Nowe informacje na temat urodzin króla!

2016/04/25

Bruno Ehrs / Kungahuset.se


Zostało już tylko kilka dni do najbardziej królewskich uroczystości tego roku! Już w ten weekend król Karol Gustaw świętował będzie swoje 70 urodziny. Oficjalną listę gosco poznamy dopiero w piątek, jednak już teraz niektórzy członkowie rodzin panujących i zdetronizowanych potwierdzili swoją obecność podczas sobotnich obchodów. Na bieżąco aktualizowaną listę znajdziecie tymczasem na dole bloga. Docierają do nas coraz bardziej szczegółowe informacje na temat obchodów. Na weekend zaplanowano, aż dwie parady! Pierwszą Sztokholmczycy będą mogli podziwiać już w piątek. Para królewska w podwozie konnym z asystą wojska i gwardii królewskiej wyruszy z Zamku Królewskiego do Nordiska Museet, gdzie odbędzie się koncert i prywatny bankiet z okazji urodzin. Możliwa jest na nim obecność koronowanych głów, oficjalnej listy jednak nie będzie, o tym kto zdecydował przybyć do Szwecji już w piątek dowiemy się dopiero z transmisji i zdjęć. Drugą paradę będzie można podziwiać następnego dnia. 

Piątkowy koncert nie będzie transmitowany na żywo. Będziemy mogli zobaczyć w telewizji jedynie przybycie gości. Urywki z koncertu zaprezentuje SVT w sobotę wieczorem. Bankiet w sobotni wieczór transmitowany będzie tak samo. Telewizja pokaże przybycie gości na przyjęcie, a w między czasie wyżej wspomniany koncert.

Już jutro kolejny wywiad z królem, a w przeciągu najbliższych dni dowiecie się co rodzina, przyjaciele, pracownicy i znajomi Monarchy mogą o nim powiedzieć.
Możliwe, że zostaną wydane oficjalne zdjęcia z okazji urodzin, pozostaje nam czekać i mieć nadzieję na piękne fotografie króla i jego rodziny.

Nie zapominajcie o LIVE Blogu w piątek i sobotę! Więcej informacji o tym na dole strony. A już dzisiaj w Szwecji zaczynają się wielkie obchody! Król i królowa wieczorem wezmą udział w specjalnym seminarium z okazji zbliżających się urodzin monarchy w Royal Dramatic Theatre’s Royal Entrance.

5 komentarzy

 1. Mam nadzieję na ładne zdjęcie całej rodziny królewskiej. Szkoda, że koncert nie będzie transmitowany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już się nie mogę doczekać 30 kwietnia! ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy informacja o tiarach na bankiecie jest potwierdzona? Czytałam gdzieś, że możliwy jest event bez diademów...:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okaże się dopiero na sam koniec. Na 40 urodziny króla nie zakładano tiar, na 60 już tak, może być różnie.

   Usuń
 4. Już się nie mogę doczekać, jak dla mnie obok narodzin Oscara i Alexandra najważniejsze wydarzenie roku!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.