Letnie zdjęcia Szwedzkiej Rodziny Królewskiej! + więcej

2018/08/21

Anna-Lena Ahlström / kungahuset.se

Dwór królewski podzielił się zdjęciami wykonanymi w lipcu w Solliden! W tym roku rodzina odbiegła od tradycji nie publikując jednej, wspólnej fotografii. Za to otrzymaliśmy serię pięknych zdjęć książęcych rodzin z dziećmi. Pierwsza z fotografii wykonana w królewskich stajniach letniej rezydencji rodziny królewskiej na Olandii przedstawia parę królewską wraz z Następczynią Tronu i jej rodziną. Wbrew pozorom bardzo symboliczne zdjęcie ukazujące króla wraz ze swoimi następczyniami i ukazujące najważniejszych członków dynastii. 


Kolejna fotografia ukazuje księżniczkę Victorię i księcia Daniela wraz z dziećmi, księżniczką Estelle i uśmiechniętym księciem Oscarem. Nie zabrakło również nowej fotografii księcia Carla Philipa i księżnej Sofii z dziećmi. Już w czwartek książę Alexander odbędzie swoje pierwsze wyjście w Sodermanland. Książę wraz z rodzicami odwiedzi tamtejszy rezerwat przyrody oraz przejdzie szlakiem widokowym na Gisesjön, który to stanowił prezent z okazji chrztu małego księcia. Z kolei już w przyszły piątek książę Gabriel obchodził będzie swoje 1 urodziny!Wcześniej, na początku sierpnia księżniczka Madeleine wraz z rodziną podzieliła się wspólnym zdjęciem wraz z informacją o ich przeprowadzce na Florydę. Najprawdopodobniej  rodzina jest już w trakcie przeprowadzki za ocean. Jak podano w oświadczeniu księżniczka Madeleine chce skupić się na pracy World Childhood Founadtion i w najbliższym czasie koordynować pracę fili organizacji na Florydzie. Z kolei Christopher będzie kontynuował pracę na rzecz własnego przedsiębiorstwa. Rodzina chce wykorzystać czas zanim ich dzieci będą musiały rozpocząć obowiązkową edukacje szkolną.


Również wczoraj księżniczka Victoria i książę Daniel zdecydowali się podzielić całą serią zdjęć z tegorocznych wakacji. Urocze zdjęcia wykonane przez Victorię i Daniel zostały zrobione Hälsingland (1 och 2), na Gotlandii (3), Olandii (4 och 5) i Kalmarsund (6). W tym roku książęca rodzina letni urlop spędzała w Szwecji.


W związku z wizytą w Estonii upubliczniono dotąd nieznaną  fotografię książęcej pary wykonaną w grudniu ubiegłego roku. Została ona przekazana w prezencie podczas zeszłotygodniowej wizyty.


Dzisiaj księżniczka Estelle poszła do nowej szkoły, gdzie będzie uczęszczać do zerówki. Post z tego wydarzenia pojawi się wieczorem :) 

Nie jest to jeszcze mój powrót na bloga. Najważniejsze wydarzenia takie jak dzisiejszy pierwszy dzień w szkole Estelle, czy czwartkowa wizyta w Sodermanland zostaną opisane na blogu  w dzień wyjść. Będę się starała (w razie swoich możliwości) jak najszybciej wrócić ba bloga.

20 komentarzy

 1. Nareszcie! Bardzo tęskniłam za blogiem. Te zdjęcia są przepiękne, Victoria i Daniel przeszli samych siebie w tym roku. Zdjęcia, które zrobili dzieciom są cudne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te zdjęcia,są urocze. Wspaniale, że będziesz znowu nawet jeśli rzadko

  OdpowiedzUsuń
 3. :D :D :D tak się cieszę, że wróciłaś (nawet jeśli nie na 100%), a zdjęcia urocze :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja, że wracasz. Bardzo, ale to bardzo się cieszę. Pisz wtedy kiedy będziesz mogła, ale pisz. Pamiętaj, ze czekamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od Twojego ostatniego wpisu codziennie wchodzę na Twojego bloga w nadziei, że jednak wrócisz i proszę. Dzisiaj taka niespodzianka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia, najbardziej podoba mi się zdjęcie Maddie z rodzinką i zdjęcie Carla z rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ten post oznacza powrót bloga? Zdjęcia są przepiękne zwłaszcza te z Estelle ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie, postanowiłam jednak opisać wczorajsze zdjęcia, wieczorem będzie o pierwszym dniu w szkole a w czwartek o wizycie w Sodermanland. Nie wrócę jednak jeszcze z bieżącymi wyjściami.

   Usuń
 8. Takze bardzo, bardzo się cieszę, ze powrocilas!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy post,jak ten,będzie mile widziany. Takie piękne zdjęcia muszą stanowić niezłą motywację.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wreszcie bardzo się cieszę że jesteś chodz na chwilę

  OdpowiedzUsuń
 11. Marleno, bardzo się cieszę z nowych postów. Nawet nie wiesz jak bardzo! Bez Twojego bloga mamy bardzo okrojone wieści ze SRK po polsku. Twój blog to bezcenne źródło wiedzy o SRK dla osób, które śledzą tych arystokratów.
  Bardzo Ci dziękuję za Twój wkład i zaangażowanie w swoją pasję! Pozdrawiam z Torunia

  OdpowiedzUsuń
 12. czekałam na post, cieszę się również :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem przeszczesliwa z nowych notatek😊 mam nadzieje,ze moj ukochany blog znow bedzie funkcjonowal😉

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale super, jaka niespodzianka, co pare dni zaglądam tu żeby poczytać stare posty i ze strachem czy nie usunęłaś bligu, a tu taka niespodzianka. Chociaż raz na jakiś czas i tak jest super.

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajnie, że wróciłaś do pisania bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. super- czegoś mi brakowało :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Pani Marleno, jak ja się cieszę, że znów Pani dodaje chociaż odrobinę informacji. Rozumiem że jest Pani zajętą osobą, ale jak widzę po wpisach nie tylko mnie zrobiło się smutno, jak okazało się, że musi Pani zawiesić pisanie. Jako osoba bardzo dorosła i stateczna;) miałam swoje hobby, szwedzką rodzinę królewską i Pani blog. I nawet jak przez chwilę nie działo się tutaj nic i tak zaglądałam z nadzieją że może, udało się:) Powodzenia w godzeniu wszystkich obowiązków, nie jest to łatwe ale na pewno się uda! Wszystkiego dobrego

  OdpowiedzUsuń
 18. i ja bardzo się cieszę, że blog nie zniknie! dziękuję! Marleno swoją pracą nad każdym postem dajesz wielu ludziom miłe, kulturalne informacje i odrobinę luksusu, dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.