Księżna Sofia członkiem zarządu Skandia Idéer för livet + więcej

2019/11/07

Linda Broström/Kungl. Hovstaterna

Dzisiejszego popołudnia biuro księcia i księżnej Varmland za pośrednictwem oficjalnego konta na instagramie poinformowało o nowym patronacie księżnej Sofii. Z dniem 9 grudnia księżna oficjalnie stanie się członkiem zarządu fundacji Skandia Idéer för livet. Tego samego dnia złoży również wizytę w siedzibie organizacji. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać słowa księżnej: Po śledzeniu działań fundacji w zakresie badań i pomiaru wpływu działań zapobiegawczych na dzieci i młodzież, z niecierpliwością oczekuję przyczynienia się do pracy rady

Również biuro prasowe fundacji przekazało słowa księżnej: Od dłuższego czasu przywiązuję wielką wagę do dzieci i młodzieży i podążam za ważną pracą, jaką wykonuje Idéer för livet. Fundacja wspiera ważne badania dotyczące dobrostanu młodych ludzi i z niecierpliwością czekam na wkład w tę pracę. Jak wynika z oświadczenia organizacji działa ona niezależnie a członkowie rady zarządu składają się z członków różnych organizacji społecznych. Rada spotyka się cztery razy w roku, aby zdecydować, które lokalne projekty, inicjatywy badawcze i rozwój metod powinny otrzymać wsparcie.

Działalność Skandia Idéer för livet skupia się na dbaniu o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Organizacja zaprosiła do pomocy księżną w uznaniu jej działań i pracy nad walką z przemocą i nękaniem w sieci. Fundacja powstała ponad 30 lat temu i od tego czasu wsparła ponad 4000 projektów.

Fundacja Skandia Idéer för livet  dąży do stworzenia społeczeństwa o lepszym zdrowiu i większym bezpieczeństwie. Pomysły na życie działają jak katalizator do tworzenia coraz skuteczniejszych działań zapobiegawczych przeciwko problemom dzieci i młodzieży. Odbywa się to poprzez inicjowanie i wspieranie lokalnych projektów, metod i badań.

ideerforlivet.se/
www.mynewsdesk.com

Ponadto 18 listopada księżna weźmie udział we wręczeniu nagród Årets nätängel - netanioł roku. Ta nagroda przyznawana jest od 2015 roku przez mySafety Försäkringar jako reakcja na coraz ostrzejszy ton w Internecie. Nagroda ma na celu zwrócenie uwagi na wszystkich, którzy sprzeciwiają się nienawiści do sieci, i sprawiają, że sieć jest bezpieczniejszym, ładniejszym i bardziej inspirującym miejscem. Każdy mógł nominować kandydata, który według niego zasługuje na nagrodę, a następnie jury wybrało finalistów i zwycięzców. Nawet osoby lub organizacje, które otrzymały nagrodę Miesiąca Nätängel w ciągu roku, mini wersję dużej nagrody, są automatycznie nominowane. (https://www.mysafety.se/om-mysafety/arets-natangel)

Jak wiadomo księżna osobiście wręczy nagrodę honorową Fundacja książęcej pary i zostaje przyznana osobie bądź grupie osób poniżej 18 roku życia, które przodują w walce z nienawiścią.

29 listopada księżna Sofia uda się w rodzinne strony, aby otworzyć nową szkołę w Älvdalen.  Budowa odbywała się w kilku etapach i trwała od 2016 roku. Teraz cała szkoła jest przygotowana dla uczniów od klasy przedszkolnej do klasy dziewiątej. Będzie to z całą pewnością ważne wydarzenie, jako, że sama spędziła dziewięć lat w starej szkole, którą zburzono w celu budowy nowego budynku.

3 komentarze

  1. Zapowiadają się bardzo ważne wydarzenia dla Sofii.Cieszy mnie szczególnie nowy patronat - perfekcyjnie pasuje do jej zainteresowań.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno księżna świetnie się sprawdzi we współpracy z nową organizacją
    Wizyta w rodzinnych stronach z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem czekam na relację

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.