Jak książę Carl Philip i księżna Sofia z dziećmi spędzają wakacje?

2019/07/02

Josefine Persson / prinsparet instagram

Dla książęcej rodziny letnie wakacje są już w pełni. Jednak dopiero wczoraj zdecydowali się podzielić pięknym rodzinnym zdjęciem wykonanym wśród kwiatów na łące. Pod koniec czerwca rodzina wróciła do Szwecji po urlopie na Riwierze Francuskiej. Sofia i Carl Philip z dziećmi właśnie tam zdecydowali się świętować Midsommar, święto obchodzone w weekend poprzedzający noc świętojańską. 


Midsommar prawdopodobnie sięga swoimi korzeniami do prehistorii, kiedy to świętowano przesilenie letnie. Święto to jest także oznaką wakacji, na kilka dni przed nim wszyscy opuszczają miasta i udają się na wieś, do domku letnich, na kempingi bądź wakacje za granicą.  Młodzież najczęściej wybiera Olandię. Ci którzy decydują się zostać w swoich domach w mieście, w piątek, w przeddzień świąt, zbierają się w parkach, lub po prostu na jakimś trawiastym, otwartym miejscu, aby pobawić się i potańczyć. Główny punkt tych spotkań od wieków stanowi drzewko majowe, zwane majstång, lub midsommarstång. Zostaje ono wcześniej specjalnie przybrane zielonymi gałązkami i kwiatami.

Rodzina królewska zawsze świętowała midsommar, kiedy królewskie rodzeństwo było małe rodzina spędzała midsommar na Olandii. Obecnie koniec czerwca dla całej rodziny to możliwość spędzenia czasu z przyjaciółmi. W tym roku książę Carl Philip i księżna Sofia zabrali dzieci do Francji. OD lat para odwiedza Villę Mirage na Riwierze Francuskiej. Przepiękny dom był niegdyś własnością księcia Bertila i księżnej Lilian, którzy w spadku zapisali go królowi. Na przestrzeni ostatnich lat rodzina królewska rzadko odwiedzała to miejsce, dopiero Sofia i Carl Philip zaczęli odwiedzać to miejsce regularnie. Od kilku ostatnich lat Riwiera Francuska jest dla małżonków pierwszym kierunkiem letnich wakacji.
Pod koniec czerwca małżonkowie byli widziani w centrum Sztokholmu, prawdopodobnie będą w stolicy przez najbliższe dni, aby prosto stamtąd udać się na Olandię. Okres urodzin księżniczki Victorii to najbardziej rodzinny czas dla królewskiej rodziny i żadne z dzieci czy wnuków królewskiej pary nie może go przepuścić. Carl Philip i Sofia z dziećmi mają do dyspozycji jeden z domków na terenie Solliden, który dzielą z księżniczką Madeleine i jej rodziną. Dla książęcej pary wakacje to również odwiedziny w Dalarna. Älvdalen to kierunek obowiązkowy dla Sofii i Carla Philipa. Uwielbiają zabierać dzieci na długie spacery do lasy i spędzać czas z rodzicami i siostrami księżnej na świeżym powietrzu.


10 komentarzy

 1. Śliczne zdjęcie mam nadzieję że rodzina będzie się dobrze bawić i miło spędzą czas
  Nie mogę doczekać się wizyty na Olandii i urodzin Victorii

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ulubiona rodzinka, uwielbiam ich. Mam przeczucie, że Sofia może być w ciąży, byłoby wspaniale

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że rodzina może się niedługo powiększyć.

   Usuń
 3. Przepięknie wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna rodzinka, Sofia przepięknie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hey, próbowałam wejść na ten sam artykuł na Twoim drugim blogu Księżna Sofia i przerzuca mnie na ten blog. Jak to teraz będzie wyglądać, tnz. funkcjonować, jeśli np. chciałbym przeczytać jeszcze raz post z urodzin księcia Gabriela, ale przerzuca mnie. Nie mogę też znaleźć postu z chrzcin księcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie posty również z bloga o Sofii można znaleźć tutaj. Postów archiwalnych wystarczy poszukać w archiwum lub w wyszukiwarce. Żadne z postów nie zostały usunięte i są dostępne :)

   Usuń
 6. już działa, wcześniej nie pojawiały się wszystkie posty a teraz już gra :-)
  Mam jeszcze jedno pytanie, niektóre zdjęcia z starych postów są niewidoczne, czy to znaczy że zostały usunięte? Np. artykuł o rezydencjach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami zależy to od Internetu jednak często są po prostu usuwane z zewnętrznych serwerów z których korzystałam kilka lat temu. Obecnie przepuszcza wszystkie zdjęcia przez swój serwer więc w postach mniej wiecej z ostatnich dwóch lat zdjęcia powinny się wyświetlać. Niestety nie dam rady podmienić zdjęć we wszystkich postach od 2014 roku, ale zajmę się chociaż częścią postów tematycznych i postaram się podmienić w nich zdjęcia :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.