41 urodziny księcia Daniela

2014/09/15

Photo: Mattias Edwall / kungahuset.se

Dzisiaj 41 urodziny świętuje książę Daniel. Dzieli je z równie ważnym, jeśli nie ważniejszym wydarzeniem, inauguracją swojego teścia,króla Karola Gustawa. Tym samym w ubiegłym roku rodzina Królewska świętowała 40 lat panowania króla i 40 urodziny księcia Daniela. Każdy z Nas chociaż raz widział zdjęcie z tego wydarzenia. Czy to księżniczki Estelle barwiącej się flagą Szwecji, czy pary królewskiej tańczącej na dziedzińcu pałacu i trzymającej się za ręce.

Embed from Getty Images

Książę Daniel urodził się w Orebro w 1973 roku. Już w dzieciństwie wykryto u niego wrodzoną, ale nie dziedziczną chorobę nerek. Po ukończeniu szkoły przez pewien czas służył w szwedzkiej armii w Gavle.

 Po tym razem z przyjacielem postanowił założyć ekskluzywną siłownię w Sztokholmie. Pomysł okazał się trafiony i przyniósł ogromne dochody.

W 2002 roku poznał księżniczkę Victorię. Było to powodem do wielu zmian w Jego życiu. Zmienił styl ubierania, fryzurę, miejsce zamieszkania i samochód. Poza tym szlifował swoją " marną angielszczyznę " i uczył się o polityce i prawie szwedzkim. 

Wreszcie po niespełna siedmiu latach związku zaręczył się z Następczynią Tronu. Ślub pary książęcej odbył się w czerwcu 2010 roku.


W swojej pracy koncentruje się na sporcie, co roku w ogrodach Pałac. Haga organizuje Prince Daniel's Race. Poza tym propaguje regularne badania, które mogą pomóc we wcześniejszym zdiagnozowaniu choroby nowotworowej oraz zachęca do zarejestrowaniu się w rejestrze dawców szpiku i narządów.

Photo: Kate Gabor / kungahuset.se

Przez ostatnie dwa lata koncentrował się także na córeczce, z którą spędzał większość dnia. Tak aby większości dzieciństwa nie spędziła z nianiami, co miało miejsce w dzieciństwie Victorii.

Niemal codziennie udziela Estelle prywatnych lekcji tańca. Jak sam przyznał, ważne jest dla Niego, aby Estelle dorastała prowadząc zdrowy tryb życia, co nie zawsze jest łatwe dla Niej samej, chociażby z powodu wieku.

Pomimo wielu zastrzeżeń Daniel okazał się świetnym mężem Następczyni Tronu i znakomicie odnalazł się w nowej roli.

11 komentarzy

 1. ja cię kręce już 41? :o nie przypuszczała bym ;o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to też niemal nie do wiary, że Daniel jest po 40:)

   Usuń
  2. 42 już a już za 2 miesiące 43 ale ten czas zapiepsza

   Usuń
 2. jednego mi brakuje w tej notce...
  ZDJĘĆ!!
  Daniel zawsze jest w cieniu jak nie rodziny królewskiej, to nawet na swoich wyjściach, np. Prince Daniel's Race
  Chociaż ta notka mogła by być bogata w jego zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już są pisałam notkę przez smarfona i bałam się, że tekst może się usunąć podczas dodawania zdjęć ;)

   Usuń
  2. dzięki, notka od razu lepiej wygląda, a i na Daniela fajnie popatrzeć, bo biedny zawsze jest zepchnięty na drugi plan i jak widzę jakieś zdj to Viki lub rodziny królewskiej. Już częściej na zdj ostatnio widzę Chrisa

   Usuń
 3. tak szczerze mowic Daniel to przystojny mezczyzna ;) / a tak z czystej ciekawosci na jakim profilu jestes ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojojoj! 41?? No ale jak to? Przecież on ledwo wygląda na 35? :D

  katethecambrdiges.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Daniel wydaje się być strasznie fajnym facetem i czułym ojcem. Doskonale sprawdza się w swojej roli i wydaje się, że bez większego problemu znosi życie w cieniu swojej żony...

  OdpowiedzUsuń
 6. To już musiało być przeznaczenie, że Daniel urodził się w dniu inauguracji króla :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz Daniel to taki prawdziwy książę, aż miło popatrzeć na Jego zdjęcia, bardzo się zmienił ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.