Cała rodzina królewska na seminarium z okazji urodzin królowej Silvii

2018/12/18Dzisiaj w Oscarsteatern rodzina królewska zebrała się na seminarium z okazji 75 urodzin królowej Silvii. Dzieci pary królewskiej również stanęły na scenie, aby złożyć życzenia i powiedzieć kilka słów o swojej mamie.


13 komentarzy

 1. Madeleine wygląda cudownie :)
  Sofia wybrała jakieś dziwne buty.. Nie wiem, może to przez to, że są one z paskiem wokół kostek, a sukienkę ma dość długą, ale nie pasują mi one do tej stylizacji ;)

  ksiezna-meghan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Madeleine wygląda świetnie :)
  Fajnie, że Estelle jest obecna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sofia wygląda olśniewająco i bardzo świątecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się ostatnio nad tym jaki tytuł ma Sofia. W szwedzkim i angielskim tłumaczy się to jako księżniczkę. Ale na polskich stronach nazywana jest księżną. Wiem, że taki tytuł też ma, ale w Szwecji jest zawsze przedstawiana jako prinsessan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W polskim po prostu rozróżnia się tytuł księżniczka/księżna za pomocą dwóch słów, kiedy to w angielskim jest to jedno słowo. Księżna Mary po angielsku to crown princess / kronprinsesse po duńsku jednak jest księżną po polsku. W innych językach tytuł polega na wyczuciu, z kolei w naszym języku wyraźnie rozróżnia się fakt, że księżniczką jest się z urodzenia, a księżną z małżeństwa. W szwedzkim czy angielskim jest to ten sam tytuł, a raczej po prostu to samo słowo. Oczywiście jest coś takiego jak duchess czy hertiginna (księżna), ale odnosi się to do tytułów będących następstem patronatu nad księstwem.

   Usuń
 5. Ach te motywy kwiatowe , wszędzie kwiaty . Jestem na nie nuda straszna. Natomiast Królowa oraz Sofia rewelacyjnie . Jeżeli miałabym typować zwyciężczynie to zdecydowanie Sofia czerwień to jej kolor. 😀

  OdpowiedzUsuń
 6. Sofia znów zachwyca w czerwieni

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wszyscy wygladali a Estelle piekbie swietnie, że się bierze udział w yakict wydarzeniach. Jak myślicie ile ona może mieć wzrostu?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiadomo czy Sofia i Carl Philip pojawią się na posiedzeniu szwedzkiej akademii?

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudownie,że V&D zabrali z sobą Estelle.Miło też wreszcie zobaczyć Maddie-ma świetną fryzurę,ale od stóp do głów olśniewa Sofia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Miło zobaczyć księżniczkę Madeleine pięknie wygląda zawsze miło ja zobaczyć chociaż rzadko mamy taką okazję.Królowa Sylwia oraz pozostali członkowie rodziny też się dobrze prezentują chociaż jak dla mnie to długość sukienki Sofii nie w moim guście.DW

  OdpowiedzUsuń
 11. Można gdzieś zobaczyć filmiki z życzeniami dla Królowej ?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.