Urodzinowa niespodzianka dla księżnej + jak wspominają księżną znajomi z Alvdalen?

2019/12/08Miniony piątek był dla księżnej Sofii pełen emocji. To właśnie 6 grudnia świętowała swoje 35 urodziny. W czwartek księżna pojawiła się w kościele św. Mikołaja na koncercie świątecznym organizowanym przez Gålöstiftelsen niosąej pomoc dzieciom. Kiedy księżna zajęła swoje miejsce wszyscy wstali zaskakując księżną. Sofia zrozumiała co się dzieje dopiero, gdy wszyscy zaczęli śpiewać urodzinową piosenkę,a jeden z prowadzących stanął przed księżną z kwiatami.


Czwartkowy wieczór spędziła z mężem, siostrą i przyjaciółmi na koncercie  ku czci zmarłego piosenkarza Tima Berglinga, najlepiej znanego pod pseudonimem DJ Avici. Wielki koncert zorganizowała Fundacja Tima Berglinga, założona przez rodzinę artysty. Przychody z koncertu zostały przeznaczone na zwalczanie chorób psychicznych. Książęca para za pośrednictwem instagrama podziękowała za wspinały koncert, który u wszystkich wywołał łzy wzruszenia.Preludium urodzinowego świętowania stanowiła wizyta w Alvdalen, gdzie księżna otworzyła nowy budynek szkoły do której sama uczęszczała. Warto wspomnieć, że tata księżnej Erick, pracuje w tej szkole. Miło jest spotkać starych nauczycieli, których nie widziałam przez wiele, wiele lat. Minęło 20 lat, odkąd skończyłam szkołę. Miło jest spotkać ludzi, z którymi chodziłam do szkoły, a teraz pracują tutaj w szkole. Ma to pozytywny wydźwięk. Życie toczy się dalej i mam nadzieję, że dla wielu będzie to bardzo dobre miejsce - mówi księżna. Nauczyciel matematyki księżnej, Ann Nilsson, uczestniczyła dziś w inauguracji. Uczyła tego przedmiotu w szkole średniej. Bardzo pozytywnie wspominam Sofię. Była dobra, trochę nieśmiała, ale potem bardzo rozkwitła. Jest wspaniałym ambasadorem Alvdalen. - mówiła nauczycielka. Kiedy dzieci zaśpiewały dla księżnej piosenkę Velkommen Hem, księżna nie mogła ukryć łez wzruszenia.Była to również okazja do spędzenia czasu w rodzinnym domu, jak wiadomo księżna z synami została w mieście na weekend. Prawdopodobnie późnej dołączył do nich również książę Carl Philip. Otwarcie szkoły dało dziennikarzom możliwość do przeprowadzenia krótkich rozmów z mieszkańcami Alvdalen, którzy znają księżną od wielu lat.

Kiedy widzisz ją na zdjęciach, powinna wyglądać i zachowywać się w określony sposób, ale kiedy mają wolny czas, Sofia wygląda jak ta sama dziewczyna z Alvdalen, która chodzi na łonie natury, czy jeździ na nartach. W rzeczywistości nie zmieniła się, nawet gdy poślubiła mężczyznę ze Sztokholmu. Ludzie ją rozumieją, więc cieszą się, że ją znają, a jednocześnie są z niej bardzo dumni - mówi Anna.

Sofia jest świetną dziewczyną. To najlepsze, co zrobił Carl Philip, nie mógł wybrać lepiej - mówi Karina, właścicielka piekarni Morins Bageri & Centrumspel. Britt-Inger pracuje w lokalnym sklepie Ica i mówi, że księżna często tam zagląda, ale pracownicy lub klienci rzadko ją rozpoznają. Kolega Patrick, który pracuje przy kasie, jest jednym z pierwszych, którzy rozpoznali, że księżna Sofia odwiedziła ich sklep. Mówi, że Sofia stara się nie wyróżniać. Kiedy jest w mieście lubi odwiedzać sklep koło centrum sportowego, który prowadził jej dziadek, również Sofia pracowała w nim przed laty.
Kilka dni temu książęca para spotkała się również z Mikaelem Salibą,, aby porozmawiać o wspólnej pracy na rzecz walki z hejtem w sieci.
18 listopada księżna wzięła udział we wręczeniu nagród Internet Angel of the Year w Nalen w Sztokholmie. Z kolei 25 listopada pojawiła się na konferencji Dni Internetu w Waterfront Hotel w Sztokholmie.


We wtorek odbędzie się uroczyste wręczenie nagród Nobla na którym zobaczymy niemal całą rodzinę królewską, w tym roku zabraknie jedynie Christophera O'Neilla oraz księżniczki Christiny z mężem.

9 komentarzy

 1. Co Marleno sądzisz o ciąży księżnej Stephanie z Luksemburga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam bardzo zaskoczona, oczywiście pozytywnie. Bardzo się cieszę, że po 7 latach małżeństwa będą mieli dziecko. Szczęście aż od nich bije :)

   Usuń
 2. Bardzo sympatyczny pomysł z tą urodzinową niespodzianką na pewno sprawili księżnej ogromną radość
  Nie mogę się doczekać Nobli ciekawe jakimi kreacjami i biżuterią zaskoczą nas w tym roku panie

  OdpowiedzUsuń
 3. Czerwona sukienka Sofii jest przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście ta sukienka jest cudna i bardzo pasuje do księżnej, w ogóle mam wrażenie, że księzna Sofia odnalazła swój styl. Ma coraz lepsze stylizacje.
  Mam pytanie, księżna otrzymała jakiś drobny podarunek. O ile dobrze kojarzę, BRK nie może/nie chce korzystać z otrzymanych prezentów. A jak jest ze Szwedzką rodziną Królewską ? Czy w ogóle w tej kwestii są jakieś zasady, jeśli chodzi o rodziny królewskie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie jest powiedziane, że royalsi nie mogą przyjmować prezentów, to decyzja każdego biura czy dworu. Najczesiej po prostu nie chcą tego robić. W SRK jest podobnie w innhch krajach, na przykład prezenty przesyłane pocztą z jakiejś okazji są przekazywane potrzebującym, dzieciom albo szpitalom. Aczkolwiek zawsze członkowie SRK proszą o wsparcie określonej organizacji zamiast wysyłanie czegokolwiek (Nie tylko przy okazji ślubów, ale też narodzin czy chrzcin, urodzin etc.). Większość prezentów otrzymywanych do rąk własnych trafia do potrzebujących lub organizacji. Estelle raz nosiła koszulkę ze swoim imieniem drużyny hokejowej, która kiedyś dostał dla niej Daniel, ale to raczej w miarę oczywisty gest.
   Często Oscar i Estelle od razu bawią się prezentami jakie dostają od ludzi na urodzinach Victorii. Aczkolwiek tutaj dzieci otrzymują je do rąk, więc dziwnie by wyglądało jakby ktoś im je zabierał. A dla ludzi którzy obdarowujątymi pluszakami czy innymi małymi prezentami to również ważne i cieszą się, że dzieciom podobają się prezenty. Nie wiadomo czy z nimi zostają czy przekazują je dalej. Tylko raz Estelle była widziana z publicznie z pluszakiem który Victoria dostała dla niej w Niemczech od chorej dziewczynki. Także książeczki, które Victoria i Daniel dostali dla dzieci od oficjalnych delegacji rządowych zostały z nimi, aczkolwiek Victoria powiedziała, że kiedy dzieci z nich wyrosną to trafią one w dobre ręce. Pod tym względem w Szwecji jest też trochę inaczej bo dzieci często dostają "oficjalne" prezenty na urodziny czy różne okazje od prowincji i oczywiście one są przyjmowane. Na przykład Estelle co roku dostaje od swojej prowincji zawieszkę do bransoletki otrzymanej na chrzcie. Co roku na stronie prowincji podają oni komunikat o przekazaniu prezentu i wstawiają zdjęcie zawieszki. Jeśli chodzi o kwiaty to czytałam (o srk), że wykorzystywane są do kompozycji kwiatowych tworzonych na zamku czy w domach rodziny albo wysyłane do zaprzyjaźnionych ośrodków (często Sofia wysyła otrzymane kwiaty do Sophiahemmet, te które otrzymuje królowa przekazywane są do Sylviahemmet domu opieki dla osób z demencją założonego przez królową). Pacjentów szpitala czy domu opieki cieszą takie gesty.

   Usuń
 5. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) ciekawa informacja o tych kwiatach, to bardzo miły gest ze strony rodziny królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Które miejsce Sofia zajęła w Paradise Hotel? Nie umiem znaleźć takiej informacji.. wiem, że w PL też ma być ten program

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.