Książę Carl Philip i księżna Sofia z dziećmi życzą dobrej trzeciej niedzieli adwentu i dnia Świętej Łucji

2020/12/13

Foto: Victor Ericsson, Kungl. Hovstaterna


Dzisiaj rano książęca rodzina postanowiła życzyć wszystkim wspaniałej trzeciej niedzieli adwentu oraz wesołego dnia Świętej Łucji. Jest to tym samym pierwsza okazja, aby zobaczyć rodzinę na świątecznym nagraniu, które upublicznił przy tej okazji królewski dwór.Na nagraniu możemy zobaczyć, jak książę Gabriel w świątecznej czapce oraz książę Alexander (oczywiście z pomocą taty) zapalają trzy świece na wieńcu adwentowym. Chociaż jak osobiście zaznaczył książę Gabriel woli zdmuchiwać świeczki niż zapalać. Przy okazji po raz pierwszy możemy zobaczyć wnętrze domu księstwa Varmland oraz świąteczne skaprety wiszące nad kominkiem. Zwróciliście uwagę, że jedna należy do Siri - pieska rodziny? Szczęśliwej Łucji! zawołał książę Aleksander zapytany przez mamę czego dzisiaj się życzy. Korzystając z okazji rodzina życzy również dobrej trzeciej niedzieli adwentu oraz Wesołych Świąt. Rodzina podziękowała także za wszystkie miłe wiadomości i gratulacje dla powiększającej się rodziny.W poprzednią niedzielę to księżniczka Madeleine podzieliła się zdjęciem z dziećmi przy okazji zapalania drugiej świecy na wieńcu adwentowym. Z kolei w pierwszą niedzielę adwentu mogliśmy zobaczyć księżniczkę Victorię i księcia Daniela z dziećmi. 

7 komentarzy

 1. Przepiękne filmiki i zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki ten szwedzki trudny. Oni nie mają Mikołajek 6 grudnia? Dziś dają dzieciom prezenty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Szwecji nie ma mikołajek ani Świętego Mikołaja. "Zniknął" w XVI w. przy okazji reformacji. Jego miejsce w Szwecji zajął skrzat Jultomte i to on w Wigilię wręcza dzieciom prezenty

   Dzisiaj dzieci nie dostają prezentów, odbywa się to w Wigilię. Św, Łucji to święto światła. Dziewczynki ubierają się na biało i noszą wianki ze świec. Tego dnia odbywają się pochody z tej okazji. 13 grudnia - dzień św. Łucji to też dzień w którym Szwedzi rozpoczynają przygotowania do świąt.

   Usuń
 3. Wspaniały filmik. Alexander i Gabriel są słodcy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło by było, gdyby takie naprzemienne filmiki z Adwentu stały się tradycją.
  To też okazja do zobaczenia Sofii w ciąży, może jedna z nielicznych przed rozwiązaniem. Obecna sytuacja spowodowała, że tak stosunkowo późno otrzymaliśmy publiczne oświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, ze wróciłaś :) mam pytanie co by było w przypadku gdyby George zakochał się w Estelle i chcieliby być z sobą gdzie by zamieszkali Szwecja czy Wielka Brytania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma na to jakiejś zasady czy reguły, więc kwestia byłby rozstrzygana "na bieżąco" uwzględniając sprawy i dobro obu rodzin królewskich.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.