Aktualizacja: Księżniczka Victoria i książę Daniel z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

2021/03/11

 

Kungl. Hovstaterna

Dwór królewski podał dzisiaj po południu, że księżniczka Victoria i  książę Daniel uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jak czytamy w oświadczeniu: W środę 10 marca księżniczka Victoria i książę Daniel zostali poddani kwarantannie po tym jak Następczyni Tronu wykazywała objawy przeziębienia. Dzisiaj para książęcej otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Książęca para wykazuje łagodne objawy, ale czuje się dobrze. Księżniczka Estelle i książę Oscar rozpoczęli dzisiaj kwarantanne. Cała rodzina pozostaje pod opieką  królewskiego lekarza w Pałacu Haga. W związku z tym odwołana została jutrzejsza  uroczystość z okazji imienin księżniczki. 


Dzisiaj księżniczka Victoria i książę Daniel mieli dołączyć do pary królewskiej, a także księżniczki Christiny i je męża Torda Magnusona w nabożeństwie żałobnym upamiętniającym pierwszą osobę, która zmarła na COVID-19 w Szwecji dokładnie rok temu. Msza odbędzie się w Kaplicy Pałacu Drottninghom, a wraz z członkami królewskiej rodziny pojawią się tam tylko kapelan dworu królewskiego Johan Dalman, pastor królewski Michael Bjerkhagen. Nabożeństwo transmitował  będzie na żywo pierwszy kanał szwedzkiej telewizji.

 

SVT1 screenshoot


Jak podaje dwór królewski, to król Carl Gustaf wyszedł z inicjatywą zorganizowania nabożeństwa transmitowanego przez telewizję, który chce uczcić w ten sposób pamięć ofiar pandemii. Jak podaje Svensk Damtidning: Król chce uhonorować ponad 13 000 osób, które odeszły na COVID-19 - ale ma też nadzieję, że ta msza da nam wszystkim wiarę w przyszłość, nadzieję i siłę. W rozmowie z dworem, rzeczniczka Margareta Thorgren powiedziała, że para królewska jest już zaszczepiona, księżniczka Victoria i książę Daniel nadal czekają na taką możliwość. Dwór nie ma informacji na ten temat w związku z siostrą króla i jej mężem. Niemniej rodzina królewska jest w ciągłym kontakcie z Agencją Zdrowia Publicznego i ściśle przestrzega wszelkich nakładanych ograniczeń, co jednak nie uchroniło pary książęcej przed zakażeniem. Zgodnie z zasadami przyjętymi w Szwecji dzięki odpowiednim odstępom rodzina królewska nie musi nosić maseczek podczas nabożeństwa. 


SVT1 screenshoot


W związku z nieobecnością książęcej pary, do króla i królowej oraz jego siostry i męża dołączyli książę Carl Philip i księżna Sofia.

24 komentarze

 1. Najgorzej, bo przecież Daniel jest po przeszczepie. Oby to pokonali, Szwecja ich potrzebuje! ;) Zdrowia!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również od razu pomyślałam o Danielu. Mam nadzieję, ze wszystko będzie z nim dobrze.

   Usuń
  2. Oj spytałam o Sofię, a totalnie zapomniałam o Danielu. Dużo zdrowia dla nich.

   Usuń
 2. Marlenko mam nadzieję, że nie mieli kontaktu z Sofią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżna Sofia przeszła już koronawirusa na początku ciąży. Zakażony był również CP. Nie mieli kontaktu. Wygląda na to, że Sofia nie jest zagrożona ze względu na pracę, nadal kontynuuje nawet pracę w szpitalu jako wolontariuszka. Oczywiście pozostaje pod okiem lekarzy jednak nie widzą co do tego przeciwwskazań.

   Usuń
  2. Tak. Zgadza się. Zwłaszcza jak się ją porówna z pewną inna osobą o której głośno za sprawą jej "wyznań".

   Usuń
 3. Szwecja dopiero teraz wprowadziła maseczki. A tak w przeliczeniu to Szwecja ma się lepiej od Pl? Czy nie ma znaczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Szwecję to od dawna jest dysonans na linii rodzina królewska a rząd i restrykcje. Nie było obowiązku noszenia maseczek a Sofia podczas wyjść oficjalnych je nosiła. Tak samo para królewska była przez połowę zeszłego roku w izolacji a rząd twardych zaleceń co do tego nie podawał.

   Czytałam dzisiaj, że władze niektórych prowincji zaczęli zabraniać na ich terenie zasłaniania ust i nosa. Tak więc w Szwecji jest ciekawie. Szczególnie, że dopiero w tym roku zaczęto wprowadzać restrykcje:

   https://www.google.com/amp/s/zdrowie.radiozet.pl/amp/full/38532/Choroby/Choroby-zakazne/Koronawirus-w-Szwecji-eksperyment-sie-nie-udal-dopuszczono-lockdown

   Usuń
  2. Z tego co wiem to Sofia miała maseczkę i przyłbicę raz. Na wyjściu w Sophiahemment. Ale to, że chodzi teraz na wolontariat no to tego się nie spodziewałam. Wiem, że mieli w listopadzie, ale teraz mają jeszcze przeciwciała czy jak?

   Usuń
  3. Sofia conajmniej kilka razy nosiła maseczek. Tak dokładne informacje nie są podawane. Aczkolwiek skoro nadal pracuje lekarze musieli uznać, że nie ma dla niej zagrożenia.

   Usuń
  4. Anonimowy 11 MARCA 2021 18:56 - jeśli chodzi o porównania statystyczne państw i wszelkie "przeliczenia", to zalecam dużą ostrożność, bo ludność kraju to tylko jeden z wielu czynników. Bardzo ważne są również np. gęstość zaludnienia, geografia, styl życia, moment pojawienia się wirusa, a także (a może przede wszystkim) sposób prowadzenia statystyk i wiele innych - o czym poszczególne rządy, instytuty czy media nie wspominają. Choćby BBC swego czasu opublikował bardzo ciekawy artykuł o tym, jak te czynniki potrafią drastycznie zmienić wyniki poszczególnych państw - i to w sytuacji, gdy nikt nie manipuluje (a co dopiero mówić, jeśli ktoś manipuluje). Tak że ostrożnie z tym.

   Usuń
 4. Życzę zdrowia. Od razu pomyślałam o Danielu, że przecież jest po przeszczepie i zmartwiłam się. Oby przeszedł to łagodnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. pioękna uroczystość film jest na yotube, napisz proszę gdzie można obejrzeć film o Sofii może masz jakiś link byłabym wdzięczna, Pozdrawiam Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jaki film masz na myśli?

   Usuń
  2. Czy to prawda, że pasją Sofii jest czytanie kryminałów? Coś kojarzę takiego...

   Usuń
  3. Tak to prawda. Sofia bardzo lubi kryminały. Warto dodać, że Victoria też je lubi.

   Usuń
  4. Oooo o Victorii nie słyszałam.

   Usuń
  5. Wow też o tym nie wiedziałam. Czy jest więcej takich ciekawych informacji o szwedzkich royalsach? Może dałoby radę z tego zrobić nawet jakiś odrębny post? :)

   Usuń
  6. Myślę, ze tak. Na tą chwilę dużo "smaczków" jest zebranych w biografiach Victorii, Maddie i Sofii tutaj na blogu :)

   Usuń
  7. Jak już jesteśmy przy ciekawostkach, to czy Sofia chodziła do jednej klasy z Cajsą, matką chrzestną Alexandra czy są obie tylko z jednej miejscowości ale chodziły do różnych klas?

   Usuń
  8. Chodziły do tej samej szkoły, nie wiadomo czy również klasy.

   Usuń
 6. Dużo zdrowia dla całej rodziny książęcej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Marlenko nie na temat, ale czy Ty wiesz o co chodzi u Petera i Autumn Philips z BRK? Czemu się rozwodzą? Wiadomo coś, że np. ktoś kogoś ma czy coś?

  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, raczej nie mają nowych partnerów. Nadal mieszkają w Gloucestershire. Ich rozwodowi nie towarzyszył/towarzyszy żaden skandal i na razie żadnych plotek nie ma (przynajmniej większych).

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.