O żabie przemienionej w księcia... - czwarta rocznica ślubu Daniela i Victorii

2014/06/19


co to jest miłość?

To jest świadomość, że ktoś inny jest dla Ciebie ważniejszy niż Ty sam - książę Daniel

Teraz ukradł, to co miałam zamiar powiedzieć. Ale mogę dodać: Miłość jest to poczucie, że chcesz spędzić każdą minutę z kimś, przeżywać wszystko z tą osobą. - księżniczka Victoria.


"Crown Princess Victoria, Princess of Sweden, Princess of my hart"


Uwielbiam Jego towarzystwo, lubię spędzać z Nim czas, przy Nim czuję się bezpieczna. Jest rozsądny, mocno stąpa po ziemi. Jest bardzo towarzyski, ma przyjazne usposobienie, wielkie poczucie humoru. Jest pełen życia. Bardzo mnie to pociąga. Dlatego Go pokochałam. - Księżniczka Victoria.


Kiedyś był sobie młody mężczyzna. Może nie był żabą, ale z pewnością nie był księciem. Pierwszy pocałunek tego stanu nie zmienił, przemiana młodzieńca nie byłaby możliwa bez wsparcia mądrego króla i królowej, którzy rządzili od wielu lat królestwem. Posiadali mądrość i dojrzałość i mieli dobre serca. Wiedzieli, co było dobre, i prowadzili młodych łagodną ręką, dzieląc się z nimi całym swym bezcennym doświadczeniem.... - książę Daniel w dniu swojego ślubu

W styczniu 2000 roku Daniel Westling otworzył pierwszą siłownię Master Training, w spółce z przyjacielem ze studiów, Benny'm Johansson'em. Bardzo szybko stała się ona popularna wśród szwedzkiej socjety. W Jego studio można było spotkać największe gwiazdy, a także członów rodziny królewskiej w tym księżniczkę Madeleine i księcia Carl Philipa. W przeciągu niespełna trzech lat zarobił 660.000 koron, tyle samo zarobił także Jego przyjaciel. Siłownia okazała się więc kopalnią złota. W tym samym czasie Szwedzka Następczyni Tronu, Victoria zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Po powrocie do Szwecji, młodsza siostra długo namawiała Ją, aby zapisała się na siłownię. Wreszcie, księżniczka zgodziła się, a Jej osobistym trenerem został Daniel Westling. Szybko znaleźli wspólny język. Gdy poszli na pierwszą kolację we dwoje, od razu wiedzieli, że połączyło Ich coś więcej. Wzajemne zrozumienie, stopniowo przerodziło się w przyjaźń, a późnej w miłość. Śmiali się z tych samych rzeczy i Victoria zauroczyła się pokornym i przystojnym Danielem.

 Właśnie wróciłam do domu po dwóch latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Zastanawiałam się, jak mogę utrzymać moją zdrową rutynę, zapisałam się z przyjaciółką na siłownię. To był mały, kameralny budynek i miał miłą atmosferę. Okazało się, że Daniel był Jej trenerem i poprosiłam go, aby został również moim. - księżniczka Victoria.


Nie wiem, czy można dokładnie określić, kiedy przyjaźń zamieniła się w miłość. Ale kiedy dowiadywaliśmy się więcej i więcej o sobie nawzajem, kiedy poznaliśmy siebie na głębszym poziomie, nagle pomyślałem: Och, co się dzieje? - książę Daniel.

Nieśmiały trener okazał się dla Victorii „lekiem na całe zło”. I nie chodzi tylko o złamane serce. Osoby z otoczenia rodziny królewskiej mówiły, że przy Danielu księżniczka na dobre zapomniała o chorobie, z którą tak długo walczyła. Jak późnej sama przyznała, przez jakiś czas para spotykała się potajemnie na siłowni, w mieszkaniu Victorii w Drottningholm, czy apartamencie Westling'a w centrum Sztokholmu, czasami udawało im się wymknąć do kina czy restauracji.


W 2002 roku pojawił się pierwsze wzmianki o Danielu. On jest naprawdę miły . Są idealni dla siebie. Mogliśmy przeczytać w jednym z pierwszych artykułów, wypowiedź przyjaciółki pary. Przyjaciele Daniela również byli zachwyceni Victorią i cytowali wypowiedzi Westlinga:  On myśli, że Victoria jest inteligentną i czarującą dziewczyną. Tak się złożyło, że tego samego dnia, kiedy podano informację o Danielu, Następczyni Tronu, miała uczestniczyć w konferencji prasowej na zupełnie inny temat. Była to świetna okazja, do zaprzeczenia pojawiającym się plotkom, tyle, że wcale tego nie zrobiła.

" Daniel, to mój bardzo dobry przyjaciel, jest mi bardzo bliski". - księżniczka Victoria podczas konferencji.


Jeszcze kilka tygodni przed "pojawieniem" się Daniela media żyły spekulacjami o Jej związku z księciem Nicolaus'em z Grecji. Jednak jak się szybko okazało byli tylko dobrymi przyjaciółmi. Szwedzi przekonali się jak bliski Victorii jest Daniel w lipcu 2002 roku, podczas urodzin Karoliny Kruger w sztokholmskim porcie. 

First Kiss captured

Motywem przewodnim były Hawaje. Daniel i Victoria przyszli razem, jednak ze względu na czatujących paparazzich musieli zachować dyskrecję. Wreszcie po północy, para pocałowała się na parkiecie. Następnego dnia ich zdjęcie obiegło całą Szwecję. Tego samego dnia Victoria leciała do Solliden, letniej rezydencji rodziny królewskiej na Olandii, gdzie wraz z bliskimi miała świętować zbliżające się dwudzieste piąte urodziny. Na każdym kroku zauważała swoje zdjęcie z Danielem, jednak to było nic w porównaniu z rozmową z tatą. Król nie był zachwycony wyborem córki. Jako swojego zięcia  wyobrażał sobie kogoś zupełnie innego.

 Rodzice byli zaniepokojeni mną i Danielem. Rozumiem, że mieli wiele uwag na temat Naszego związku. To całkiem wytłumaczalne. Rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Chcieli, abym dostała możliwe najlepsze wsparcie i poparcie dla mojej pracy teraz i w przyszłości. Skąd mogli wiedzieć, że Daniel może mi je dać ? księżniczka Victoria.

Victoria przyznała, że gdy poznała Daniela, bardzo, bardzo go polubiła. Chciała utrzymać znajomość na przyjacielskiej płaszczyźnie, ale nie była w stanie opanować uczucia. Nie tylko król obawiał się wyboru swojej córki, także dworscy urzędnicy i niektórzy przyjaciele księżniczki, podchodzili sceptycznie do chłopaka z prowincji. W prasie zaczęły pojawiać się wzmianki o Westling'u, Jego marnej angielszczyźnie i braku wyrobienia. Sam zresztą pogarszał sytuacje, gdy dziennikarze wyprowadzali go z równowagi, śledząc każdy jego krok. Victoria nie zamierzała jednak zrywać, wręcz przeciwnie starała się przekonać rodzinę i szwedów do swego wyboru.

 Kiedy Daniel poznał Victorię mieszkał w małym mieszkaniu na przedmieściach, jeździł czerwonym Alfa Romeo, nosił długie włosy i czapki z daszkiem. Wygląd nie raz stwarzał Mu problemy, gdy w prasie pojawiło się Jego pierwsze zdjęcie, Szwedzi przestraszyli się, że Ich przyszły książę to... seryjny zabójca, który od dawna był poszukiwany. Daniel na pewno nie był odpowiednim materiałem nawet na chłopaka Następczyni Tronu, a co powiedzieć męża. Poza tym SAPO skarżyło się, że nie może zapewnić w mieszkaniu Daniela odpowiedniego bezpieczeństwa księżniczce i Jej przyjacielowi.Dlatego też Westling przeniósł się do ekskluzywnej dzielnicy na Banérgatan, gdzie kupił mieszkanie, które pomogła mu urządzić Victoria. Siłownia Daniela, była wprawdzie dobra i odwiedzało ją wiele sław, jednak gdy zapisała się tam Następczyni Tonu coraz więcej ludzi próbowało się tam dostać. Gdy wyszedł na jaw związek pary, wszyscy chcieli poznać chłopaka "swojej" księżniczki. Jego siłownia dzięki temu stała się jeszcze bardziej popularna. 


 W lipcu 2003 roku Daniel, pierwszy raz został sfotografowany z parą królewską, w ruinach zamku Bornholm. Razem z Victorią i Jej rodziną spędził krótkie wakacje na Olandii. Para została zauważona kilka dni przed urodzinami Victorii na polu golfowym, gdzie Daniel uczył Ją grać.

Oczywiście, że jest to dla Niego trudne. To zupełnie nowy świat dla Daniela - Victoria, podczas rozmowy z prasą na polu golfowym.


Po tym para przestała ukrywać swój związek, całą Szwecję obiegły zdjęcia zakochanej pary w centrum Sztokholmu, po obejrzeniu w kinie filmu "Bruce Wszechmogący". Późnej, nie raz można było ich spotkać na spacerze na Djurgarden, czy porannej kawie.

W tym samym okresie, podczas wizyty w Finlandii, król przerwał milczenie: Miło było poznać Daniela. Spotkałem go kilka razy. Jest bardzo miły.

On sprawia, że ​​Victoria czuje się zrelaksowana i szczęśliwa. Dobrze, że nie jest z tego samego świata co my, ale pasuje do Nas i Victorii. Daniel jest naprawdę miłym facetem z dużym poczuciem humoru.

We wrześniu Victoria pierwszy raz miała okazję być gospodynią. Mianowicie, Daniel świętował swoje 30 urodziny. Księżniczka i Jej chłopach osobiście wszystkim się zajęli, ustalili listę gości, potrawy jakie zostaną podane. Przyjęcie miało odbyć się w restauracji Stallmästaregarden w Sztokholmie. Zaproszono na nie około 130 osób, wśród Nich mieli znaleźć się także Madeleine i Carl Philip ze swoimi partnerami. W ostateczności przyjęcie zostało przesunięte. Ani Victoria ani Jej rodzeństwo nie mieli wziąć w nim udziału, ponieważ szwedzka Minister Spraw Zagranicznych, Anna Lindh, została zamordowana w swoim mieszkaniu, a zarówno księżniczka jak i Jej rodzeństwo postanowili uszanować Jej pamięć.

Byliśmy szczęśliwi, kiedy Nasz syn powiedział nam, że spotkał dziewczynę, którą chce nam przedstawić. Ale nie myśleliśmy, że to jest ta konkretna dziewczyna! Ale kiedy spotkałem Cię, droga Victorio doświadczyłem ciepła, którym emanujesz i otwartości, którą pokazujesz wszystkim. Pamiętam jeden dzień w lesie w Ockelbo, witałaś wszystkich, którzy zboczyli ze ścieżek, aby Cię zobaczyć i pokazałaś wtedy takie cudowne ciepło. To wtedy zrozumieliśmy, dlaczego Daniel zakochał się w Tobie. - Olle Westling.

W czerwcu 2004 roku Victoria spędziła krótkie wakacje z Danielem i Jego rodziną w Okelbo, zamiast ze swoimi rodzicami w Saint Tropez. Razem ze swoim chłopakiem i przyszłymi teściami, chodziła na spacery, w t-shirt'cie i tenisówkach. Nie raz w czwórkę zostali zauważeni w Högbo Golf Club.

"Nie zawsze jest tak łatwo być razem ze mną, ale myślę, że odnosi się do wszystkich osób, które są w centrum uwagi" - księżniczka Victoria.


W październiku 2004 roku Victoria udzieliła wywiadu radiowego, który przeprowadził Daniel Klar, na koniec rozmowy, poprosił księżniczkę, aby odpowiadała na krótkie pytania pierwszym skojarzeniem: 


Östegötland?
 - Historia Saint Birgitta. 
Król?
 - Ojciec.
 Plotki w czasopismach?
 - Co myślę .... Powinnam teraz na to odpowiedzieć ? będę musiała tu siedzieć przez dłuższy czas, jeśli to zrobię ... Ale ... niesprawiedliwość. 
Imię Daniel?
 - Myślę teraz o Tobie ... Nie żartuję! Nie mogę powiedzieć, że myślę o moim Danielu

 Zauważyła, że nie jest łatwe być w centrum uwagi i Westling nie czuje się najlepiej. Plotki o zaręczynach pary przybierały na sile, do tego stopnia, że dwór wydał oficjalne oświadczenie "ślubu nie będzie".  W tym samym czasie Daniel i Benny Johansson rozkręcali swój biznes. Publiczną tajemnicą stało się przekształcenie Zamku Ulvsunda  w ekskluzywną siłownię i SPA, które otworzono w 2005 roku. Swoje czerwone Alfa Romeo zamienił na warty pół miliona czarny, luksusowy model SUV Lexus RX 300, taki sam jak księżniczki Madeleine. Zaczął także zmieniać krąg swoich przyjaciół, dotąd należeli do nich tylko znajomi z Okelbo i ludzie odwiedzający siłownię. W 2004 roku zaczął pojawiać się ze sztokholmską socjetą i przede wszystkim przyjaciółmi Victorii, Niclas'em Engsäll i Christoffer'em Cederlund. Nawet dziś krążą legendy o tym jak Daniel był nie uprzejmy dla prasy. 
Sännås, znany dziennikarz nie ułatwiał mu przystosowania się do nowej sytuacji.

"Daniel, chodzenie z tymi facetami SAPO nie jest denerwujące ?" 
"Nie, "faktycznie nie jest bardzo irytujące" Daniel odpowiedział. 
"Są w domu czy czekają na zewnątrz?" 
"Oni czekają na zewnątrz" Daniel odpowiedział. 
"Ale kiedy Victoria myje zęby lub sika, są wtedy z nią? "


Pod koniec 2004 roku nagle wszystko się zmieniło, nie uciekał już przed prasą, wręcz przeciwnie uśmiechał się wprost do obiektywów, a nawet pozdrawiał paparazzi. Dotąd na imprezy przemykał się tylnymi wejściami, aby nikt go nie zauważył. Teraz prasa nie była dla niego problem, razem z Victorią często byli fotografowani w centrum Sztokholmu na zakupach czy w kinie. W między czasie Victoria odbyła długą podróż do Chin. Trwała ona cały miesiąc, mówi się, że została zaplanowana specjalnie, po to aby para się od siebie oddaliła. Tak się jednak nie stało, Victoria i Daniel jeszcze bardziej się do siebie zbliżyli. Noc przed wyjazdem księżniczka spędziła pisząc. Pisała całą noc, jak wspomina Daniel, następnego dnia Westling znalazł pudełko, a w nim trzydzieści listów skierowanych do Niego, na każdy dzień Jej nieobecności. W kwietniu 2005 roku, w jednym z wywiadów Victoria powiedziała: "jest ktoś w moim życiu", na tym zakończyła rozmowę na temat swojego życia prywatnego. Oboje, do dnia zaręczyn nie udzielali wywiadów na swój temat, jeśli Victoria wspominała, o tym"kimś" nigdy nie używała imienia, czy nazwiska Daniela.


W tym samym roku Daniel udzielił także pierwszego wywiadu... do szkolnej gazetki w Ockelbo. Jednak to były tylko pozory

To nie jest takie proste dla niego. Jest nowy w tej grze. Powiedział jeden z przyjaciół Daniela.

 Westling miał dosyć, a spekulacje o ślubie, zastąpiły spekulacje o zerwaniu. Jednak nie trwało to długo. W lipcu 2005 roku Daniel znowu był w Solliden z Victorią i rodziną królewską. Para zatrzymała się jednak w "sekretnym domku przy plaży", gdzie spędzali czas z rodziną i przyjaciółmi.

Często można było ich spotkać na spacerach, zakupach, porannym joggingu. Jak dostrzegła prasa, prawie co wieczór można było zobaczyć, jak Daniel i Victoria pływali w morzu o zachodzie słońca.


Nie długo potem udali się do Ockelbo, aby spędzić trochę czasu z rodziną Daniela. Prasie nie umknął nowy łańcuszek Victorii z inicjałami V i D, kiedy para oglądała zmagania Carl Philipa na torze wyścigowy.


W sierpniu 2005 roku, rodzice Daniela zostali zaproszeni do Drottningholm na prywatną kolację z parą królewską. Było to pierwsze spotkanie przyszłych teściów.


Daniel powoli zyskiwał aprobatę Szwedów, którzy w grudniu 2005 roku stwierdzili, że przypomina młodego Jack'a Nicholson'a. W tym samym czasie Victoria i Daniel spędzali miło czas na nartach w Alpach.


W lipcu 2006 roku Daniel nie był obecny na urodzinach Victorii pomimo zaproszenia. Król postanowił, że Victoria może zaprosić 20 najbliższych przyjaciół, dwór nawet opublikował ich listę, Daniel jednak zdecydowanie odmówił. Para spotkała się dopiero w sierpniu i udała na wakacje na Sycylię. W październiku, Daniel pierwszy raz towarzyszył oficjalnie Victorii i Jej siostrze w nabożeństwie z okazji 700-lecia Katedry Storkyrkan. Dwa miesiące późnej udali się do Włoch na narty, wtedy mogliśmy zobaczyć drugi raz pocałunek pary. W 2007 roku Victoria pierwszy raz spędziła święta Wielkanocne z rodziną Daniela. Wcześnie rano, 7 kwietnia para została zauważona na spacerze Ockelbo. Kilku sąsiadów było już na zewnątrz i machało do księżniczki, która odwdzięczyła się tym samym, a następnie mocno chwyciła Daniela za rękę i szybkim krokiem ruszyła dalej.

 Daniel w ostatnich latach okazał się idealnym materiałem na zięcia. Król bardzo złagodniał, a Daniel jest teraz Jego wielkim faworytem. Oni naprawdę byli razem wbrew wszystkiemu. Ale Daniel udowodnił, że naprawdę Ją kocha. - aftonbladet.se

12 czerwca 2008 roku Daniel dokonał zmiany adresu, a 1 lipca wprowadził się do Pagebyggnaden nieopodal Drottningholm, 61-metrowego mieszkania z dwoma pokojami, kuchnią i łazienką. Zaręczyny były coraz bliżej, król i królowa już naprawdę zaakceptowali Daniela.

Księżniczka i ja znaleźliśmy siebie i nasza miłość stawała się silniejsza na przestrzeni lat. - książę Daniel.

#Sweden #Crown Princess Victoria #Prince Daniel

Victoria wyraźnie powiedziała kilka lat temu, że nie chce oświadczyn za granicą. Chciałaby, żeby to się stało, w Szwecji i na dworze. Miałem wyraźne wskazówki na ten temat i wtedy miałem do wyboru dwie opcje. Było jedno miejsce w Ockelbo, które bardzo nam się podoba, lub Drottningholm, wzdłuż naszej ulubionej ścieżki. I to stało się w Drottningholm. - książę Daniel.

 To był piękny zimowy dzień, idealny na spacer. Daniel powiedział, że chciałby, abym coś przeczytała. A potem przeczytałam wspaniałą mowę, którą napisał o Naszym wspólnym czasie, o Naszych doświadczeniach i o tym, co lubimy robić, włączając specjalne daty i wydarzenia. A następnie ukląkł w śniegu i oświadczył mi się. A ja powiedziałam: tak, tak, tak. - księżniczka Victoria.

Byłem oczywiście zdenerwowany i miałem nadzieję na "tak". Ale nie byłem pewien, co chce odpowiedzieć - książę Daniel.

Wreszcie 24 lutego 2009 roku pałac ogłosił zaręczyny pary.

Wieczorem w Nasz dzień zaręczyn, który był również Tłustym Czwartkiem, mama przyniosła nam kawę i pączki. Gdy podniosłam oczy z dzbanka ze śmietaną, zobaczyłam wycięte serca zamiast kremu z boku. Na nich mama napisała pokrzepiające słowa dla Nas. To było takie miłe i typowe dla mamy. 

Nie wszystkim spodobał się Westling, sprawił wrażenie nieprzyjaznego, a nawet gburowatego. Jak się okazało miało to poważne podłoże. Podczas konferencji Daniel był na środkach przeciw bólowych, a zaraz po niej już w szpitalu. W maju pałac oficjalnie poinformował, że narzeczony księżniczki miał przeszczep nerki, a dawcą był Jego ojciec. Powodem była wrodzona, ale nie dziedziczna choroba powodująca zaburzenia w czynności nerek. Daniel szybko wrócił do formy i spokojnie mógł przygotowywać się do wielkiego dnia.Z Danielem u boku czuję się bezpieczna. Pewnie, zauważyliście, że w przeciągu ostatnich kilku lat stałam się silniejsza i szczęśliwsza. Teraz możemy zacząć przygotowania do rozpoczęcia czegoś własnego i założyć rodzinę. Teraz nadszedł czas dla nas, abyśmy rozpoczęli budowanie czegoś razem. - księżniczka Victoria.

Crown Princess Victoria of Sweden being fitted in her wedding gown

Przygotowania do ślubu całkowicie pochłonęły Victorię, która promieniała szczęściem. Podczas zakładania sukni ślubnej 19 czerwca, niespodziewanie wykrzyknęła: "Wychodzę za mąż !! ".19 czerwca, przed telewizorami zasiadło pół-miliarda ludzi z całego świata. Tego dnia, książę Daniel zdobył sympatię Szwedów, łzami podczas ceremonii i szczerym przemówieniem podczas przyjęcia weselnego.

Jag, Olof Daniel Westling ...Jag, Victoria Ingrid Alice Désirée ...Bajka z wytwórni Walt Disney'a znalazła tego pięknego dnia odzwierciedlenie w rzeczywistości. 


Miałem szczęście,ponieważ  spotkałem księżniczkę. Uroczą, uroczą, ciepłą księżniczkę ... teraz jesteśmy małżeństwem, a ja stałem się księciem.  - książę Daniel.Ślub pary książęcej, już przeszedł do historii jako najpiękniejszy i najbardziej romantyczny ślub. Obecnie Daniel i Victoria wiodą szczęśliwe, spokojne życie w Pałacu Haga. Gdzie mogą zapewnić szczęśliwe dzieciństwo i prywatność swojej córeczce, Estelle oraz Jej przyszłemu rodzeństwu. Książę cieszy się ogromną popularnością w Szwecji. Na bardzo ważnym meczu piłki ręcznej, kibice przestali śpiewać hymn i zaczęli skandować: Daniel, Daniel !! gdy pokazano Go na telebimie.

The Wedding of Crown Princess Victoria of Sweden and Daniel Westling 2010 - Kruununprinsessa Victorian ja Daniel Westlingin häät 2010, Photos Paul Hansen

Kocham Cię Victorio i jestem dumny z tego co mamy razem, i jestem taki szczęśliwy będąc Twoim mężem. - książę Daniel.

Mówiłam Danielowi jak bardzo się ciesze, jestem szczęśliwa, po prostu.  -księżniczka Victoria.

24 komentarze

 1. Rewelacyjna notka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna notka, piękne zdjęcia :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę ? To się cieszę, bałam się, że Was rozczaruję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty gadasz! Jest super!

   Usuń
  2. P.S. A zdjęcia też fajnie dobrałaś!

   Usuń
  3. No co ty! Super ta notka, przez moment pomyślałam że to jakiś artykuł z gazety przeklepałaś
   Ale żadnego odnośnika nie ma, więc to tylko i wyłącznie Twoja praca.
   Widać, że włożyłaś w to sporo serca i pracy, jak zawsze!
   Lubię odwiedzać Twój blog, bo ciągle mnie czymś zaskakujesz.
   Pozdrawiam Ania

   Usuń
 4. WOW !! :) Kocham Twój blog !!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pod wrażeniem:)
  Naprawdę piękna i wciągająca jest ich historia. Metamorfoza Daniela - wow! I jeszcze trzeba docenić, ile pracy włożyłaś w przygotowanie tego wpisu, wyszukanie cytatów itd.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonała notka. Szkoda, że pewnie nie można wyżyć z prowadzenia takiego bloga, bo na pewno miałabyś niezłe dochody. Wszystko super: zarówno zdjęcia, jak i tekst.

  P.S. Zeskanowałam dla Ciebie trochę artykułów o SRK z niemieckich gazet. Podaj adres mailowy, to prześlę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna notka i wspaniałe zdjęcia.;) Oni naprawdę tworzą piękną i świetnie dobraną parę <3

  OdpowiedzUsuń
 8. przepiękna bajka, aż się rozmarzyłam... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniala historia i wspaniale napisana notka! :)
  Bardzo sie ciesze, ze mamy XXI wiek i ze rodziny krolewskie nie musza miec zon/mezow z arystokracji tylko moga kierowac sie swoim sercem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też myślałam, że to jakiś artykuł. Gratuluję notki, jest genialna :) bardzo dużo się dowiedziałam o ich historii. Widać, że włożyłaś w to dużo pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow! Notka jest świetna. Czyta się ją rewelacyjnie. Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ze wszystkich współczesnych historii miłosnych ta jest moją ulubioną. Uważam, że Danielowi należy się ogromny szacunek: po pierwsze za to, że dzięki niemu Victoria jest tak szczęśliwą kobietą, a po drugie, musiał włożyć ogromny wysiłek w to, żeby na Victorię "zasłużyć" w oczach rodziny królewskiej i poddanych.

  alessandra

  OdpowiedzUsuń
 13. bardzo lubię czytać Twoje notatki:) widzę że masz pomysł na ten blog i z pełnym zaangażowaniem i konsekwencją to realizujesz.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wspaniała notka, czyta się ją z zapartym tchem. I jeszcze te zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń
 15. swietna notka. jestes najlepsza blogerka. wszystkie informacje przeczytalam z jednym mrugnieciem oka, i jeszcze te fantastyczne zdjecia. pewnie niektorych musialas sie naszukac ;) dwa razy dziennie tutaj zagladam ;) kawal swietnej roboty. Pozdrawiam
  A17l

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgadzam się z poprzedniczkami . Super notatka :) Mam nadzieje,że również będziemy tak przeżywać i świętować ich 20 rocznicę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Notatkę, to można napisać w brudnopisie !! A to moim zdaniem jest lepsze niż niejeden artykuł !!!! Brawo !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale o co tyle krzyku? Ktoś się po prostu pomylił i tyle :) Nie rób z tego afery :)

   Usuń
 18. Świetna notka, tylko nie rozumeim powszechnej manii pisania "jej", "jego", "niej" itd. wielką literą. :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.