Co nowego u Madeleine i rodziny?

2018/03/13

Madeleine i Christopher cieszą się teraz czasem spędzanym z dziećmi. Z ostatniego oświadczenia podanym przez dwór okazuje się, że rodzina spędzi najbliższe tygodnie w Szwecji. Jak poinformowano rodzina chce spędzić pierwsze tygodnie życia córeczki z dala od zgiełku i w spokoju. Kiedy tylko rodzina przebywa w Szwecji zarówno Leonore jak i Nicolas uczęszczają do miejscowego przedszkola. Tak też spędzą najbliższe tygodnie w Sztokholmie. Nie wiadomo jak długo rodzina zostanie w kraju i czy będą nadal w Szwecji, kiedy król będzie świętował swoje urodziny. 

Brigitte Grenfeldt / kungahuset.se


Pracownicy dworu królewskiego mieli już okazję poznać Adrienne. Wczoraj księżniczka wraz z córeczką, oraz najprawdopodobniej starszymi dziećmi, była na Zamku Królewskim w trakcie Te Deum oraz uczestniczyła w rodzinnym obiedzie. Chociaż dopiero wczoraj poznaliśmy imiona i tytuł małej księżniczki, już teraz wszyscy zastanawiają się kiedy będzie miał miejsce jej chrzest. Jak na razie możemy być pewni, że odbędzie się w Kaplicy Pałacu Drottningholm w którąś z niedziel (prawdopodobnie) przed wakacjami. Madeleine i Christopher, jako jedyni z rodziny, na dzień chrztu swoich dzieci wybierają zawsze niedzielę. Przede wszystkim ze względu na rodzinę Christopher'a, która musi dotrzeć na chrzest z różnych zakątków Europy i świata. Z całą pewnością Madeleine zobaczymy 6 czerwca na obchodach Święta Narodowego. Możliwe, że wcześniej pojawi się na wręczeniu Polar Music Prize.

15 komentarzy

 1. Ciekawe jak długo pozostaną w Szwecji? W sensie czy te tygodnie zamienią się w kilka miesięcy np. do wakacji... Fajnie, że spędzą ten czas w spokoju z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obstawiam że chrzest odbędzie się w czerwcu

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co Christopher kiedyś mówił wraca późno do domu, to może Madeleine zostanie narazie z dziećmi w Szwecji a Chris będzie latał co pare dni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Chris będzie na stałe w Szwecji przez kilka tygodni, a późnej rzeczywiście będzie latał do Londynu i wracał do Sztokholmu na weekendy czy w każdej wolnej chwili. Madeleine z całą pewnością woli być teraz w Szwecji. W Sztokholmie ma rodzinę i przyjaciół, a także zaufane osoby do pomocy w opiece nad dziećmi, które sama zna od dzieciństwa.

   Usuń
 4. Bardzo ciekawy blog. Wpadłam na niego przypadkiem kilkanaście tygodni temu i teraz jestem stałym gościem. Gratuluje postów. Są bardzo ciekawe, pełne. Widać, że w swoją pracę wkładasz dużo wysiłku, a przed wszystkim czasu. Na pewno rażą błędy ortograficzne i stylistyczne, na które już parę osób zwracało Ci uwagę i które niestety wciąż często się pojawiają. Nawet w tym poście: "Z ostatniego oświadczenia podanym przez dwór".

  Dla mnie osobiście brakuje tutaj trochę innych niż Twój punktów widzenia. Zgadzam się, że Rodzina Królewska jest bardzo popularna w Szwecji. Zdarza się jednak, że nie wszystkie Jej działania są tak przyjaźnie komentowane, np w prasie. Tutaj nie jest to pokazane albo jest w śladowych ilościach, np w komentarzach. Czytając Twoje posty można odnieść wrażenie, że to chodzące ideały, a tak nie jest. Może warto pomyśleć o nowym cyklu, np raz w miesiącu publikować przegląd informacji o Rodzinie Królewskiej z gazet, tv? Oczywiście informacji pozytywnych i negatywnych. Ot, taka luźna sugestia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, a gdy się napisze coś zbyt szczerego, oczywiście kulturalnie, nie jest to nawet publikowane, albo autorka na ciebie wsiada bo ty coś zle zrozumialas.

   Usuń
  2. Nie "wsiadam" na nikogo bez powodu czy tym bardziej żeby wylukrować SRK, tylko tłumaczę fakty i pisze jak jest naprawdę, żeby nikt nie miał wątpliwości czytając coś nie do końca prawdziwego :)

   Usuń
  3. Nie pamiętam szczegółów, ale napisałam coś o Sofii rzetelnie i kulturalnie a nie zostało to opublikowane bo przecież ona idealna była.

   Usuń
 5. Zapraszamy !https://whenmeghanmetkate.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tez bym chciala poczytac jak Szwedzi postrzegaja RK. Pisano ze Maddie byla krytykowano - a ja nie wiem dlaczego? Warto przedstaeic kazdy punkt widzenia byc obiektywnym. A wtedy czytelnicy wyrobia sobie prawdziwy obraz rodziny krolewskiej.
  Ja bardzo lubie tu zagladac i robie to codziennie a nawet kilka razy dziennie :-) ten blog uzaleznia ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat o krytyce na Madeleine i Chrisie był post :) aczkolwiek kiedy czas pozwoli planuję napisać więcej o SRK, popularności i kryzysie monarchii. Mam wreszcie tą słynną książkę o królu, co prawda od czterech miesięcy, ale nie miałam się jeszcze kiedy za nią zabrać.

   Usuń
 7. Fajnie jakby zostali teraz w Szwecji do wakacji.
  Dzisiaj chciałabym poruszyć trochę inny temat, a mianowicie czy w polskich redakcjach gazet pracują idioci. Ja przepraszam że wyzywam ludzi ale to co oni piszą to jest jakiś śmieszne i żałosne, albo ciągle przekręcają imiona księżniczek albo kto jest czyim dzieckiem, albo piszą o kolejności zasiadania na tronie według nich Maddie jest czwarta (nie wiem jak oni to liczyli). Jak chcą to niech piszą o rodzinie królewskiej bo mnie to bardzo cieszy, ale najpierw niech się dowiedzą o nich czegoś, a nie piszą głupoty.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 8. 10 czerwca niedziela i urodziny Madeleine. Co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej! Jeśli czytałaś mojego bloga o NRK i BelRK-ma on teraz nowy adres: https://krolewski-swiat-justyny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Niech ich spokojny czas spędzony całą rodziną trwa jak najdłużej.Mam nadzieję,że do chrztu ukażą się też zdjęcia Adrienne z rodzicami: )

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.