Nowy projekt fundacji księcia Carla Philipa i księżnej Sofii + więcej

2019/10/11

zdjęcie: Lindę Broström / kungahuset.se

Wczoraj książęca para uruchomiła najnowszy program swojej ślubnej fundacji. Po raz kolejny związany jest on z walką z nienawiścią w internecie tym razem we współpracy z organizacją Tre Kronor Media. Jak możemy przeczytać w komunikacie książęca para chce zapobiegać nękaniu w Internecie, ponieważ cierpi z tego powodu wiele dzieci i młodzieży

Nienawiść jest wszędzie, we wszystkich dziedzinach życia, we wszystkich zawodach, tożsamościach płciowych i w każdym wieku. Wiemy o tym i teraz wystarczy działać.
Chodzi o to, aby pod wspólnym symbolem i aktywnym użyciem tego symbolu pokazać, że dystansujemy się od nienawiści w sieci i wszystkiego, co ona oznacza. Tak, aby najwięcej osób mówiło „nie”. Powiedzenie tego jest wszystkim, co możemy zrobić. I zaczynamy TERAZ! 
W ramach kampanii należy pobrać grafikę nejtillnäthat udostępnić na swoich kontach społecznościowych i otagować #nejtillnäthat. W ramach rozpoczęcia akcji grafiką podzielili się również książę Carl Philip i księżna Sofia na swoim instagramie dołączając do niej nową fotografię wykonaną przez Lindę Broström.


Z okazji wczorajszego rozpoczęcia kampanii The Kronor Media podzieliło się fotografią ze spotkania z małżonkami. Chociaż książęca para nie ma zaplanowanych wielu spotkań w oficjalnej agendzie udostępnianej na stronie dworu królewskiego nadal ciężko pracuje. 25 września książęca para przyjęła na Zamku Królewskim zespół Project Playground odpowiadający za wykorzystanie potencjału młodych podopiecznych fundacji. Książęca para zasiada w zarządzie organizacji i nadal bierze czynny udział w jej działaniach.Następnego dnia księżna spotkała się z menadżerem fundacji książęcej pary, aby zaplanowac najbliższe działania jakie podejmie organizacja. Tym samym księżna zapowiedziała, że jesień będzie bardzo ekscytująca dla działaczy ich fundacji. Poprzez pracę fundacji chcemy stworzyć dialog i warunki dla bezpieczniejszego i ładniejszego Internetu oraz większego szacunku i zrozumienia dla osób z dysleksją.


2 października książęca para wzięła udział w seminarium na temat badań nad dysleksją. Czytanie i pisanie to bardzo złożona umiejętność, której wszyscy musimy się nauczyć, ale dla niektórych jest trudniejsza. Wczesne wykrycie dysleksji może mieć duży wpływ! - apelowali małżonkowie. Podczas seminarium kilku prelegentów wykładało na temat dysleksji i jej związku z mózgiem. Głównym mówcą był Usha Goswami z University of Cambridge, który mówił o rozwoju czytania i dysleksji.

Embed from Getty Images Embed from Getty Images

Następnie Sofia i Carl Philip odwiedzili Centrum Badań nad Funkcją i Strukturą Mózgu Uniwersytetu Sztokholmskiego w którym badane są struktura i funkcje mózgu. Sztokholmskie Centrum Obrazowania Mózgu (SUBIC) - to zaawansowana multidyscyplinarna infrastruktura przeznaczona do eksperymentalnych badań naukowych nad funkcjami i strukturą mózgu. SUBIC znajduje się w Arrhenius Laboratory, na kampusie Uniwersytetu Frescati w Sztokholmie i jest dostępny dla wszystkich badaczy powiązanych z Uniwersytetem Sztokholmskim lub powiązanych z innymi szwedzkimi uniwersytetami i ich międzynarodowymi partnerami naukowymi. (KLIK


Photographer: Pernilla Thelaus / PA Prabert, mySafety Försäkringar och H.K.H. Prins Carl Philip och H.K.H. Prinsessan Sofia.
Pernilla Thelaus / http://www.mynewsdesk.com/

Wcześniej w ciągu dnia książęca para spotkała się z pracownikami i partnerami swojej fundacji.
Księżna Sofia wzięła również udział w spotkaniu networkingowym na temat przedsiębiorczości kobiet zorganizowanym przez Global Utmaning. Podczas spotkania omówiono przedsiębiorczość społeczną kobiet, feministyczną politykę zagraniczną i to, jak sieć może stworzyć warunki dla włączenia kobiet w przyszłości.


6 komentarzy

 1. Świetny blog Marleno! Jest bardzo rzetelny i dopracowany! Życzę Ci wszystkiego dobrego i miłego weekdenu. Zapraszam do mnie na post o królewskiej biżuterii : https://dunskarodzinakrolewska.blogspot.com/2019/10/historie-krolewskiej-bizuterii-ruby.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez urazy, ale troszeczkę to brzmi jak próba przypodobania się xD "Ja pochwaliłam twój blog, więc tobie będzie teraz głupio skrytykować mój"

   Usuń
  2. Drogi anonimie, otóż nie. Nie próbuję przypodobać się Autorce Bloga. I jestem otwarta na krytykę, bo dzięki niej zawsze można coś poprawić :) Miłego dnia.

   Usuń
 2. Już nie po raz pierwszy zauważam to, jak w niewielkiej mierze dwór informuje o działaniach Carla Philipa i Sofii, a wielka szkoda, bo marnują tym samym ich potencjał. Król i następczyni tronu nie są w stanie się odnieść do wszystkich problemów i uczestniczyć we wszystkich godnych tego wydarzeniach, a odpowiednio nagłaśniana i wykorzystwana praca księstwa mogłaby być świetnym wsparciem. A tak pozostaje w cieniu, odkrywana tylko przez bacznych fanów śledzących Instagram pary. Tak przynajmniej wygląda to dla mnie z obserwacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie troszkę też tak to wygląda, ale w BRK jest przecież podobnie. Księżniczka Anna ma mnóstwo wyjść, które są jednak bardzo rzadko opisywane, w przeciwieństwie do każdego wyjścia księcia Williama czy Kate. Podobnie było też kiedyś z księciem Harry'm. Tak bywa :) Ja tam się cieszę, że Marlena jednak znajduje wszystkie informacje o ich wyjściach i nam je opisuje ;)

   Usuń
  2. Też mam takie odczucia. I dotyczą one nie tylko Carla i Sofii, ale też innych członków rodziny, w tym samej Victorii, o aktywnościach której dwór często nie informuje albo informuje z opóźnieniem. Nie wiem, jaki jest powód - złe zaplecze PR, zaniedbanie strony internetowej czy po prostu konserwatywne podejście dworu w tym zakresie. Z jednej strony SRK jest rodziną nowoczesną, a z drugiej zdaje się zupełnie nie rozumieć potrzeb współczesnego społeczeństwa.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.