Nowe informacje

2016/04/19


Wszyscy z ogromną niecierpliwością oczekujemy narodzin dziecka Carla Philipa i Sofii. Założę się, że każdy z Nas ma swój pomysł co do imion i tytułu pierwszego dziecka książęcej pary. Wśród propozycji ksiestwa, w szwedzkich mediach, przeważa Dalarna, a imion Bertil i Alice. Jak się okazuje dwór królewski przygotował się już teraz na specjalne okoliczności, bo co by było gdyby Sofia urodziła w piątek, 29 lub sobotę 30 kwietnia? (swoją drogą problematyczny dla uroczystości byłby poród również w czwartek 28 kwietnia, jednak to narodziny w piątek ogromnie kolidowałyby z zapełnioną po brzegi uroczystościami sobotą, w końcu dzień po narodzinach ma odbyć się Te Deum z okazji narodzin dziecka). Dwór królewski zaplanował już jednak plan B, a nawet C. Potwierdziła to w niedawnym wywiadzie z Aftonbladet rzeczniczka dworu, nie chciała jednak zdradzić jak wyglądają plany awaryjne. Jedno jest pewne, dwór zabezpieczył się na takie okoliczności i wszystko dopięte jest na ostatni guzik.

Media zastanawiają się również, gdzie księżna zdecydowała się na poród. Szwedzki brukowiec Hant skontaktował się z Sophiahemmet's BB Sophia sądząc, że to jedno z najbardziej prawdopodobnych miejsc porodu Sofii. W odpowiedzi usłyszeli "To coś czego nie możemy komentować". Hänt potraktował to jako pewnego rodzaju potwierdzenie, gdyby Sofia nie planowała tam urodzić, placówka zwyczajnie by zaprzeczyła. Czy to prawda? Okaże się najprawdopodobniej dopiero kiedy dziecko będzie już na świecie.

Władze prowincji Olandia potwierdziły, że Księstwo przekaże z okazji chrztu dziecka Sofii i Carla Philipa specjalny deptak w Borgholm, który zostanie nazwany imieniem księżniczki lub księcia. Takie prezenty otrzymały pierworodne córki Victorii i Madeleine.


4 komentarze

 1. obie siostry carla mają pierworodne córki a synów jako drugie dziecko, fajnie jakby i on miał taką parkę ;)

  sądzę, że będzie wspaniałym ojcem

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofia urodziła

  OdpowiedzUsuń
 3. SOFIA URODZIŁA!!! jest oficjalnie potwierdzenie!!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.