc uznać, że nadal jest w pewnym stopniu na urlopie. Dwór zawsze podaje informację o tym, że księżna/księżniczka wraca do pełnych obowiązków po urlopie macierzyńskim kiedy to ma już nastąpić, jednak praktycznie nigdy nie podaje informacji od kiedy do kiedy dokładnie będzie na takim urlopie.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.