Rodzinny weekend w Jämtland, podróż do Afryki, lekcje tańca księcia Alexandra + wiele więcej

2020/03/02


Para królewska wraz z księciem Carlem Philipem i księżną Sofią oraz ich dziećmi spędzili rodzinny weekend w Jämtland. Rodzina zatrzymała się we wsi Storlien, gdzie znajduje się lubiany przez królewską rodzinę ośrodek narciarski. Niestety w tym roku nikt z rodziny królewskiej nie pojawi się na biegu Wazów, jednak rodzina nie zrezygnowała z jednego z ulubionych sportów. 

księżna Sofia i Frida Westerberg / prinsparet instagram
prinsparet instagram
prinsparet instagram

Księżna Sofia odwiedziła w lutym Republikę Południowej Afryki, aby jak co roku spotkać się z podopiecznymi i wolontariuszami Project Playground. Podróż miała także związek z wdrożeniem i rozwojem projektu pod nazwą Side. Rzeczniczka dwory potwierdziła podróż, stwierdzając, że księżna traktuje swoją pracę dla Project Playground jako działalność prywatną i nie chce, aby była ona łączona z jej oficjalnymi działaniami na rzecz rodziny królewskiej i monarchii. Także podróż finansowana była ze środków prywatnych.

Alan Winde / twitter

W niedzielę, 24 lutego, księżna (oraz Frida Westerberg) spotkała się z Premierem Alanem Winde. Dzisiaj miałem przyjemność spotkać się z Jej Królewską Wysokością księżną Sofią, aby omówić dalszą współpracę między Szwecją a rządem Zachodniej Prowincji Przylądkowej. Rozmowy dotyczyły konkretnie projektu "Site" - poinformował premier. Oczekuję dalszych wysiłków, aby rozwinąć projekt "Side"ponieważ odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa naszych dzieci, a także zapewnia znaczny rozwój społeczny i osobisty dążący do ukształtowania odpowiedzialnych, dorosłych ludzi, którzy przyczynią się do dobrobytu społeczeństwa - kontynuował Wide. Warto wspomnieć, że projekt uruchomiony przez Sofię i Fridę otrzymał nagrodę Western Cape Cultural Award

Alan Winde / twitter

Księżna Sofia udzieliła krótkiego wywiadu afrykańskiemu tygodnikowi Cape Argus na temat Project Playground. Księżna potwierdziła, że ​​organizacja rozszerzyła ostatnio swoją działalność.

Dzieci niepełnosprawne są często stygmatyzowane w społeczeństwie, a pomysł polegający na zaangażowaniu dzieci niepełnosprawnych w nasz projekt miał miejsce, gdy jeden ojciec zapytał, czy jego niepełnosprawne dzieci mogą dołączyć do naszego projektu. Wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że dzieci niepełnosprawne zbyt często nie są zaakceptowaćWe wtorek 25 lutego, księżna organizację non-profit działającą głównie w dziedzinie sztuki ulicznej i publicznej w Kapsztadzie o nazwie Artscape. To organizacja, która ciężko pracowała, aby przyciągnąć niepełnosprawne dzieci do świata teatru. Jak poinformował Project Playground w najbliższym czasie rozpoczną ścisłą współpracę z Artscape, a księżna chciała dowiedzieć się wiecej na temat ich działalności i pracy z niepełnosprawnymi. Partnerstwo z Artscape ma na celu stworzenie przyjaznego i integracyjnego środowiska dla dzieci niepełnosprawnych, ponieważ wiemy, że chcą doświadczać tego, co inne dzieci. Artscape wykonał fantastyczną pracę dla dzieci niepełnosprawnych, mówiła księżna Sofia w wywiadzie dla Cape Argus. Powyżej zdjęcia z wizyty w Artscape i spotkania z dr Marlene Le Roux, która stworzyła tą organizację. Wspólnie udzieliły one wywiadu radiowego. Na miejscu był również Minister Sportu, Kultury i Sztuki, Nathi Mthethwa.

---

W lutym szwedzkie media podały, że książęca para zapisała starszego synka do szkoły tańca Base 23 na Östermalm w Sztokholmie. Jak wiadomo szkoła szkoła  oferuje lekcje BaseKids przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat i to właśnie na nie uczęszcza mały książę. Księżna Sofia i jej syn książę Aleksander zostali zauważeni w szkole tańca w niedzielę 16 lutego. Z całą pewnością szkołę polecili im księżniczka Victoria i książę Daniel. Jak wiadomo Estelle była zapisana do tej szkoły i uczyła się tam tańca raz w tygodniu (nie wiadomo czy nadal tam uczęszcza). Lekcja tańca trwa 40 minut. Jak donoszą media księżna czekała na synka na zewnątrz, tak jak wszyscy inni rodzice, popijając kawę. Według naocznych świadków księżna była bardzo zrelaksowana i rozmawiała ze swoją przyjaciółką.

Niestety ze względu na epidemię koronawirusa dwór królewski zdecydował się odwołać uroczysty bankiet zaplanowany na 4 marca.

9 komentarzy

 1. Moze nie jest to z blogiem zwiazane, ale musze sie wyzalic. Jak ja Tobie Marleno strasznie zazdroszczę, że jesteś już dorosła i nie musisz się martwić egzaminem ósmoklasisty. Ja się mega go boję i ogólnie mam duzo stresu w szkole, a dorośli nie mają zamartwień. Muszą tylko chodzić do pracy i płacić rachunki i mogą robić to co chcą. Tak btw to uwielbiam SRK. Cudowna rodzina!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi to "tylko" chodzenie do pracy i płacenie rachunków takie łatwe i kolorowe nie jest :) dopiero zobaczysz co to stres w dorosłym życiu. Chętnie bym się zamieniła na egzamin ósmoklasity. Chociaż w Twoim wieku myślałam tak jak Ty :) co do testów dasz radę, o wiele więcej stresu i nauki jest na studiach. Trzymam kciuki za egzaminy!

   Usuń
  2. Do anonima z 17:33: Czytając Twój komentarz, zdałam sobie sprawę, jak bardzo jeszcze jesteś dzieckiem. Wiem, że to brzmi jak wypominanie wieku, ale nie o to chodzi - po prostu Twój komentarz trochę brzmi, jakby miliarder żalił się bezdomnemu, że musiał sprzedać jeden ze swoich 100 domów. Rozumiesz teraz, jak czujemy się my starsi? Można by zacytować klasyka: "Co Ty wiesz..." :D Serio. Właściwie nie ma już co pisać, bo Marlena napisała wszystko konkretnie i na temat. Od siebie dodam, że pamiętajcie, że my, starsze osoby, też zdawałyśmy egzaminy (szóstoklasisty, gimnazjalne, matury itp.), więc też przez to przechodziłyśmy. Poza tym teraz będąc na studiach/pracując mamy porównanie. A porównanie jest takie, że to co było wtedy to było właśnie to "odrobienie lekcji, uczenie się i można robić co się chce". Później już tak nie będzie. Jeśli chcesz poznać prawdziwy stres, to poczekaj aż będziesz szukać pracy. Wtedy pomyślisz, że taki 8-klasisty to był śmiech na sali. Ale mimo wszystko powodzenia!

   Usuń
 2. Kim z zawodu są rodzicie Sofii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ma to jakieś znaczenie czy związek z artykułem? To są osoby prywatne i poza faktem, że ich córka jest żoną księcia, życie rodziców Sofii jest ich osobistą sprawą.

   Usuń
 3. Podoba mi się to, że po ślubie Sofia nie zrezygnowała z pracy dla swojej fundacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. OD razu mówię, ze nie zartuje. Chciałabym zostać księżną Danii (mam na oku Christiana) niestety, mieszkam na wsi, ale moi rodzice mają wyzsze wykształcenie. Co trzeba zrobić by zostać księżną?
  Jestem w wieku Christiana, więc się nadaję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Marlena słyszałaś o tym że szkoła księżniczki Estelli została zamknięta z powodu zarażenia jednego z uczniów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoła tańca to genialna sprawa. Uczyłam się kiedyś tańca i pozostaly mi fajne wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.