Aktualizacja: Księżna Sofia poprowadziła spotkanie Royal Warrant + księzna prowadzi rozmowy panelowe fundacji

2018/03/07

 scandinavian_eyewear instagram

Wczoraj księżna Sofia po raz pierwszy poprowadziła spotkanie z producentami i firmami, które dostarczają dobra bądź świadczą usługi rodzinie królewskiej.

Producenci i przedsiębiorstwa posiadające dokumenty Royal Warrant mają prawo do umieszczania na swoich produktach i materiałach reklamowych herbu królewskiego
Post udostępniony przez @merhjarta
wraz z informacją o osobie nadającej, obdarowanym i naturze dostarczanych dóbr czy usług. Fakt posiadania dokumentu nie oznacza w żadnym wypadku wyłączności na dostawę danego dobra i usługi, ani też że są one dostarczane rodzinie królewskiej za darmo. Co ciekawe księżna Sofia po raz pierwszy poprowadziła takie spotkanie! Jest ono raczej poufne i po raz pierwszy ktoś pokusił się na udostępnienie zdjęcie z tego spotkania. Księżna Sofia z każdym rokiem przyjmuje więcej obowiązków i włącza się w pracę na dworze w większym stopniu. Tym bardziej kiedy para królewska jest poza granicami kraju. 

Nie wiadomo też, kto w Szwedzkiej Rodzinie Królewskie - oprócz króla - ma prawo wystawiania dokumentów poświadczających Royal Warrant. Można przypuszczać, że podczas wczorajszego spotkania księżna osobiście wręczyła kolejnym przedsiębiorstwom te dokumenty. Jak powszechnie wiadomo około kilkunastu podmiotów gospodarczych otrzymuje je każdego roku (na okres najprawdopodobniej pięciu lat).

Księżna miała na sobie bluzkę Ahlvar Gallery 'Yui' oraz żakiet i spodnie od Fillipa K.

Post udostępniony przez @merhjarta

Z kolei dzisiaj książę Carl Philip i księżna Sofia spotkali się z zarządem swojej fundacji, jak na razie nie pojawiły się z niego żadne zdjęcia. Ponadto księżna prowadziła dzisiaj rozmowy panelowe na temat nowych projektów fundacji. Podczas spotkania został nagrany specjalny wywiad nie tylko z księżną ale również ekspertami. Dzisiejszego dnia w rozmowach uczestniczyli powiem policjant, adwokat dziecięcy, psycholog i rzecznik praw dziecka.

8 komentarzy

 1. Miło,że można było się dowiedzieć o kulisach pracy na dworze.Nigdy wcześniej o takich spotkaniach nie słyszałam.To pokazuje tylko,jak dużo pracy członkowie rk wykonują bez rozgłosu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z poprzednią osoba komentującą. Rzeczywiście jest sporo pracy, która wykonują członkowie rodziny królewskiej, o której to pracy nie jest w mediach nagłośnione.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy w Szwecji 08.03 też jest Dzień Kobiet?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja codziennie zaglądam w oczekiwaniu na post Maddie urodziła.Szkoda że nie ma żadnych notatek umilających to oczekiwanie, bo kto wie może to ostatnie takie odliczanie w szwedzkiej rodzinie królewskiej na wiele lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety mam zerwo wolnego czasu w ostatnich dniach i jest to po prostu nie możliwe. Sama chętnie bym coś takiego napisała, ale niestety, nie zawsze jest to fizycznie możliwe. Tak jak pisałam w styczniu w najbliższych miesiącach mam mało czasu. Nawet w postach z wyjść złapałam opóźnienie, więc widać, że naprawdę krucho u mnie z czasem :)

   Usuń
  2. Madeline urodziła po północy 9 marca

   Usuń
 5. Zauważyłam na starych zdjęciach Carla Philipa bez brody. Myślisz, że to Sofia mu doradziła New Look czy po prostu chciał wyglądać bardziej dojrzale?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.