Wszystkiego najlepszego! - pierwsze urodziny księcia Oscara!

2017/03/02

H.K.H. Kronprinsessan / kungahuset.se


Dzisiaj książę Oscar świętuje swoje pierwsze urodziny! Czas biegnie nieubłaganie, dokładnie rok temu z niecierpliwością czekaliśmy na konferencję prasową księcia Daniela i moment w którym ogłosi płeć swojego drugiego dziecka.


Teraz mały książę umie raczkować i już niedługo zacznie chodzić i mówić. Pierwsze urodziny świętuje w Pałacu Haga z najbliższymi. Podczas wczorajszej wizyty w Warszawie królowa zdradziła, że jest bardzo dumna z Oscara i tego jak szybko się rozwija. Fotografię dzisiejszego solenizanta wykonała księżniczka Victoria podczas minionych wakacji na Florydzie.

Środowa wizyta monarchinii w naszej stolicy okazała się dużym sukcesem, a specjalny program poświęcony królowej Silvii i kulisom monarchii zostanie dzisiaj wyemitowany w Dzień Dobry TVN! Podczas wizyty, królowa, nie tylko wręczyła nagrodę pielęgniarską swojego imienia, ale także spotkała się z Pierwszą Damą, Panią Agatą Kornhauser-Duda, w Pałacu Prezydenckim.

Niedługo powinny pojawić się informacje na temat prezentów jakie otrzymał dzisiejszy solenizant. W związku z tym post zostanie zaktualizowany.

9 komentarzy

 1. Ależ on urósł! !!!! Oczy jak talerze :). Zmienilabym na: jubilat bo to urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według słownika języka polskiego solenizant to zarówno osoba, która świętuje imieniny jak i urodziny. Jubilat to osoba, która świętuje jakiś jubileusz i mimo wszystko jubilat/jubileusz powinno stosować się bardziej do instytucji i okazji jubileuszowych jak rocznica ślubu czy jubileusz istnienia instytucji.

   Usuń
 2. Śliczny chłopczyk, zresztą siostra też jest bardzo ładna. Udały się Vici dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow niesamowite że tvn przygotował taki program muszę później znaleźć w necie
  Oscar rośnie jak na drożdżach tylko patrzeć jak będzie biegać po zamku z Alexem ☺

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekamy na zdjęcia z okazji urodzin. Czy napiszesz coś o pobycie królowej w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wreszcie mnie olsnilo kogo mi tu przypomina - Nicolasa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudna fotka! Nawet jak dla mnie lepsza niż oficjalna sesja.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.