Året med Kungafamiljen

2016/01/05Link do programy KLIK. Można go nadal oglądać! ;)

Dzisiaj nadszedł czas na emisję programu Året med Kungafamiljen, który podsumowuje pracę członków rodziny każdego roku. Tegoroczny program ukazuje królewski ślub, chrzciny ogłoszenie dwóch ciąż i podróże zagraniczne i państwowe, które odbyły się w tym roku.

Ciekawostki

- król decyduje jaki kolor mają konie w Royal Mews.
- również król osobiście próbuje sosów przed bankierami i decyduje czy są dobre czy trzeba je doprawić (bardzo często sam je doprawia!)
- rodzina królewska ma naprawdę ogromnych fanów. W urywku dot. Victoriadagen pojawia się kobieta w stroju ludowym, która pokazuje na ręce tatuaż z mottem króla "Dla Szwecji z czasem".

Jak to jest być księżniczką?

- Bardzo honorowo. Czekam na podkreślenie kwestii, których jestem pasjonatem. Jest to platforma, której chcesz użyć w robieniu czegoś pozytywnego.

Jak to jest być na oficjalnej misji razem?

- To wspaniałe uczucie, oczywiście, mówi książę. Widziałem moich rodziców i siostry, kiedy pracowali razem, więc nie mogłem sie już doczekać.

Książęca wizyta w Dalarna

Jesienią książę Carl Philip i księżna Sofia złożyli trwającą dwa dni wizytę w Dalarna (regionie z którego pochodzi księżna). W Älvdalen na małżonków czekały setki mieszkańców rodzinnej miejscowości księżnej.

Jak mówi Sofia, "myślałam, że nikt nie przyjdzie". Kiedy zobaczyła wszystkich nie mogła opanować wzruszenia.
" kiedy tam dotarliśmy zdałam sobie sprawe, jak wiele Ci ludzie znaczą dla mnie. Oczywiście byłam trochę zdenerwowana wracając do domu, do Älvdalen. Zobaczyli mnie w innej roli i powitali z wielką miłością i ciepłem.
"To było wyjątkowe dla Sofii, wrócić do domu i spotkać przyjaciół, których zna od dzieciństwa" - dodaje Carl Philip.

Odwiedzając Älvdalen księżna wygłosiła także szczególne przemówienie:


Drodzy mieszkańcy Älvdalen, dziękujemy za możliwość bycia tutaj z wami. Muszę przyznać, że to był dość nerwowy powrót do domu w zupełnie innej roli. Ale Wasze bardzo ciepłe przyjęcie sprawiło, że jest mi o wiele łatwiej. Naprawdę wzruszyłam widząc Was tutaj. Czuję się wyjątkowo [...]".


Pełna aktualizacja za jakiś czas, zapraszam na mojego tumblra tam znajdziecie więcej glifów z programu - KLIK.

33 komentarze

 1. Oglądałam od momentu przed chrztem Nicolasa aż do końca.

  OdpowiedzUsuń
 2. B.ciekawe, choć szkoda, że nic nie zrozumiałam co mówili :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądało bardzo fajnie, ale wiem tylko jak jest po szwedzku "proszę" i "dziękuję" ;P Nawet napisy nie pomogły ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie mało co zrozumiałam, ale program bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W zeszłym roku film bardziej mi się podobał, było więcej scen gdzie są wszyscy razem. Ale tegoroczny też ok, mimo że nic nie zrozumiałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. https://www.instagram.com/p/BAGOUv1iW4Z/ czy wy też patrząc na te zdjęcia macie wrażenie, że księżniczka skróciła włosy?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wie ktoś może jaki tytuł ma piosenka, która leci w tym programie zaraz po fragmencie wywiadu Madeleine i Chrisa dla Skavlan (27:54 min.)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WALK THE MOON - Shut Up and Dance

   :)

   Usuń
  2. Dzięki :) Ogólnie program mi się podoba, choć zgadzam się, że powinno być więcej scen, na których wszyscy są razem

   Usuń
 8. Obejrzałam połowę, nic nie zrozumiałam, ale i tak mi się podoba :) Jak znajdę trochę czasu, to obejrzę drugą połowę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównując ten program z ubiegłorocznym, w tym roku jest więcej fragmentów, w których wypowiadają się poszczególni członkowie SRK i inni ludzie, szkoda tylko, że mówią po szwedzku :( Chociaż napisy mogłyby być po angielsku, to więcej bym zrozumiała

   Usuń
 9. Czy jest gdzieś dostępny link online do programu? :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś obejrzałam z 6 letnia córka. Choć szwedzkiego nie znamy miło spędziliśmy czas."O jest ten przystojny ksiaze" wzdychala na widok Carla Philipa :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma 6 lat i już takie rzeczy w głowie???

   Usuń
  2. No racja... Co innego 16, ale 6?

   Usuń
  3. Córeczka mojej kuzynki jest taka sama a ma 5 lat. Kiedy widzi Carla Philipa albo Haakona od razu się cieszy o to ten przystojny książę,nie może oderwać wzroku od komputera i się uśmiecha do monitora.

   Usuń
  4. Szybkie są... Aż za szybkie

   Usuń
  5. Haha dokładnie! Ale w przedszkolu nie ugania się za chłopcami, wręcz przeciwnie unika ich, bo jak twierdzi nie podobają jej się, są nudni i smarkają. Trzeba przyznać ma dziewczynka gust od dzieciństwa ;) jako, że moja kuzynka tez interesuje się monarchia mała zna już wszystkie księżniczki (czytaj księżne,królowe i księżniczki) jak widzi zdjęcie to wie kto to jest i w przedszkolu opowiada o nich koleżankom, tak więc mają ciekawsze tematy niż koledzy z przedszkola ;)

   Usuń
 11. Ale Sofia jest wygadana. Buzia jej się nie zamyka. Jak ona to robi?

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli mam być szczera to w tym roku nispecjalne zdjęcie (z Nobli) i niezbyt ciekawy program...
  W tamtym roku dużo, dużo lepiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też uważam, że zeszłoroczny program był zdecydowanie ciekawszy.

   Usuń
  2. Program sam z siebie ciekawy, ale rzeczywiście zeszło roczny był może nie tyle lepszy, co bardziej rodzinny i "inny" po raz pierwszy rodzina królewska została tak przedstawiona i okazała tą cząstkę prywatności i dużo naturalności. W moim przypadku ten zeszło roczny jest nadal moim ulubionym:)

   Usuń
 13. O co chodzi z tym filmem "Hej Torsten" z Sofią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofia zagrała małą rolę w filmie.

   Usuń
  2. O jakiej tematyce był ten film?

   Usuń
  3. To był film krótkometrażowy, Sofia zagrała w nim ratowniczkę,głównym bohaterem był niedorozwinięty Torsten.

   Usuń
 14. Świetny ask! ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten koncert w Borngholm w ruinach jest co roku czy jak? Kto tam grał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koncerty w ruinach zamku Bornholm odbywają się każdego roku (kilka razy), występują tam różne zespoły i czasami prywatnie wybierają się tam członkowie rodziny królewskiej. W obrębie Bornholm każdego roku 14 lipca odbywa się koncert z okazji urodzin Victorii.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.